Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Příběh o pomstě je rozdělen na dvě části - první nás seznámí se zločinem neuvěřitelně pomalým tempem (pro jistotu i se spoustou zpomalených záběrů), který má ale k artovému vyprávění hodně daleko, ve druhé se divák konečně dočká poctivé rubačky. S krví se, zřejmě kvůli přístupnosti, šetří na každém kroku. Ne že by člověk čekal nutně rudé fontány a jezera, současný standard akčních, potažmo historických či fantasy filmů pro dospělé je však poněkud jinde. Slušivé povědomé exteriéry, solidní vizuál, skvělý ministr a mizerný Owen (chvílemi mi ta jeho držka připomínala M.Gibsona, jenže ten hraje nesrovnatelně líp). Po nedávném absolvování maratonu s GOT jsem byl naladěn poněkud jinak...p.s. místy nepříjemně patetická hudba mi lezla na nervy a useknutí hlavy snad nikdy netrvalo tak dlouho ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Možná je to tím, že jem za poslední dobu viděl možná až příliš špatných fantasy filmů, možná jsem The Last Knights viděl v nějaké svolnější a méně kritičtější náladě. Jedno je však jisté. V své čiré béčkovosti je právě tenhle snímek hodně příjemným zážitkem, který jen podtrhuje to, jak špatná je žánrová tvorba poslední doby. Proto jsem ochoten snímek nadhodnotit moýná už jen proto, že jsem se bavil dobře a dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Pokud je tak nenáročné béčkové fantasy jak z osmdesátek a devadesátek přesně tím, po čem vaše srdce touží, směle do toho. ()

Reklama

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Korejští rytíři jsou sice ve středověkém filmu přirození, asi jako trn v patě, ale když pomineme fakt, že si tvůrci prostě potřebovali do filmu dosadit pár svých lidí, jedná se o hodně solidní záležitost o mstě s výbornými hereckými výkony, hudbou a kulisami.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Američané si zahráli na fantasy středověk a vyšla jim z toho splácanina s odpudivě nadutými hláškami. Hlavně ze začátku se všichni častují blbostmi, který by rády zněly jako hluboká moudrost. Nesmyslné je také jednání císaře, kterému asi všechno bylo jedno, proto za sebe nechal vládnout vždy zlého rádce, přestože věděl, jaký ve skutečnosti rádce je. ____ Na závěr máme jedno dobývání hradu jak z počítačové hry. SHRNUTÍ: Karikované figury se pinoží v nechtěné parodii. /můj komentář č. 3 000/ ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Snímku na váhe pridalo hlavne účinkovanie hercov Freemana a Owena, ale popravde, žiadna veľká sláva to teda nebola. Aj napriek tomu, že si autori ponechali voľnú ruku a príbeh zasadili do neurčitej krajiny a neurčitého feudálneho zriadenia nedokázali vymyslieť nič také, čo by mohlo diváka bližšie zaujať. Rafinovanosť pomsty spočívajúcej v postupnom budovaní klamlivého pocitu bezpečia u protivníka chápem, len to už po čase začalo dosť otravovať. Chvalabohu aspoň záver dokázal akčne a bojovo pobaviť, celkovo to teda vidím na čistý priemer. 60/100 ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)
  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)

Reklama

Reklama