Reklama

Reklama

The Wall

Trailer 1

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (120)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Válečná konverzačka ve vyhrocených podmínkách, ve které postřelený voják ukrytý za zdí odolává iráckému sniperovi, jenž se ho snaží zabít a skrze vysílačku i ukecat. Dokázal bych si ty dialogy představit vyšponovanější a Liman mohl jít i trochu víc do hloubky, ale na druhou stranu oceňuji, že nešlo o žádné heroické blábolení o hvězdách a pruzích, díky čemuž film působil v mezích možností reálně. A dobře zahrál i Taylor-Johnson, takže ačkoliv to není nic, co by ve mě zanechalo nějakou hlubší stopu, jsem nakonec spokojen. 65% ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Další potvrzení pravidla, že více herců nemusí znamenat lepší porci zábavy. Doug Liman je velmi zkušený režisér, tudíž je s podivem, že se rozhodl natočit takové minimalistické drama, kde se s rozpočtem šetřilo a ani moc herců si zde nezahrálo. Ale já vím, že takový typ filmů má něco do sebe a zajisté byste ho neměli ihned odsuzovat. Aaron Taylor-Johnson zde předvedl jeden z nejlepších výkonů, co jsem u něj doposud viděl. Jeho chování bylo uvěřitelné, jeho projevené emoce se zdály taktéž dost reálné. Dialogy mezi ním a nepřátelským sniperem měly pointu, nebyly to jen tupá bezmyšlenkovitá slovní spojení poskládaná do rozhovoru, tudíž scénář si zde může dát bod navíc. Příběh byl ucházející, pár zvratů bylo překvapivých, ale v celkovém součtu z toho nejsem nikterak vedle. Vizuál se jevil mrazivě přesvědčivě a autenticky, což není vždy pravidlem. Závěr byl trefou do černého, po dlouhé době slušná dialogová přestřelka s výbornými hereckými výkony a zpracováním na úrovni. Za mě dávám 74 % ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Deň pred týmto filmom som si dal film The Mine, ktorý je podobné skromný, no tu sa ukáže aspoň fajn réžia Douga Limana, ktorý túto púštnu záležitosť natočil aspoň sakra zaujímavo a napínavo. Skutočne len málo scén ma tu nudilo a táto moc neakčná sniperská ostreľovačská schovávačka s perfektným záporákom ma neskutočne vtiahla. Záver luxusný a herecký trefne obsadené. 85% - 4* ()

Yoshimitsu 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý, přímočarý thriller z válečného prostředí. Bál jsem se, že se budu nudit při té diskuzi zabijáckého snipera s postřeleným seržantem za zdí a ono to jako poměrně fungovalo a bylo zajímavé, jak se chce zabiják dostat seržantovi do hlavy. John Cena ukázal, že jeho místo je v ringu, kde se válí na zemi a zakončení filmu dopadlo, jak jsem čekal, což jsem rád. Dávám 60% ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Zklidni tep a nemrkej, jeden nádech, hlubokej...“ Velmi sugestivní. Hranici mezi životem a smrtí tvoří chatrná kamenná zídka, zralá na rozsypání. OKÉNKO V ZÍDCE: [][] A za ním Sgt. Allen B. Isaac. Má pech, koleno v prdeli, kolegu tamtéž, děsnou žízeň a na drátě iráckého odstřelovače, co má keců jak Palacký. Za zdí je jen to, co tam je. Zbytek je ve tvé hlavě.Válka skončila, ale ty jsi pořád tady. Ty nechceš jít domů. Legendami opředený Juba je zahrabaný někde v okruhu pár set metrů, pod bůhvíkterou banánovou slupkou a do dalekohledu zírá s trpělivostí hada, kterého si Američani při špičkovém výcviku hřáli na prsou. Ze zářezů na pažbě už má málem QR kód,  vrtulníky sundává jak kachny. Mít Saddám Husajn takových borců deset, tak dodnes zadkem leští svůj zlatý záchod v paláci a nad Irákem má no-fly zone. [][] Chvíli akční, chvíli komorní, leč napínavá psychologicko politická konverzačka. Slunce žhne, pot se lepí a prach vrže mezi zuby, ale o něco míň než při souboji odstřelovačů ve Smrt čeká všude.  ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Hneď na začiatku filmu je spomenutý snajper menom Juba a neskôr Isaac (Aaron Taylor-Johnson) dospeje k záveru, že snajper, ktorý naňho útočí, je práve Juba. Behom vojny v Iraku skutočne existovala legenda o ostreľovačovi s prezývkou Juba. Podľa rôznych príbehov mal na konte životy desiatok, možno až stoviek Američanov a ich spolupracovníkov. Internetom kolovali videá, ktoré mali ukazovať Jubu v akcii. Dodnes však nie je isté, koľko pravdy na tomto príbehu je. Podľa niektorých ani nemá tieto útoky na svedomí jeden, ale viac nezávisle pôsobiacich snajprov. O nič jasnejší nie je ani údajný Jubov osud. Niektorí veria, že bol zabitý americkým či irackým snajprom, prípadne niekým úplne iným. Ďalší predpokladajú, že z nejakého dôvodu prestal bojovať a doteraz predstavuje nebezpečenstvo. Nech už je pravda akákoľvek, faktom zostáva, že meno Juba bolo pre vojakov v Iraku nočnou morou. (ČSFD)
  • Jako vojenský poradce na filmu spolupracoval samotný Nicholas Irving. Skutečný americký odstřelovač s potvrzenými 33 zásahy ve válce v Afghánistánu. (em.redrum)

Reklama

Reklama