Society

Rodina Billa Witneyho (Billy Warlock) se na první pohled ničím neliší od ostatních obyvatel Beverly Hills. Jsou to úspěšní, bohatí, ve svých oborech uznávaní lidé... Ale za pozlátkovou slupkou se skrývá cosi zlověstného! Cosi, co Billiho přinutí hořce litovat chvíle, ve které zatoužil poznat skutečnou pravdu. (kosta73)

iolaos

Yužnův vstup na půdu temného žánru se pravděpodobně do análu horroru krvavým písmem nezapsal, ale i tak, podívaná to není špatná. K povšimnutí stojí závěrečná, unikátní veselá party, která perfektně vystihuje budoucí brianovu tvorbu...hovězí !! 8/10 ()

K.I.N.G.

Jeden z těch nejbizarnějších filmů, co jsem kdy viděl. Je promyšlený opravdu do každého detailu, škoda jen, že mě nechytl trochu víc za srdce, ale je to prostě taková genialitka :).. by the way" Ruut: žádný Beethoven tam neni, je to hudba Johanna Strausse, možná příště se trefíš.. :). ()

honajz2

Já bych rád věděl, jestli v tom finále byl nějaký přesah (dekadentní kritika americké smetánky) nebo ne. Osobně mám pocit že jo, protože náznaků v tom je docela dost, ale i tak je znát, že se v tom všem režisér dost vyžíval, takže i ta samoúčelnost tam v některých scénách zůstává. Každopádně i tak je to na svou dobu docela zjevení. První hodina je sice zbytečně utahaná a rozhodně by se dala zkrátit, nicméně i tak mě zas tak moc nenudila a dokázala mě zaujmout nemalým počtem mysteriózních prvků. Ovšem to co se rozjede ve zbytku filmu, to se fakt těžko popisuje. To je fakt šílená úchylárna, která vypadá dost obstojně i na dnešní poměry a fakt jsem pak až do konce nevěřícně zíral na to, co se tam vlastně děje. Jako v tomhle Society dokáže překvapit, že se celou dobu tváří jako obyčejný mysteriózní thriller, aby z toho nakonec vypadla... velká slavnost, ať moc nespoileruji. Ta dějová linka není domyšlená, co je ta Společnost zač se vůbec nedozvíme a proč dělají to co dělají taky ne, ale tam to zase zachraňuje ten přesah v tom, protože ten závěr se dá vykládat i jako hodně dekadentní podobenství. Avšak i v tomhle mi přijde poněkud nedomyšlené a tak nakonec radši dám silné 3* než slabé 4*. Být to kratší a nestát to primárně na závěru, klidně bych šel výš, ale takhle vyšší hodnocení vidím spíš jako přehnané. Nicméně pro milovníky všemožných bizarností stoprocentně povinnost. Silné 3* ()

Adaamos21

Rejža Yuzna vystřihl tohle jako debut? Klobouk dolů. Vsadím se, že Society si pouští u Cronenbergů aspoň 10x do roka. Ze začátku lehké náznaky toho, že je něco špatně, postupné narůstání paranoie našeho hrdiny a naprosto grandiózní finále, které jsem absolutně nečekal. Billy Warlock byl v hlavní roli super, Devin DeVasquez nádherná a zvrácená fantazie Briana Yuzny bezbřehá. Tohle je kritika "vyšší" společnosti jako rána kladivem. A nadávka Butthead zde dostává ten pravý rozměr. Holt šílený osmdesátky. ()

Doldus

První dvě třetiny podprůměrného paranoidního thrilleru naprosto zachraňuje, dokonce vystřeluje do nadprůměru závěrečná půlhodinka, která hodí za hlavu všechny iluze o reálném světě a nabízí neuvěřitelný bizár, surrealismus a, ehm, humor?! Ano, někdy i jedna část naprosto převálcuje celek a jsem rád, že jsem se k filmu nachomýtl, poněvadž jsem si zase trochu obohatil a posunul diváckou zkušenost. Díkybohu, že film byl béčkový skrz naskrz, protože jedině tehdy mohl ten konec fungovat v kontrastu se zbytkem. "Shunting" scéna mě nejen poučila o lékařském termíně v angličtině, ale hlavně se mi asi navždy vryje do paměti jako jeden z "výdobytků" body horror žánru. ()

Koly

První Yuznův příspěvek do kroniky temného žánru jsem už nadále nemohl přehlížet. Už už to vypadá, že se nedočkáme tolik oblíbených Yuznových hnusáren, ale závěr filmu vše bohatě vynahradí. Něco málo k ději : Mladý Bill Whitney věří, že s jeho okolím, ale zejména pak s jeho rodinou, není něco v pořádku. A samozřejmě, že má nakonec pravdu a dočká se šokujícího odhalení. Určitě kvalitní film, ale na Yuznovy nejlepší výtvory, mám teď hlavně na mysli adaptace H.P. Lovecrafta, to prostě nestačí. Sorry Briane, ale dneska to za plný počet nebude. ()

kosta73

Mistrův mnohoslibný nástup na hororovou scénu zatím prostý yuznovských krvavých orgií tak typických pro jeho pozdější filmy. Úletová závěrečná party ( a potažmo celá hlavní dějová linie ) mi přijde silně inspirovaná Cronenbergovou ranou tvorbou, zajímalo by mně, zda je má doměnka správná a Yuzna se skutečně nechal jeho filmy ovlivnit. Pomineme-li největší slabinu filmu a tou je v mých očích přítomnost nesympatického zakrslíka Warlocka známého především z pozdějšího prohánění se po pláži, tak se jedná o velmi zajímavý debut, z něhož musí být každému jasné, že přichází originální a vyhraněný autor, jehož cestu se fanouškovi rozhodně vyplatí sledovat. ()

Cedr

Beverly Hills 90210 v paranoidním mystery-horor hávu jak od Polanského, který se zvrhne v cronenbergštinu toho nejhrubšího zrna. Bizár na druhou. ()

demented

Bravo. Yuznu som už odpísal dávno, ale ako vidno, nejaké tie klenoty zo začiatku jeho kariéry sa ešte nájdu. Krásna 80. atmosféra (škoda, že filmy s podobným feelingom sa netočia aj dnes) a zároveň neuveriteľná úchylnosť. Pomerne decentný dej plný tajomna, kde "deus ex machina" alebo pointa je naznačovaná len zľahka a naplno sa prejaví až v poslednej cca dvadsať minútovke, ale rozhodne stojí za to. ()

J.Lajner

S tímto hororově laděným snímkem je to stejné, jako s naloží dynamitu. Zápalná šňůra je sice dlouhá, ale na finální explozi se vyplatí počkat. ()

ghatos

Vzhledem k době, kdy to bylo natočeno...tři hvězdy dám. V roce 2010 to nemůže uspět, ale když si uvědomím, jak to tenkrát muselo působit. Tři čtvrtiny času je to hra na slepou bábu. Méně slepé báby a více kokotin na konci by výsledný dojem ještě určitě vylepšilo. 52%. ()

Han22

Třikrát jsem u toho usnul, než jsem to dokoukal. Hodinu a čtvrt je to nuda k nepřežití, kde hlavní hrdina má pocit, že jeho rodina není úplně normální, vidí pár nechutností a nikdo mu nevěří. Posledních dvacet minut začnou surealistické nechuťárny plné převrácených těl, slizu, orgií, rukou místo nohou - až jsem si vzpoměl na podobné články před dávnými časy ve Score z pera mistra Anastasova. Ovšem jakékoliv vysvětlení se člověk nedočká, takže ve finále je to asi tak, že Yuzna si chtěl natočit pár hnusáren a naplácl na to neobyčejně nudnou story. ()

Holina

Na Yuznu jak ho znáte si budete muset počkat až skoro do samotného závěru filmu, kde ovšem předvede fantasmagorické scény, které skoro předčí obrazy z Re-Animatora. Za předchozí déle než hodinu trvající nudu ovšem dávám dvě hvězdy dolů. ()

Corpsegrinder

Je to takovej mix Fakulty a The Thing. První hodinu je to solidní mystery film, pak se to zvrtne v jednu z nejšílenějších a nejhnusnějších věcí co kdy člověk natočil. Ty speciální efekty jsou nářez. Škoda jen že v tý poslední části se film vydal spíš cestou komedie, trochu dusnější a brutálnější pojetí by z toho udělalo jeden z nejlepších osmdesátkovejch hororů. Taky mi trochu vadil ten (ne)konec. Tak jako tak jeden z hororů co musíte vidět. ()

Warhorr

Tak tohle je jednoznačně ten největší bizár, který jsem kdy v hororu viděl. Ono se tam toho tak první 2/3 filmu nic moc zvláštního neděje. Občas nějaká ta otočená prdel o 90° a prazvláštní pocity a vidiny syna, jenž si myslí, že jeho rodina asi nebude úplně tak normální a má podezření na nějakou jejich zjevnou úchylku. Do toho mu nepomáhá ani místní okolí, které si myslí, že je asi blázen a vymýšlí si. No a pak přijde totální a ujeťácká poslední pasáž filmu, během které jsem nevěděl jestli se smát anebo spíše grcat. ()