Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 52%, Audience Score - 61% | FDb.cz - 76.7% | Ano, je to velká hovadina, je to obrovská hovadina! Ale také velmi vtipná, a i když film potřebuje asi dvacet minut na rozjezd, tak poté se naplno rozjede kupředu, scénář a herecké obsazení začínají hezky splívat a hlášky, vtipy, skvělý make-up, masky a výprava k tomu. Přesto nás konec zarazil. Skončilo to špatně. Víme, že se tento film řadí mezi ty snímky, kde to nejde úplně dobře ukončít, ale v tomhle případě to lépe určitě šlo! Každopádně ústřední trio je skvělé (podle očekávání herecky vládne Meryl!) a hudba od Alana Silvestriho též... Holt takový nadprůměr, který pobaví, ale ty 4* jsou fakt odřené..... 70% Ale cameo Sydneyho Pollacka dostalo :-) ()

Joe16210

Skvělá ústřední trojice Bruce Willis, Goldie Hawn, ale hlavně moje oblíbenkyně Meryl Streep. Nápadité komediální fantasy od Roberta Zemeckise nemá chybu. Za mě velmi dobrá zábava, pro někoho méně známá, takže pokud váháte, jestli za to film stojí, říkám vám, že rozhodně ano! ()

Efreeti

Myslím, že je to strašně nedoceněný film. Ať už jde o herecké výkony, příběh nebo technické zpracování ()

Bilky

Keď som tento film videl prvýkrát zdal sa mi nápaditý a ftipný a dal by som mu 4****, no teraz som mal z neho zmiešané pocity aj keď sa mi svokra nezabila v novom BMW :) Stále si cením nebojácny casting a tie netradičné úlohy BRJUSA a MERYL, rovnako originálny námet, ale film samotný mi už tak sqvelý neprišiel... Trikmi to asi nebolo aj keď sa mi zdali pomerne slabé (na Zemeckisa). Neviem,proste som sa miestami nudil. A miestami som preklínal tie ťažké kovové "cetky" na prsiach ISABELLy, ktoré sa nie a nie zošuchnúť ;) ()

petz1985

willis opět dokázal že umí hrát.... Meryl Streep to dokazovat nemusela :-) bezvadná komedie o touze žít věčně... ()

wendus92

Nepřehánim, když řeknu, že je to dle mého názoru jeden z nejlepších filmů, co znám. Velmi podceněné dílo. "Je mrtvá!" "Vážně? Pro tyhle chvíle stojí za to žít.". ()

mty

Jasně, trochu podivnost a určitě né nejlepší Zemeckis, ale já se bavil skvěle. Ústřední herecká trojice je vynikající. Včetně Willise, kterej hraje uťápnutýho manžela fakt přesvědčivě. ()

natalanka

Osobitý pohled na věc macropulos :-)) Prostě takhle to může dopadnout, když chcem vypadat pořád na 25. Ale jo. Mě se to líbílo. Jen škoda, že Bruce tam je jen tak do počtu. Holky to s přehledem uhrají samy a jsou po čertech dobré. :-)) ()

waltosin

Bruce jsem nepoznal hned chvilku mi to trvalo, ale musím přiznat že byl dobrej. Několikrát jsem se zasmál a pak jsem se přistihl že jsem se nudil, vypadalo to na dvě,ale ten konec byl dobrej tak dávám takhle. 60% ()

DePompon

Originálna komédia s akurátnou štipkou čierneho humoru, ktorú vyzdvihuje famózne herecké obsadenie, hudba a pútavý vizuál. Úprimne, nespomínam si na film, v ktorom by ma Goldie Hawn nudila. V tomto, spolu s Meryl Streep, jednoducho žiari. Zemeckis vystihol podstatu ženskej nenávisti a nekonečnej túžbe po mladosti, na pozadí ktorej hrá muž iba akúsi bábku, s ktorou každá z nich šikovne manipuluje. Zaslúži si plných päť hviezdičiek. :) ()

Diskantka

I see me! I see me! Meryl Streep ej kej ej tuctovka, dívka a vaše...vaše srdce nebije. Goldie ej kej ej absolutně žádný kozy v červenejch šatech, díra v břiše a děsivý čočky! Ernest chce víc vodky, nemůže chytit odstín, oční stíny nejsou vyvážené. Naprosto skvělá věc, už jako dítě sem to žrala. Sypu hvězdy proudem a En garde, BITCH! ()

Dixieboy

Musím říct, že tento film má všechno, co mám rád... Černý humor, skvělý scénář, výbornou hudbu, spád, stále aktuální příběh a hlavně Goldie, Meryl a Bruce? Luxusní kombinace! Na svoji dobu opravdu vynikající efekty, které se ani dnes nemusí stydět (což dokazuje i Oscar). Když si Goldie sedne na lopatu a Meryl se pohybuje s přetočenou hlavou, tak žasnu ještě dnes. A rozhodně bych to neoznačil za nejslabší Zemeckisův film, ba naopak. Vždy se na něj rád podívám zase a znova :) Škoda tolika vystřižených scén, které jsou v traileru, ale neobjevily se ve filmu. "Podívej Erneste, jen se na mě podívej, jsem úplně promočená..." "A taky máš něco divnýho na tričku..." to mě vždy dostane. Stejně jako oči mrtvé Goldie :) Meryl je tu krásně zlá její hon za krásnou tvářičkou je jak vystřižený z dnešního Hollywoodu. ()

m.xFuck

Jako děcko jsem byl nadšenej. Ty triky jsou totiž solidní i dneska. Viděno nedávno, je to už jen úsměvná triková komedie. Ty čtyři hvězdy dávám za ten čistej průstřel a xnásobné zlomení vazu. Taky jste celou dobu čekali, kdy Bruce prostrčí Goldie ruku se svícnem? :) ()

Mikecat

Hlavy, ruky, nohy tu lietajú kade tade, ako ináč, uznávaný doktor, elixír mladosti a 2 krásne žiarlivé ženy... ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr