Claire a Norman odvážejí svou dceru Caitlin na koleje vysoké školy, kde začíná studovat. Claire je smutná, ale zároveň se těší, že bude mít víc času na sebe. Jejich sousedé, Warren a Marie Fureovi, se nastěhovali před pár týdny a neustále se hádají. Jednoho dne se Marie svěří Claire, že se moc bojí, vtom se vrátí její manžel a ona uteče do domu. Claire to trápí a druhý den za sousedkou zajde, ale ta není doma. Claire v noci nemůže spát a z okna vidí, jak soused nakládá do auta velký balík. Probudí Normana, ale auto je pryč. Claire hází psovi míček do jezera, které mají u domu a zdá se jí, že pod hladinou vidí mrtvolu. Navíc se celý den samy od sebe otevírají zadní dveře a náhle začne hrát i věž. Claire má strach a jede za Normanem, který pracuje v laboratoři na genetických výzkumech, do práce. Druhý den opět slyší v domě zvuky, otevírají se dveře, padají věci ze stolu. Claire se znovu vydává k sousedům, setkává se s Warrenem, ale s Marií prý nemůže mluvit… V noci jde Claire do koupelny, odkud se valí pára, vana je plná vody a pod hladinou vidí odraz mrtvé ženy. Druhý den ji Norman pošle k psychiatrovi. Claire se mu svěří, že doma viděla ducha a psychiatr jí poradí, ať s duchem naváže kontakt. Claire se svou kamarádkou Jody uspořádá seanci, ale k ničemu nedojde. Claire nechce, aby o tom věděl Norman – před rokem měla totiž autonehodu a od té doby se o ni manžel moc bojí. Jody odjede a z koupelny jde opět pára, vana je plná vody a Claire slyší hlasy… (TV Prima)

dopitak

Nejhorší věc co se režisérovi může stát je, když si jeho film nikdo nepamatuje. Pod povrchem jsem už jednou viděl a dokonce celé, ale přesto mi dneska trvalo hodně dlouho, než jsem na to přišel. A protože jsem si ani za zlatý prase nedokázal vzpomenout o čem to vlastně je (totálně celá zápletka zapomenuta), kouknul jsem se ještě jednou. Což obvykle s filmy takového hodnocení nedělám.___Nemám rád lekačky a přitom Zemeckisův film s nimi pracuje jako se svým nejsilnějším prvkem. Nic víc v tom není. Scénář není moc duchaplný a Pfeiffer se po odhalení pravdy chová jak pipka ze Scary movie.Tož proto jen jedna. ()

svik

Nemohu si pomoci, ale ten film mě nadchl a to doslova. Skvělá Michelle Pfeuffer mě naprosto okouzlila. Hororové scnénky se mi opravdu líbili i když někdo může říci že jde o laciné a okoukané provedení, to mě nevadilo, byl jsem v té euforii, že mi vše připadalo skutečné. Jediný dojem z filmu mi zkazil Ford, ten se sem absolutně nehodil, prostě Michele si opravdu zaslouží lepšího. ()

Campbell

Jo tak tohle mě zklamalo a to maximálně. Herci odvedly skvělou práci Ford byl přesvědčivej a Pfeifferová byla taky dobrá. Ale zbytek stál za prd hudba od Silvestra na mě působila strašně obyčejně a nezapamatoval jsem si ani skladbu ze soundtracku. Scénář byl snad dělán na koleni, a nechápu proč si ho Zemeckis vybral když na něj působí fakt obyčejně. Aspoň ale třeba kamera působí hodně dobře a některé uhly mě fakt zaujaly a konec byl celkem pěkně udělanej a konečně byl akční, ale jinak slabota. 3* za herce, konec, sem tam napětí. Ale celkově zklamání na celé čáře. ()

gogo76

Zemeckisovy sa darí diváka držať v napätí, práca s atmosférou sa mu darí, škoda len, že z očakávaného thrilleru sa nakoniec vyprofiloval čistokrvný horor. Bolo by dobré, keby sa nejakou hororovou scénou žáner pripomenul o niečo skôr, pretože to film potom akosi rozdeľuje a úplne to nenapĺňa ani thriller ani horor. Určite stojí za to film vidieť a štvrtá hviezda mu ušla len veľmi tesne. 60%. ()

Arsenal83

Na toto som bol ešte na premiéru a kino zážitok na mňa tak silne zapôsobil, že je to film pre mňa s plným počtom. Thrillerovo veľmi dobre prepracované a má to aj strašidelné momenty, ktoré síce čakáte, ale i tak vás to vyľaká. Ja mám slabosť na duchárske horory, z toho mám fakt husiu kožu. Veľmi dobrá je tu transformácia oboch postáv a obsadenie takisto špičkové. ()

• Michelle Pfeiffer a Harrison Ford byli režisérovou první a jedinovou vobou do rolí Claire a Normana Spencerových. (HappySmile)
  • Když se Claire probírá oblečením v Caitlynině šatníku, navrchu leží figurka E.T.ho. Manželka Harrisona Forda Melissa Mathion napsala a produkovala film E.T. - Mimozemšťan. Harrison Ford zde hrál ve vystřižených scénách ředitele školy. (HappySmile)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. července 2000 ve Westwoodu (Kalifornie, USA). (Varan)