Kdo zabil neandertálce

• Francie Qui a tué Neandertal (více)

Proč vyhynuli neandertálci? Dokumentární pátrání po posledních důkazech existence těchto mimořádných lovců a sběračů... Kam zmizeli neandertálci? Stali se obětmi klimatických změn, devastující epidemie, anebo byli vyhlazení jiným lidským druhem? Francouzský dokument sleduje mimořádný výzkum dějin existence člověka. (Česká televize)

classic

Ja už odpoveď na túto zapeklitú otázku nejakých pár minút veľmi dobre poznám, pričom francúzski tvorcovia za kamerou, na čele s renomovanými odborníkmi pred kamerou, pracujú s niekoľkými teóriami, počas ktorých sa postupne zoznamujem s ich bohatou históriou, kedy tak maximálne prezradím iba to, že Neandertálci vyhynuli zhruba pred 40 000 rokmi. Každou jednou ubehnutou minútou sa vylučujú jednotlivé možnosti, i keď každá má niečo do seba, že nakoniec "vyhráva" zrovna tá, o ktorej by ste to na samom začiatku asi nepovedali... ? Zhliadol som ďalší nadštandardný a inšpiratívny dokument od krajiny galského kohúta, ktorému proste nemôžem nadeliť menej, ako päť hviezdičiek, pretože je tak strašne zaujímavý ! ()

Arsenal83

V podstate dejiny Neandertálcov a odhalenie ich zániku. Nemýliť si prosím s Denníkom N(eandertálca), tí žiaľ ešte nevyhynuli. ()

sportovec

Další pozoruhodná teorie o našich prapředcích byla zformulována s pozoruhodným nadhledem a mimořádnou přehledností. ()

Ampi

Je suis Neandertal. Je suis Cromagnon. Dobrý francouzský dokument, kde na mapách jsou Československo  a Jugoslávie v celku. Nové poznatky jsou pěkně zakomponovány do scénáře. K dokreslení výkladu je využit film Ao: poslední neandrtálec. Byl bych zvědav na dokument o denisovanech. ()