Psychicky narušený zabiják, posedlý po dokonalé rodině je opět na svobodě. Utekl z vězeňského ústavu a pod novou identitou vyhlíží další nezadanou ženu s dítětem. Na stopě mu je však bratr jeho poslední oběti a jeho okolí je také podezřívavé. Začíná boj s časem. (matestlust)

cariada

Po připomenutí závěrečné scény z prvního dílu ve formě noční můry nám hned bez řečí vysvětlí co a jak je to s hlavní postavou Jerrym. Po menčí čistce v blázinci kde je zavřený se dostává na svobodu ,kde to chudák odnese ještě jeden týpek. A může se směle vydat hledat se svou další "vytouženou rodinu" tentokrát se vydává za cvokaře a paničky se mu chodí svěřovat co a jak. Jednu rozvedenou s dítětem si vyhlédne a vetře se do přízně ,jenže se objeví manžel a chce se vrátit což samozřejmě musí udělat po svém a tak bývalý manžel to má za pár a ještě si vyzkouší jak se lisujou auta. Jako vždy je tu někdo kdo mu nevěří a to kamarádka jeho "nastávající" poštačka a tak je třeba jí domluvit zvlášt po té co mu čte poštu a zjistí ,že její instink je správný. Aby se to hnulo ,tak udělá otčím několik osudných chyb ,kterého připraví opět o to o co stále tak stojí o rodinu. ()

destroy83

Dvojka Otčíma přímo navazuje na první díl, kde byl psychopat Jerry Blake ke konci pobodán nožem. V úvodní scéně tohoto počinu si také onen masakr lehce připomeneme. Druhý příběh Jerryho začíná v psychiatrické léčebně, kam byl ošetřený zabiják umístěn. Netrvá však dlouho a Jerry rozpoutá v léčebně masakr a vydá se hledat novou rodinu, jeho cesta je však lemována mrtvolami, kterých oproti prvnímu dílu pár přibylo. Také herecký výkon Terryho O´Quinna je daleko lepší a svou roli si vyloženě užívá. Vraždy jsou občas zábavně provedené a padne i nějaký ten vtípek. Děj je daleko svižnější, ale atmosféra již není tolik silná jako u jedničky. Mě se snímek líbil na tři hvězdy. ()

HorrFi

Podle mě lepší nez první díl z roku 1987.. rozjelo se to hned na začátku a Terry O'Quinn jako otčím mě prostě baví.. fascinuje mě, jak se vždycky snaží ze všeho vykroutit, když udělá nějakou chybu nebo na sebe upozorní.. hodně napínavá záležitost.. old school je prostě old school.. ()

TO

Dvojka přesně navazuje na první díl, psychopat utíká z psychiatrické léčebny a nalézá novou rodinu vhodnou k vyhlazení. I když druhý díl hraje podle stejných pravidel jako první, přeci se v mnoha věcech liší. Průměrný horor ()

lennyd

Jerry Blake (Terry O'Quinn) není díky své posedlosti ideální rodinou (a touhou udělat cokoliv, aby jí získal) uvězněn v psychiatrickém ústavu. Podaří se mu ale obelstít svého lékaře, zabít jej a uprchnout - a věnovat se opět hledání své nové rodiny. V malém městečku nachází ideální oběť - rozvedenou Carol s desetiletým synem - která se zdá být snadným "cílem" ... Jak už to bývá, pokračování nedosahuje svému prvnímu bratříčkovi ani po kotníky, a jinak to není ani u této minisérie. Dvojka Otčíma má sice zajímavý začátek (útěk z vězení je vcelku povedený), jenže pak celý film sklouzne do vyjetých kolejí, a bez jediného momentu překvapení se sune k závěrečným titulkům. Scénárista by potřeboval ale urazit obě ruce, neb důkaz, na jehož základě dojde k odhalení celého plánu je tak debilní, až je mi z toho ouzko. Na druhé straně, Terry O'Quinn je ve své roli muže dvou tváří opět perfektní ... ()

YumiOkami

spoilery!! tak tohle ne. tady je snad jeste blbejsi. sceny v psychiatrickem zarizeni byly naprosto uzasny, hlavne ten jeho nasledny utek. ale pak je to zase od znova - ona se do nej zamiluje, on zabije jeho nepratele, on je debil, ona to pozna, on je jeste vetsi debil a konec. alternativni konec: jerry se opet zbavil rodiny. tentokrat o nem vi policie. je to nebezpecny seriovy vrah a jeho fotka se objevi v novinach. “je cas se odstrehovat!” rekne jerry a s novou tvari zamiri do jineho statu. daleko od spravedlnosti... ()

folklorman

Druhý díl bych označil za stejně kvalitní jako jeho předchůdce. Mimo první části v blázinci je děj velice podobný prvnímu dílu a s tím i duševní pochody hlavní postavy. Terry O'Quinn opět skvěle ztvárnil roli otčíma posedlého dokonalostí. Oproti prvnímu dílu přibylo vražd, ale zase se nejedná o nějaké detailní záležitosti. Tuto ztrátu ovšem kompenzuje dobře budovaná atmosféra. Písničku, kterou si otčím neustále píská, nedovedu pustit z hlavy. Stepfather II bych označil za další (lehce) nadprůměrnou záležitost, jenž dosahuje stejných kvalit prvního dílu. ()

rsimonyi

Terry O'Quinn se vrací jako Otčím zabiják i v tomto pokračování. Další rodina v ohrožení. Jeho syna tu hraje již zesnulý mladý herec Jonathan Brandis). ()

Hapretor

Dobré ... velmi vtipné ... hodně mě to pobavilo ... Terry O´Quinn skvělý ... P. S. Meg Foster má až neuvěřitelně krásné oči ... ()

Psycho.R

Zhruba stejná laťka, jako u prvního dílu. Příběh se nemění, ale oproti takovému Psychu 4, které bylo fakt strašné, se sem prohloubení otčímovi psychologie hodí. ()

chlebo

A tak žalostne neúspešný rodinný vrah udrel za tónov svadobného pochodu po druhýkrát. Túžba tohto ľudomila založiť funkčnú rodinu musí opäť prejsť mnohými skúškami. Čo sa musí nechať chlapec na to išiel dobre a opäť sa mu podarilo nájsť stupídnu piču, ktorá by mu snáď uverila aj že je povolaním Sauron. Pár svetlých momentov a inak nuda, nuda, nuda, s kravkou z prvej časti a jej roztomilou famíliou neporovnateľné. ()

Sir Ludvig

Stepfather 2 je iba o kúsok slabším filmom, hlavne z pohľadu menšej hustoty atmosféri. Ako správne pokračovanie nám servíruje to, čo máme najradšej - vyšší bodycount, rýchlejšie tempo a ešte viac hlášok, než bolo v úvodnej časti. Postavy konajú o čosi nelogickejšie, oproti tomu herecké výkony sa mierne zlepšili. Tak si vyberte. Každopádne, toto je skvelá druhá časť, ktorá nerobí hanbu prvému dielu, ale mu skvele sekunduje. Make room for Daddy! ()