forzaroma

Timovi Burtonovi sa podarilo veľmi zábavnou a pútavou formou spracovať príbeh najhoršieho filmového režiséra všetkých čias. S Deppovou pomocou sa z filmu stala perla, vďaka ktorej sa na Edwarda D. Wooda Jr naozaj nikdy nezabudne. Keby si tento film mohla "Glenda" pozrieť určite by sa radovala. ()

Filipes

Skvělý herci ve filmu o ne tak skvělých hercích, režisérech, producentech i scénáristech. Velmi působivý výkon Johnnyho Deppa v roli jednoho z nejbizardnějších postav filmu. Tim Burton režíruje fantasticky. ()

radimartin

Skutečně nejlepší Burtonův film. S tzv. "vymazlenou" černobílou nám servíruje poučení, že každý má právo na ztvárnění své umělecké vize. Zejména díky němu je možné sledovat filmy Edward D. Wooda jr. Exeletní Martin Landau hravě ztvárňující Lugosiho (nejúžasnější scéna v potoce s chobotnicí - "Odmítl jsem Frankensteina, to byla role příliš degradující hvězdu jako jsem já.") + "Allright, let´s shoot this fucker!" ()

jack_scott

Vynikající snímek, kterému není vůbec co vytknout. Tím spíše, že je natočeným jedním z mála lidí, kteří kdy měli dost talentu, aby mohli tohoto Boha a Ďábla kinematografie v jedné osobě zvěčnit. A to způsobem mimořádným. Možná je konec, repektive posledních ca 20 minut méně povedených..ale to celku neubírá zas tak moc, spíše kratší stopáž mi vadila....klidně bych překousl natáčení něčeho jiného a cca dalších 30ti minut navíc. No nic, i tak je to vynikající snímek, který ale celkově...Dosahuje na 80%, ale větší potenciál z "provozních" důvodů nemá a ani nemůže. V rámci životopisných snímků ale bylo maxima dosaženo. ()

me3x®

Ani by som neveril, že je to Burtonov film. V každom prípade stačilo mi pozrieť si fotky skutočného Edda či zopár trailerov jeho filmov a hneď som vedel, že Burton zase raz dokonale exceloval. Nad tým sa už nepozastavujem. Martin Landau čoby Bela Lugosi má zaslúženého Oscara. Absencia Elfmanovej hudby nahradená Shoreovskou je správny ťah. Čiernobiele prevedenie navádza tu správnu atmosféru a lepšie cítite s Eddom. Povedal by som, že vo svojom žanri je Ed Wood jedným z najlepších filmov. Aj keď asi len pre užší okruh ľudí. ()

Spielbergo

Na základě shlédnutí Plánu 9 z vesmíru jsem objevil tento film. Na základě tohoto filmu jsem objevil filmy Eda Wooda. Ten člověk měl něco do sebe. I přes někdy příliš idealistický pohled na jeho život to bylo celé strašně zajímavé. A filmy Eda Wooda se mi tak okamžitě zjevují v ohromě širokých souvislostech. Někdy jsou vtipné, někdy poučné, vždy z nich ale člověk vyčte ryzí nadšení. Krásné... ()

Goodmen

Bezchybná režijní biografie o nejhorším režisérovi všech dob. Nebo nebyl ten nejhorší? Depp ztvárnil Eda Wooda parádně, to samé pak Martin Landau jako Ben Lugosi a nerad bych zapomněl na muže vzadu a to je jako vždy báječený Bill Murray. Rozhodně jde o skvělou poctu nejen režisérovi, ale i filmografii zároveň. Přesto mi k dokonalosti něco málo chybělo. 80% ()

Adam's

Pokud přistoupíte na hru Tima Burtona, že Ed Wood byl naivní nadšenec, který silou svého optimismu dokázal točit bez peněz, produkce a defacto i herců, pak se Vám toto optimistické dílko bude více než zamlouvat. Jakkoliv si Burton nemusel ani příliš vymýšlet či přikrášlovat, neboť většina událostí ve filmu se doopravdy stala (vyjma lehce kýčovitého setkání s Orsonem Wellesem), celkové romantické vyznění paradoxně filmu na bodech ubírá a ne každému se proto bude Ed Wood zamlouvat. Ale pro všechny ostatní je to starý dobrý Burton, kterému doopravdy nejde o zachycení reality ale o plnění dalšího ze svých snů... ()

megajalec

Zaujímavý príbeh so zaujímavým námetom. Popravde, natočiť film o najhoršom režisérovi všetkých čias je projekt odvážny a nie každý by sa do toho pustil. A urobiť z toho poctu a nie výsmech, tak to už áno. Film má dve roviny, tá prvá súvisí presne s tou poctou. Burton ukazuje Wooda ako človeka milujúceho filmy a pre natočenie toho svojho urobiť všetko, aj za cenu rozísť sa s priateľkou, lebo nádejná herečka ponúkne 300 dolárov, aby mohla hrať hlavnú rolu. Neúspech ho neodradí a hľadá ďalšie zdroje a nápady, ako natočiť ďalší, ktorý bude určite trhák. Druhá rovina ukazuje na vzťah medzi spomínaným Woodom a hereckou legendou Lugosim, na ktorého každý zabudol, je bez peňazí a bez priateľov. Táto rovina ma nadchla viac, je dosť možné, že aj kvôli skvelému Landauovi. Prvý dojem filmu som mal dosť slabý, ale keď sa mi to pomaly rozkladá v hlave, musím uznať, že až taká blbosť to nebola a má to niečo do seba ()

Charlinka

Myslím, že by nikdo nedokázal lépe vystihnout roli Edwarda D. Wooda Jr. než Johnny. Edovo nadšení pro film je neuvěřitelné a Johnny ho umí skvěle zachytit. Ačkoliv je tohle nejmíň Burtonovskej film, postava Eda je mu přece tak podobná, že se není čemu divit. ()

djbarrel

Příběh o nejhorším režisérovi všech dob, režírovaný jedním z nejlepších režisérů všech dob, nemohl dopadnou špatně a ani nedopadl. Je to skvělý příběh muže který miloval film a který pro natočení filmu udělal takřka cokoliv a proto jeho filmy vypadali jak vypadali. No zatím jsem viděl jen Plan 9 From Outer Space, ale asi se podívám i na jeho ostatní díla. Tenhle film mě dost navnadil. 84 % ()

Formanovec

Velice zajímavý film o nejhorším režisérovi natočen tím jedním z nejlepších režisérů. Když se toto zkombinuje vznikne něco naprosto neuvěřitelného a buď si to zamilujete nebo si to už nikdy nepustíte. Já patřím k těm, kteří tento film milují a nedají na něj dopustit. 5***** ()

route60

Spojení Tim Burton a jeho dvorní herec Johny Depp je ve filmu Ed Wood dokonalost sama, Ed Wood nejhorší režisér všech dob to jistě, ale jeho filmy jsou tak blbé až jsou zábavné a Tim Burton mu udělal poctu kterou si snad ani nezaslouží ale to je jedno na tento film s výborným obsazením se dá koukat donekonečna.100% filmová krása. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“