matolas

Geniálni Landau a Depp v asi najlepšom Burtonovom filme o najhoršom režisérovi všetkých čias. Všetky odkazy som samozrejme nepochytal, no aj napriek tomu ma film nesmierne uchvátil. Konečne si Burton odpustil svoj nevkusný humor. OST mi bude v hlave doznievať ešte dlho. Bohužiaľ aj Depp vo svetríku. ()

KoRner

Ten Wood musel byť génius - ani jedna podarená scénka a dokonca aj nejakí pánbožkári si všimnú chyby, ale on nie... Depp ho zahral s chuťou, aj keď si neviem vysvetliť, či bol Ed stále v takej dobrej nálade, prípadne pod vplyvom. Tento film však nie je o Woodovi, ale o smutnom páde veľkej hviezdy Bélovi Lugosim, za ktorého Landau dostal Oscara zaslúžene. Jeho bitka s chobotnicou je jedna z najvtipnejších scén, aké som videl. Je tiež vidno, že Burton má podobné filmy z tých dôb napozerané, takže réžia a "feeling" 50-tych rokov je bezchybný. Len ten koniec by som si vedel predstaviť iný. ()

Hopper

Rozkošný film o najhoršom režisérovi na svete si svoje Oscarové hodnotenie absolútne zaslúži. M. Landau sa po eľmi dlhom čase zaskvel a jeho Béla Lugosi, Maďar, od ktorého predsa nemôžu chcieť aby čítal komplikovaný text je úplne brilantný. Johnny Depp sa tu tiež predviedol vo svojom najlepšom svetle, výsledok čoho je veľmi pozoruhodný film, ktorý plynie skôr komótne, ale napriek tomu nepustí. Vládci loutek !!! ()

Revolver

Tak něco takového bych od Burtona nečekal. Už od úvodních titulků mi bylo jasné, že tohle nebude normální film. Burton se opravdu předvedl v plné parádě, stejně tak Depp s Landauem (I když myslím, že Landau nedostal oscara zcela oprávněně, podle mě by si ho zasloužil S.L.Jackson za Pulp Fiction), dále dost šílený(vyníkající) scénář a hudba Howarda Shora (tentokrát se hudby vyjímečně chopil Shore místo Burtonova dvorního skladatele Dannyho Elfmana). Ed Wood je určitě jeden z nejlepších Burtonových kousků. ()

cab

Radoby filmovy vseumel Edward D. Wood, Jr. (impozantni vykon hodny oscara Johnny Depp) se radi, mnohymi odborniky na stribrne platno, na chvost zebricku dobrych umelcu a do popredi nejhorsich tvurcu historie, presto je obdivovan radou jedincu pro svuj osobity pristup k praci, coz je rychla, levne beckovita realizace filmu podle vlastniho scenare s ucinkujicimi, kteri jsou zaroven jeho prateli . Nevsedni zivotopis v black and white od mistra rezie (Tim Burton) s radkou skvostnych hereckych vykony. Tudiz jsem v hodnoceni na vazkach mezi ctyrmi a peti hvezdickami. Mozna casem az se zazitek z fimu vstreba, upravim svuj verdikt. 90% ()

Mazlik4

"V normálním studiu by film stál 1 000 000 $, ale mi to zvládnem za 70 000 $"; "Já jsem barvoslepej, tak si vem třeba ty tmavě-šedý šaty"; "Kde je motor k té chobotnici?"; "Já netočím drahý filmy, já točím sračky!"; "Dobrý BERU!"; "Uááá, to jsem se lekla, vy vypadáte jako upír!". Dokonalá parodie na Holliwood, která přesně sedí na drtivou většinu dnešních filmů!!! ()

Lewisek

Omlouvám se, ale tohle bylo pro mě velké zklamání. Škoda, že mě nedokázal zaujmout děj, čemuž do jisté míry přispěly černo-bílé barvy. Nicméně velmi věrohodný a pěkný film Tima Burtona, pokud jste fanoušky Edwarda D. Wood Juniora, jedná se o zajímavý "životopis?". Ale emočně na jiné frekvenci než já. ()

Hanys_

Mělo to v sobě něco, co mě na malý moment donutilo i přemýšlet o sehnání zásadních Woodových snímků :) Velké díky Burtonovi, že tuhle zajímavou postavu Hollywoodských dějin dokázal přiblížit nenásilným způsobem, ikdyž ta stopáž už ke konci unavovala...7/10 ()

Bohemák

Tenhle pomník snílkovi se prostě pořadil: tolik vtipu a pocty fantazii a nadšení. Kdo někdy točil pár záběrů s kamarády, cítí ve Woodovi velmi trpělivého kolegu. ()

Paity

Ed Wood není žádný zázrak s malým rozpočtem, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Cením si hlavně Johnnyho Deppa, který opět dokázal, že se nemusí za každou cenu angažovat v megaprojektech, které mají výhledově vydělat stovky milionů dolarů. Ed Wood je ale zároveň průměrný film. ()

DocBrown

Krásný nekritický pomníček Eda Wooda. Burton se snažil co nejvíce "replikovat" původní scény a postavy, někdy až neuvěřitelně, zejména v napodobení Lugosiho (zcela zasloužené Oskary pro Landaua a masky) nebo monstra Tora Johnsona. Věřím tomu, že kdyby tohle Ed viděl, tak by byl nejšťastnější člověk na světě, aspoň chvilku. ()

farfalla

Vypadá to jako normální film, ale je to film Tima Burtona, takže musí nějaké zvláštně neobyčejné téma. Tentokrát si vybral knihu ´Nightmare of Ecstasy´od Rudolpha Greye, která je biografii Eda Wooda, označovaného za nejhoršího režiséra Hollywoodu. Burton se ve svém stylizovaném filmu soustředil na začátek Woodovi kariéry jako režiséra. V té době natočil své nejznámější filmy a spolupracoval s Belou Lugosim. Johnny Depp je výborný jako Wood. Jednak se vzhledově podobají. A pak Depp se tady příliš nepitvořil, ale vytvořil režiséra, který se mezi lidma věčně umíval, měl pozitivní přístup ke všem problémům svým i svých známých, ale v soukromí stále pochyboval. Takové napětí muselo být velmi vyčerpávající, a tak je pochopitelné, že se Wood později upil k smrti. Kdo mě však naprosto okouzlil, byl Martin Landau v roli Bely Lugosiho. Byl přesvědčivý jako uvadající, nemocná filmová hvězda, která však pro film udělá cokoli. Schválně jsem se podívala na několik filmů s Lugosim. Jako herec byl méně výrazný než Landau, ale jeho manýry Burton a Depp zachytili výborně. I to uhrančivé přivolávání rukou. Ve filmu ´Plan 9 from Outer Space´ je opravdu originální záznam jeho posledního vystopení před kamerou. Skupina lidí, kterou si Wood vytvořil kome sebe, si tolerovala svoji jinakost a snad jenom tam mezi sebou se cítili uvolněně. ()

J.F.B.

Ed Wood jistě patří k zajímavým figurkám dějin filmu. Mizerný režisér mizerných filmů, které mají údajně velký zábavný potenciál, čemuž se sice poněkud zdráhám uvěřit, ale budiž. Možná by se dva, tři snesitelné snímky našly, ovšem já to zatím podrobněji zkoumat nehodlám. Viděl jsem pár scén, a ty mi k utvoření názoru bohatě stačily. Raději zůstanu u Burtonovy pohádkové verze Woodova života (díky níž o něm svět vlastně ví), moc pěkně visuálně zpracovaného příběhu jednoho zapáleného neuměla. V němž musím velmi ocenit snahu o přesné rekonstrukce scén z původních snímků, bohužel výsledný dojem poněkud "kazí" skutečnost, že jsou vždy minimálně 50x lepší než jejich předobrazy (to má z toho, že si najímal dobré herce). Takže i já jsem na chvíli podlehl mylnému dojmu, že Wood jako režisér za něco stál. Naštěstí jsem se pak moudře vrátil k prameni, což mi mimo prozření přineslo i závan smutku nad tím, jak člověk, který v životě nenatočil jediný dobrý film, tu má více fanoušků než třeba takový William Friedkin... [viděno 19.9.2020] ()

Bafo

Skvelej Burtonuv film o jednou neuspesnem reziserovi.. Neskutecna sranda kterou dle meho nazoru Burton prekonal jen strihorukym edwardem... Ale i tak urcite 5 * zaslouzenejch... ()

Daae

Ed Wood je jedním z těch dobrých filmů, u kterých se budete bavit a zároveň ho chválit za nekýčovitost a kvalitu. Hned od první scény cítíte dobrý film na obzoru a poslední scéna, kde se dozvídáte o životě těch postav za doprovodu skvělé hudby, vaši domněnku ještě potvrzuje. Však když dáte dohromady jména Burton a Depp. Edward v podání Johnnyho Deppa je prostě skvělý, i jeho hlas se k té postavě hodí. A ty skvělé hlášky! Chtěl bych ti říct něco, co jsem ještě žádné dívce na první schůzce neřekl ... :-) ()

Arach.No

O tomhle filmu by se daly popsat celé stránky, tak to zkrátím. Jedná se o absolutně úchvatnou poctu "nejhoršímu režisérovi všech dob". Woodovy filmy jsem vždycky miloval a po shlédnutí Burtonova díla je mám ještě mnohem radši. Spousta citací, spousta detailů a narážek, k tomu všemu hvězdné obsazení a Timovo zapálení pro věc. Výsledkem je film, který uchvátí každého "mistrova" fanouška a který se bude líbit snad každému, kdo má rád dobré i ty nejhorší filmy. ()

Cassandra

Pět hvězdiček nedám, na to má ten film příliš rozkolísané tempo, ale za Landaua (pro mě naprosto zastínil zbytek osazenstva), všechny ty štavnaté roličky známých herců, zajímavý děj, a, ehm, láskyplný přístup, který je ve filmu cítit, si tento snímek nadprůměrné hodnocení určitě zaslouží. ()

shimpy(CZ)

Johnny Depp jako Ed Wood je zkrátka neodolatelný. Tolik jsem mu fandil, a doufal, že se mu konečně podaří natočit ten trhák :) Každopádně Tim Burton nezklamal... Vůbec mě to nepřekvapuje. Depp + Burton = božské dílo ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“