fero_lašák

Nezaujalo mě to. Viděl jsem před tím trailer a ve filmu se prakticky nic nového nedozvíte. Oceňuji že to byl nejhorší režisér všech dob, oceňuji hercké výkony, kromě Deppa hlavně skvělého "Drákulu", ale to že tam Depp celou dobu běhá v kožichu a teple kříčí "eeeekšn" mě po pár minutách přestalo bavit. Zaujali mě tam 2 scény - jak na zápasníka spadla chobotnice a jak se drákula pral s chobotnicí v louži. Jinak už nevim. Mimochodem - zapomněli tam zmínit, že Wood take mezi tím vším točil pornografické filmy. To by možná bylo zajímavější, jak by to do tohoto filmu vložili :)). Jinak - tohle mě prostě i přes mnohé kladné ohlasy nedostalo. Už to znova nechci vidět. ()

Kvico

veľmi výstižne to napísal Tosim...skôr ako dielo Burtona na mňa zapôsobil režisérsky (anti)talent Wooda a mám chuť si pozrieť tieto jeho "kalasiky", ktoré točil Depp v tomto filmy...film nie je zlý, Depp a Landau sú skvelí a rovnako s nimi aj ostatní herci, ktorý dotvárajú, spolu s hudbou a kamerou, dokonalú atmosféru tých starých filmov, ktorých ale ja nie som veľkým fanúšikom...v podstatne to zhrniem takto, Burton ma nenadchol, uvidím čo dokáže E.D.Wood jr. ()

blamus

Ed bol ďalšie, ješitné, dospelé decko. Mimochodom jeho filmy sú naozaj na prd. Ale PÁN REŽISÉR TIM a PÁN HEREC JOHNNY vyrobili naozaj skvost! Mám to rád ako mohérové svetríky ;-) ()

stooper

Pro mě zatím životní role Johnyho Deppa. Jeho ztvárnění fanatického Edwarda mě absolutně nadchlo. Bravo pane Deppe a Burtone. Jen tak dál ()

Monyfik

Tento snímek mě moc neoslovil. Začátky netalentovaného mladého režiséra v černo-bílém podání v průměrně zpracovaném filmu. Možná se v tom trochu odrazil i začátek Burtonovi slávy. Dojem na mě udělal pouze vztah mladého režiséra s vysloužilým Draculou. ()

Lovin

Tima Burtona mám rád a když se mi dostal do ruky tento film o nejhorším režisérovi všech dob, byl jsem zvědavý. Po shlédnutí mohu říct, že jsem se velmi pobavil. Dokonce jsem si sehnal dva filmy od Eda Wooda a zjistil jsem, že vše se zakládá na pravdě a bylo pro mě velmi zajímavé se podívat jak to doopravdy vypadá. Vinikající jsou výkony herců především Martina Landau, který představuje Bela Lugosi a samozřejmě Jonyho Depa kterému jeho najivitu musí uvěřit každý. Pět hvězdiček si zaslouží. ()

OziRaziel

Musim uznat, že mě film chvilema opravdu nudil a nutil se přesvědcovat k dokoukání. Chvíle nudy, ale vyplňovali dosti zábavné a mnohdy velice hluboké scény s některými zajímavými myšlenkami. Burtonovi se povedla zajímavá věc (alespoň u mě tedy) a to, že divákovi přijde Ed wood zajímavý a začne se pídít po jeho skutečné tvorbě :-) ()

Spacedan

Typický čtyřhvězdičkový film. Výborné provedení, výborné herecké výkony, výborná atmosféra, ale celému filmu prostě něco chybí. Alespoň já to tak citím. ()

DVCAM

Před koncem Ed Woodovi dojde dech, ale jinak se jedná o zajímavou poctu jednomu "šílenci". Burton se jako výtvarník drží zpátky a herci excelují - hlavně Landau! ()

Alister

Můj snad nejoblíbenější Burtonův film je zdánlivě od většiny jeho tvorby odlišný. Nesmírně se mi líbí způsob, jakým je film vnořen do černobílé atmosféry. Opět zde hraje výtvarné stránka prim, byť zde je tak jednoduchá až geniální. Burton je zkrátka mistr vytváření nálad vizuální podobou. Ve svých filmech propojuje scénář s obrazem tak, že ladí jako oktáva. Jestli by právě tato schopnost neměla být nejvýše ceněným artiklem filmového režiséra. Propojit slovo a obraz je naprosto základní pilíř filmového umění a Burton to dokáže na jedničku. V samotném filmu mě nejvíce zaujal - v některých scénách dokonce uhranul - Martin Landau, který za své ztvárnění vnitřně složité postavy obdržel po právu oskara, což je mimochodem u akademie vzácný jev, jelikož ta oceňuje kde koho, nejméně však ty, kteří si to svými kvalitami zaslouží. Johny Depp samozřejmě hraje, jak Burton chce a mám pocit, že ti dva jsou spolu propojeni telepaticky. Burton umí zkrátka ovládat obraz a Deppa. Spousta jeho snímků stojí výhradně na tomto umění. Film za nějž by se jistě nestyděl ani Edward D. Wood. ( myšleno v tom nejlepším, byť na PLAN 9 to samozřejmě nemá ;)) ()

BarbieHunter

Mé první seznámení s Burtonem bylo nechtěné. Do kina jsem vyrazil na zrovna běžící novinku Kongo, proto mi bylo trošku divné, proč tento film dávají v upoutávkách. Po setmění mi to však došlo vcelku rychle, byl jsme na špatném filmu....myšleno jiném. Ed Wooda jsem tudíž začal sledovat totálně nepřipravený a celý film jsem bojoval nejen s pocitem své neschopnosti vybrat správně film, ale i s tím, co se děje na plátně. Černobílý film o člověku, který se převléká za ženu mě v první fázi držel pouze díky Johny Deppovi. Ovšem přes scény krádeže chobotnice a zjištění, že jim chybí mechanismy na rozpohybování chapadel, tudíž s ní bojoval hrdina "ručně" jsem se s blížícím koncem filmu pomalu vykrystalizoval do dalšího z fandů Tima Burtona a Johnyho Deppa. :) ()

DrCreo

Tomu hovorím spojiť príjemné s užitočním. Popri nových poznatkoch o jednom svojráznom režisérovi svojej doby som dával permanentne zabrať aj svojim lícnym svalom na tvári, a to vďaka nepretržitému, síce decentnému, ale stále úsmevu. Úsmevný – musím použiť tento prívlastok – príbeh o tom, že keď niečo robíte, nezáleží natom, či ste lepší než ostatní, podstatné je, že to robíte s láskou, radosťou a nadšením. Edward D. Wood jr. by vedel o tom svoje. A kto iný, ako večne zasnený Tim Burtom a poetický John Depp, sú vhodnejšími adeptmi na úlohu podujať sa zmapovať kúsok zo života tohto filmového velikána?! Ťažko povedať, do akej miery uznanie, ktoré sa Edwardovi Woodovi aj v súčasnosti dostáva, spočíva v jeho skutočnej režijnej kvalite, a na koľko je predmetom záujmu rôznych recesistov, s primárnym cieľom pobaviť sa. Tak či onak, ako bolo aj vo filme spomenuté, negatívna reklama neexistuje, a aj preto môže Edward D. Wood jr. pokojne ďalej harašiť vo filmovom neby. ()

Vercetti

To, že Ed Wood točil sračky je jedna věc, druhá věc je, že bez něj by tato nádhera nejspíš nikdy nevznikla. Trochu paradox ale o to je to krásnější. Tim Burton je typ režiséra, který točí filmy srdcem a tady byl zřejmě na vrcholu. Láska, respekt a úcta jsou skloubeny v dokonalé symbióze spolu s vynikajicím scénářem, brilantním režijním řemeslem a geniálním humorem. Vynikající herecké výkony jsou pak třešničkou na dortu. Kromě Martina Landaua. To je celý třešňový sad. Obsazení je zkrátka na jedničku. Nemám nic, co bych mohl vytknout a ani nechci. Nádherná pocta nejen Eddiemu ale i celé kinematografii. ()

IlMagnifico

Ed Wood určitě není typickou burtonovkou, přesto ale patří k tomu nejlepšímu, co kdy mistr natočil. A není se čemu divit. Člověk v sobě prostě musí mít kousek Burtona, aby se mohl do biografického filmu o asi nejhorším režisérovi v dějinách pustit s takovým nadšením, srovnatelným opravdu snad už jen se zápalem samotného Edwarda D. Wooda jr. Tahle zvláštní energie sálá doslova z každého záběru - a to i během na tempu ztrácejího konce - a co víc, přelila se i do všech herců. Jen tak si lze totiž vysvětlit jejich špičkové výkony - geniální Landau naprosto bez debaty dominuje, neztrácí se ale ani třeba alegorická Parkerová a mnohokrát osvědčený Johnny Depp také dal své postavě mírným (a řekl bych zcela záměrným) přehráváním mimořádný inspirativní rozměr. Skutečně, i kdyby Burton nenatočil nic jiného než tenhle skvost, zcela by si mě jím získal. Bravo! ()

Elizabethx

Výborný snímek. Herecky, režisérsky, obrazově. Výborný film o ne tak výborném režisérovy, který si přál být nejlepším. O Edu Woodovi jsme se učili ve škole tento rok a tak jsem si film pustila na doporučení našeho učitele. Když jsem v hodině viděla ukázky jeho filmů, říkala jsem si, že je to katastrofa a cejch "nejhoršího režiséra" si zaslouží. Když jsem teď viděla tento snímek, bylo mi jej až líto. Je smutné, když někdo po něčem velmi touží, ale stejně to přes všechnu snahu nelze uskutečnit. Je ovšem pravda, že dnes je i spoustou lidí uznáván, ovšem - toho se chudák již nedožil. ()

antoinetta0

Nejlepší spolupráce Tima Burtona s Johnny Deppem. Naprosto super černobílý formát a kamera. Skvělý Bill Murray, Sarah Jessica Parker, Martin Landau a dost možná Deppův nejlepší výkon, ale hlavně tenhle film má to něco navíc, co je u filmů tak důležitý. To něco, co má i Scorseseho Hugo, jen si Tim vybral jinýho hrdinu, ale stejně jako Meliés i Wood měl sen a Burton lásku, lásku k filmu, kterou dokázal přenýst na plátno a naprosto mě dostat... ()

Bogrant

Poeticko-zábavne poňatý film o "tom najhoršom z najhorších" kto zasadol na režisérku stoličku. Burton skrášľujúcou, ale nevtieravou a umnou formou vykreslil tvorcovský "rozkvet" Eda Wooda tak, že poteší nielen svojím vizuálom, ale najmä obdivom ku kinematografii ako takej a k myšlienke, že prečo by sa mali robiť životopisné snímky len o tých najlepších? Správne. Presne ten typ filmu, ktorý človeka obohatí a spríjemní mu jeho vlastné pozeranie. Výtečný Depp, ešte lepší Landau. Hold, aj to hrozné, môže byť v konečnom dôsledku krásne. ()

PrincessMono

Velmi dobře zrealizovaný film o Králi nejhorších režisérů všech dob, který oplývá tak čistou, entuziastickou povahou, sršící nadšením a chutí do života a zvláště do jeho povolání, v kterém je tak neskonale špatný, až si zvráceným způsobem zamilujete každý jeho počin. Mladý Johnny Depp, který je ve spolupráci s Timem Burtnem známý spíše pro jeho role temnějšího a drsnějšího charakteru, je v roli roztomilého a svěžího Ed Wooda přímo okouzlující! Možná je to tím, že jsem od filmu nečekala nic moc báječného, a spíše jsem se připravila na dvě hodinky nudy, než na cokoliv jiného, ale film mě příjemně překvapil a můžu směle říct, že Ed Wood se tímto stává jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“