Ilicka

Takové nadšení, s jakým Ed Wood tvořil své filmy, je naprosto neuvěřitelné. Kdyby kvalita filmu záležela na lásce, s jakou je přiváděn na svět, měl by Ed na poličce několik Oscarů. Ten film byl krásný, ne dokonalý, ale setkání s Wellesem, natáčení s Belou a Johnny Depp coby transvestita, herec, režisér, scénárista, producent, manipulátor a snílek Ed minimálně stáli za to. Úplně něco jiného, než bych od Burtona čekala. Mimochodem velmi dobré hudba. 4,5* ()

MeanWhile

Timu Burtonovi se povedlo skvělé dílo, jedno z mých nejoblíbenějších od tohoto režiséra vůbec. Když si vezmu pravého Edwarda Wooda Jr., tak o tom režisérovy si myslím, že buď ho musíte milovat na 100% a nebo nesnášet na 100%, žádné poloviční pasáže si myslím zde nejdou. Stačilo mi vidět jeho pár filmů a vím hned že ho nesnáším. Ale pokud ho milujete, určitě se na tento film podívejte, pokud ho nesnášíte, podívejte se hned taky. Johnny Depp podává úžasný herecký výkon a scénárista si dal také na filmu záležet. Nejvíce obdivuji, že se film natočil "po Woodovskym stylu" černobíle, za což jsem velmi rád a toto dílo mi utkvělo v paměti a jen tak se mi nevymaže. ()

ancientone

Už pri úvodných titulkoch, prezentujúcich v krásne dynamickej choreografii celú ikonografiu Woodových filmov, je jasné, čo nás čaká. Transsexuáli, Pokazené chobotnice, lepenkové hroby, fušerske makety a lietajúce taniere, bez ľadu a skladu na jednu kopu nahádzané prvky sci-fi a hororu - Rozkošná oslava najesenciálnejšieho braku a kostrbatého autorstva v prostredí hollywoodskej džungle , najroztomilejšia vo chvíľach, keď sa pred divákom na plátne odohrávajú inscenované pasáže priamo z Woodových filmov. Práve tam je najviac vidno, ako si Burton celú vec plnými dúškami užíva, akoby si plnil jeden zo svojich detských snov, ktorým bolo "byť v koži Najhoršieho režiséra všetkých čias". A my diváci si to užívame rovnakou mierou spolu s ním. ()

Sawy

Dobrý film.Určitě jeden z nejlepších od mého oblíbence Tima Burtona s mým oblíbencem Johnnym Deppem.Ale nemůžu říct,že bych ho měl nějak výrazně oblíbený.Ale je dělaný s takovou láskou a úctou,Johnny hraje tak skvěle a ještě ke všemu je v něm(ač jen málo) dokonalý Bill Murray.Za tyhle věci si film minimálně čtyři hvězdičky bezpochyby zaslouží.80 % ()

Richie666

Timovi se druhá polovina snímku rozpadá pod rukama, touha zabavit diváka se pomalu vytrácí a přichází zahleděnost sama do sebe, Johnny Depp začíná přehrávat a kýčovitět, přičemž celá jeho postava se stává nesympatickou a nezajímavou. Ačkoli výsledný dojem z filmu, co se do přiblížení života Eda Wooda týče, je fajn, nejsem si jist, zda-li vůbec byl natolik pozoruhodnou historickou postavou, aby jeho posunky, potrhlost a šaškárny utáhly dvouhodinový film, který vlastně ani nemá žádnou pointu. ()

Katullka

Tak když už to točí proboha, tak by tomu měl dát víc Burtonvského, protože on to jinak neumí. Což vidíme i na tomhle doslova podělaném filmu. Dlouho jsem tak neusínala, ne že by nebyl Edward zajímavá osobnost (viděla jsem Glendu i Plan 9), ale tak nudným způsobem s tak špatným výkonem Deppa (přemýšlela jsem, jestli vůbec Burton věděl, jak Edward vypadal, když obsazoval Deppa), to se omlouvám, ale to vážně ne. Jedna hvězda za to, abych nebyla ukamenována! Obávám se, že Eda by si zasloužil více, než Burtona... ()

Iggy

Z Burtonova Eda Wooda přímo čiší taková láska a nadšení pro film, že by mu samotný Orson Welles mohl závidět. Není důležité natočit dokonalý a bezchybný film, ale natočit ho celým srdcem. ()

rawen

Ed Wood si o zfilmování svého osudu doslova říkal, a kdo jiný by to zvládl líp než Tim Burton? Zajímavé, natočit skvělý film o natáčení těch mizerných... :) 8/10 ()

erl

Příběh o nejhorším režisérovy všech dob a paradoxně nejlepší film Tima Burtona a Johnnyho Deppa. ()

BigDeal

Konečne sa mi podarilo vychutnať si tento snímok celý naraz a musím zdvihnúť na 5*, pretože to, s akým optimizmom sa Tim Burton postavil k "najhoršiemu režisérovi všetkých čias", ako dokázal využiť nápad s čierno- bielym filmom, akých výborných hercov dosadil a s akou láskou pristupuje k filmu si to zaslúži. ()

Mononoke.

Tim Burton umí točit i černobílé filmy. Lepší casting jsem nikdy neviděla. Vybraní herci byli naprosto neuvěřitelně podobní skutečným postavám. Film je navíc plný vtipu a je tak trochu natočen jako Ed Woodovi filmy. "Které šaty si mám obléct, světle růžové, nebo červené? Já vám nevím, jsem barvoslepý. Třeba ty tmavě šedé." ()

Terva

CITÁT - Víte, který váš film mám nejraději? Neviditelný paprsek. Skvěle jste sekundoval Karloffovi.......... Filmy byly jeho vášní, ženy jeho inspirací, angorské svetry jeho slabostí. Životopis nejhoršího režiséra všech dob. Scénář : Scott Alexander a Larry Karaszewski. Kamera : Stefan Czapsky. Hudba : Howard Shore - Ocenění 1995 - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA - vítěz (Nejlepší hudba) 1996 - Grammy Awards - nominace (Nejlepší filmová instrumentální kompozice) 1994 - Los Angeles Film Critics Association Awards - vítěz (Nejlepší hudba) CITÁT - Karloffovi? Sekundoval? Jdi do hajzlu! Karloff si nezaslouží čichnout k mýmu hovnu! Ten anglickej zkurvysyn může klidně shnít v pekle!...... ()

Tyler:D

Tim Burton natočil naozaj kúzelný film, podľa mňa jeho najlepší. Johnny Depp v roli najhoršieho režiséra všetkých čias je znovu výborný. V tomto filme ho však tak trochu zatienil Martin Landau ako Bela Lugosi, ktorý si toho Oscara určite zaslúžil. Toľko skvelých hlášok sa len tak nevidí (nepočuje), jeden z mojich naj filmov. ()

JohnCZ

Podivný film o podivném režisérovi, který si ale s nadšením plnil v Hollywoodu sny. Takže mě vůbec neprekvapuje, že se režie zhostil zrovna Tim Burton. Bylo fajn, jak si tvůrci dokázali z Eda dělat srandu, ale zároveň ho ani trochu neponižovali a naopak ho autenticky vykreslili jako člověka, který byl jednoduše svý. Johnny Depp výborný. Nakonec mi vlastně ani nevadilo, že tvorbu Edwarda D. Wooda neznám, protože film dokázal vše potřebné zprostředkovat - od dobové atmosféry až po náladu, kterou ve spojitosti s tvorbou brakových filmů jejich tvůrci zažívali. ()

svik

Nepochibně jeden z nejoriginálnějších snímků. Skvělý Johnny Depp, zajímavý Murray který nic nezkazí. Každopádně 5* dát nemůžu protože po chvili sem téměř vše očekával. ()

villon17

Bohužel jsem nebyla oslovena. Herci se předháněli ve výkonech, ale zajímavost celku jsem postrádala. Originálně zpracovaný dokument, dá se říct, jenže kromě scény s chobotnicí jsem se nudila. ()

jahol

Velmi originální pohled na Hollywood šedesátých let, který je pracovním rámcem průzračné studie entuziasmu člověka, pro nějž je smyslem života nikoli výsledek umělecké tvorby, ale vlastní tvůrčí proces, což v důsledku souhry řady subjektivních i objektivních faktorů vede k produkci totálního shitu. Při hlubším zamyšlení nad tímhle nenápadným životopisem se lze dobrat až k základní filosofické otázce o smyslu našeho života (Nenaplnil nakonec Ed Wood svými smysl vlastního života více, než mnoho daleko úspěšnějších, průměrných režisérů, jejichž filmy přinesly krátkodobý zážitek, ale byly i tak rychle zadupány do prachu filmových dějin?). Tim Burton v tomhle starším filmu ještě nenačichl typickou, dech beroucí snivou marnivostí, takže budou jistě potěšeni všichni, kterým už začínají jeho poslední filmy připadat navzájem příliš podobné, to samé pak platí o jeho dvorním představiteli hlavních rolí, Johnu Deppovi, jemuž sedla titulní postava neuvěřitelným způsobem a charakterností role skvěle vyvážila jeho hravě romantické pirátské vrabčáctví nebo příjemnou morbidností načichlé bledé romantiky jiných Burtonovek. Musím přiznat, že lidé podobní Edu Woodovi pobuřují skryté konzervativní stránky mého já, ale přesto se mi film líbil, protože je ve vztahu k hlavní postavě objektivní a vyvážený. Maximální hodnocení nedávám, protože v poslední cca čtvrtině jsem začal tak nějak pod kůží pociťovat, že se režisérská invence, kterou u Tima Burtona pokládám za téměř nekonečnou, začíná na tomhle tématu vyčerpávat. Přesně vám nejsem schopen doložit proč, ale ten pocit tady byl. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“