Ještěřák

Martin Landau jako Bela Lugosi je celkem nezapomenutelný, Johny Depp jako obvykle decentně přehrává. Nechtěl bych to vidět znovu, ale chtěl bych vidět originály. Anyway, proč je výsledek taková nuda, to vážně nevim. ()

DannyBoy80

Parádní film o jednom filmovém bláznovi, který byl absolutně bez jakéhokoli talentu a točil ty největší sračky, jaké si umíte představit. Film popisuje jeho filmové začátky. Depp hraje perfektně, zase si dal solidního magora a jeho škleb ala úsměv mě bude strašit ještě dlouho :), Martin Landau ho ale předčí, zahrál to mistrovsky. Oproti tomu ženské postavy nic moc, hlavně Sarah Jessica Parker mě zase a znovu nepřesvědčila, naštěstí moc prostoru ženy nedostaly. Dokonce jsem dostal chuť se jen tak na nějakou tu jeho sračku podívat, třeba to bude špičková komedie, u které se potrhám smíchy. ()

Lionheart

Ed Wood, Holywoodská kapitola sama pro sebe. Tim Burton natočil poctu "nejhoršímu režisérovi" přesně v jeho stylu, a tak tomuto dalo by se říci dramatu přihrál spíše komediální tvář. Zvláště když člověk aspoň viděl Lugosiho Draculu a Plán 9. Herci se do svých rolí fenomenálně hodí, zvláště Landau se do Lugosiho snad přímo převtělil. Každým filmovým políčkem vane lehce zatuchlý vítr padesátých let. ()

Schuldiner

Film o naprosto netalentovaném režisérovi! Proč někdo točí takovýhle film??? Depp je dobrý, ale z tohoto nemohl vymačkat víc.. Landau je taky dobrý, ale ani jeho výkon nemůže tento film zachránit. .. 32% -- PS: Zdejší hodnocení tohoto počinu je mi velikánským překvapením!!! ()

Wishkah

Tim Burton opravdu vzdal poctu Edu Woodovi a natočil výborný film, který ho nezesměšňuje ani trochu. Naopak mu ještě vylepšuje charakter. Výborné režisérské a herecké představení. Martin Landau je extratřída a svého Oskara si zasloužil beze vší výhrad a Johny Depp opravdu zazářil a dal do postavy takové nadšení pro film, že sem po shlédnutí tohohle skvostu, toužil sám natočit nějakou tu duchařinu ()

Crackonosc

Jeho filmy možná nestojí za nic, ale on je evidentně dělal se zápalem a láskou, takže je fajn, že se díky Timu Burtonovi můžeme podívat i na tu druhou stranu jejich tvorby. Natáčení filmů naivním pohledem Eda Wooda je docela zábava :) ()

Prochy38

Divný člověk a pro mě i divný film. Režijní talent T. Burtona se nezapře stejně jako herecké umění J. Deppa. Skvělý M. Landau!! Ale film jako takový u mě nic moc. A jestli to tak nějak bylo, tak teda hledím.... Protože to bylo fakt hrozný :). S. J. Parker to moc slušelo, zvláště v té plakátové scéně! Jinak pro mě průměr. ()

barcaacrab

Jednoduše mi film o Edwardu Woodovi nebavil. Čekala jsem od Tima Burtona i Johnnyho Deppa mnohem víc. Burtonovo praštěné postavy zbožňuji, jeho fantazie a schopnost ukázat jeho svět ostatním jsou úžasné. Vždy mám chuť stát se na chvilku součástí filmu. Bohužel u Eda Wooda mi tento pocit naprosto chyběl. Koukat se na to dá, protože člověk chce vědět, jak to dopadne. Ale vše mi ve filmu bylo naprosto cizí. Žádná z postav se nedostala k mému srdci natolik, abych měla chuť se na film ještě někdy podívat. Možná jsem měla velká očekávání a jinou představu, a proto bylo těžké přijmout film takový, jaký je. Ale ne každý film se nám může líbit :-) ()

Sairina

Na mě až moc věrohodný béčkový film. Musím ale uznat, že Johnny Deep mě překvapil svojí optimistickou rolí, s úsměvem ho moc ve filmu nevídám. Také Martin Landau hrál tak, že mi připadalo, jako kdyby to byl opravdový Bela Lugosi. ()

Paldiny

Že sa raz budem zaujímať o čiernobielu tvorbu mi ešte pred pár rokmi prišlo ako science fiction. Dnes vďaka Burtonovi, Edwardovi Juniorovi a maďarskému gumenému kĺbu s Lugosiho šarmom vidím oveľa ďalej, za čo tomuto dielku pripisujem špecifický význam. Eddie ani netušil aký inšpirujúci príbeh ponúka práve ten jeho. V svojej dobe bol pán Nikto, dnes je známejší a uznávanejší než väčšina oscarových páprdov a to aj vďaka invencii Tima Burtona a hereckému prejavu všetkých zúčastnených. Ed Wood je najlepším filmom oboch tvorcov, pričom v prípade D. Juniora vznikol až po jeho odchode zo scény. A Béla? Ten dokázal, že jeho najväčší rival mu nesiaha ani po koniec plášťa, ale to vždy dobre vedel. ()

Spectre

Vynikajúci životopis najznámejšieho Béčkového režiséra. Burton to natočil perfektne.... k tomu nie je čo dodať. Rovnako ako originálne Woodove filmy, aj toto treba vidieť! ()

dehlie

tento ako ja hovorím "filmový film" oslavujúci režiséra- magora pokladám za najzaujímavejší životopisný film pre každého poctivého filmového fandu. to neskutočné woodovo nadšenie prekrývajúce celú jeho naivitu a amaterizmus je kúzelné a zábavné zároveň. napriek tomu, že snímok ku koncu obsahuje pár hluchých miest, je to skvost. ()

KatRi

Divák, který o Edu Woodovi nic neví a klidně bez vědomí jeho existence může žít, dostává příležitost se královsky pobavit - i když v námětu - životě nejhoršího režiséra všech dob - jsem žádný potenciál, který by mě mohl něčím obohatit a upoutat, neviděla. Omyl. Johnny Depp a Tim Burton vtiskli této bizarní a svým způsobem zoufalé postavičce opravdu nezapomenutelnou tvář - takže už vždy budete vědět, kdo byl Ed Wood. Depp navíc ve spojení s Martinem Landauem -to už tady v komentářích bylo stejně všechno řečeno. Fakt nečekaná, milá lahůdka! ()

LBsmoke

neobvyklý a naprosto nádherný.. film se vymiká celé tvorbě Tima Burtona a přitom je z filmu dokonale cítit jeho vedení.. řekl bych dokonce, že Ed Wood je jeho nejlepší. je to krásná pocta nadšené mysli, špatného režiséra.. jeho přátelům, kteří s ním ty jeho velké bizarní "filmy" vytvářeli, především pro radost z kinematografie.. naprosto famózní Landau v roli Bely Lugosiho a Johny Depp se mi z filmu zaril coby zasněný Ed Wood s megafónem v ruce, šťastný, že může točit ty své převratné filmy. /nikdy nezapomenu na scénu s Landauem "pull the string". ()

Mekgrůdr

Když se Ed Wood snaží skloubit Drákulu, angorské svetry, atomová monstra a kdoví co ještě tak je to hrůza. Ale když to udělá Tim Burton, tak je to úžasná podívaná. Skvěle jsem se bavil od začátku až do konce. ()

MkSallam

Taky bych chtěl poznat "hodného strýčka" Belu (geniální Landau) a pak s ním natáčet filmy. Scéna s chobotnicí je něco tak neuvěřitelného, že to nelze "jen tak" ohodnotnit hvězdami. ()

Vejrrr

První scéna - jmenování hlavních postav filmu na náhrobních kamenech. Řekl jsem si "ano, to je Burton, jestli to má někoho napadnout, tak jeho". Mýlil jsem se, protože tvůrcem myšlenky ja člověk jménem Edward D. Wood. Těžko uchopit ta správná slova, co by popsala to co jsem viděl. Burton tentokrát nemohl rozjet ve velkém všechnu jeho fantazii jeho tajné klukovské představy o filmu přenést na plátno. Byl vázán naprosto biografickou tvorbou a ... a jelikož Burton je pan režisér tak i tento film je fantastický. Chvílemi jsem trnul nad faktem, že "tak to skutečně bylo", jinou chvíli se nešlo nesmát jako např když Wood se smíchem přešel rozhýbání uměle vytvořené stěny, když jimi "Tor Johnson" nedokázal rovné projít - prostě řekl "No, its fine, it real ... Lets move on...". Zkrátka není divu, že je celosvětově uznávaný jako nejhorší režisér všech dob - stejně jako není divu, že film o něm je skvělý!! ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“