haWranka

Hodně zvláštní film, který mě šokoval (v dobrém slova smyslu), protože o existenci Eda Wooda jsem předtím neměla ani potuchy. Johnny Depp možná přehrával, ale mně to vůbec nevadilo, k téhle postavě se mi to i hodilo. ()

Sosak

Jó, tenhle film mě celkem překvapil. Škoda, že v něm Burton nemohl uplatnit svojí fantazii, ale i tak je to výjimečný snímek. Opravdová pocta pro Eda Wooda...je vidět, že Burton se jako malý díval na brakovou a béčkovou fantasy a sci-fi tvorbu a chtěl se nějak odvděčit. Jako malej jsem na tom byl podobně ;) ()

Gardenboy

Ale áno, určite podarené dielo o najhoršom rejžovi všetkých čias. Johnny Depp a Martin Landau valcujú. Patrične odľahčené, miestami vtipné a miestami kvalitne dramatické (Lugosiho pokus o samovraždu). Cez to všetko dám len 4*, pretože stopáž sa mi zdala prepálená a ku koncu som už trochu nervózne pozeral na hodinky. ()

Psycho.R

Tim natočil i lepší filmy, ale i horší(Planeta opic). film je dobrý pro získání informací o (Edovi) ikoně déčkových filmů. ()

RajAthen

Tento film je jedním slovem skvělý. Nejpříznačnější pro něj je, že spojeným úsilím režiséra i hlavního protagonisty se skvěle vystihla podstata filmového nadšení, hraničícího s posedlostí. Zkrátka to Edymu v těch očích vidíte. Po shlédnutí filmu jsem si opatřil i hlavní Edův opus a byl jsem až překvapen, nakolik je snímek scénám věrný. Zkrátka filmová lahůdka. ()

Black-star

Film o nejhorším režisérovy všech dob! Tak asi to je nejvýstižnější a přesně o to v tom filmu jde. Pro mě osobně nic moc kvalita, snad jen utvrzení že Depp coby herec má v roli podívínů vždy stejný projev... což je pro mě zklamáním. Ikdyž spolupráce s Burtonem většinou stvoří zajímavý film. K tomu to filmu nemám co víc dodat, pro rozhled jistě dobré shlédnout ale pro jednou a stačilo. 51% ()

teyra

Krásný a celistvý černobílý portrét výstředního diletanta v dokonalém podání Johny Deppa, který je zároveň svébytným holdem kinematografii. Dobrou volbou je, že snímek pokrývá poměrně malé časové období vzniku prvních tří Woodových filmů a netrpí tak obvyklou fragmentovaností biografií. Přesto činí dojem, že se mu o legendárním nejhorším režisérovi všech dob podařilo říci vše podstatné, včetně vykreslení jeho obdivu k Orsonu Wellesovi a slabosti pro angorské svetry. Burton se pravdivě zastavuje u různých součástí Woodova kuriózního režisérského stylu – žádné přetáčení, podivné dialogy, technické chyby, směšné efekty, natáčení až 25 scén denně, obsazování neherců – dělá to nicméně s laskavým humorem a notnou dávkou sympatie pro tohoto věčně optimistického outsidera s upřímnou vášní pro film a nezdolnou touhou realizovat své sny. ()

BigBang

Myslím, že jsem měl štěstí, že jsem napřed viděl tento film o Edu Woodovi a až potom tvorbu Eda Wooda přímo. Pan Burton mě uvedl do tématu velice pěkně. Pro mě osobně vyvstává nad tímto filmem jedna osobní otázka: p. Wood věděl, co chce, vše tomu obětovat, věřil ve své síly, nenechal se odradit neúspěchem, a .... na rozdíl od všech pouček do života ... nakonec stejně strašně neuspěl a radši toho měl nechat. ()

Brinkley

Děkuji panu Burtonovi už jen za to, že jsem se díky němu dozvěděla o existenci "nejhoršího režiséra všech dob", jenž sám se vidí v Orsonovi a svojí čirou láskou k filmu přitáhne početnoubandu zoufalců. Body přidávám za originalitu námětu, Martina Landaua a Billa Murrayho. 1.9.2013: P.S. Poté, co jsem se dokopala k originálnímu Glen or Glenda a osobně spoznala i jednoho současného amaterského režiséra s nevšedním nadšením, avšak absolutně bez talentu, nemohu než přiklepnout plný počet. ()

Chip89

Johny Depp předvádí opět své krásné herecké umění. Jeho grimasy a způsob hraní dokáží člověka přesvědčit o čemkoliv. Když jsem si procházela životopis Eda Wooda, došlo mi,že tento slavný člověk je vlastně strašně neslavný. Při porovnání vizáže Johnyho a fotky Eda, jsem pochopila. že Tim Burton zase zvolil naprosto skvěle. Čím dál více jsem přesvědčená, že John a Tim k sobě prostě patří a spolu jsou perfektní dvojka. Sarah Jessica mne opravdu překvapila, mám ji spojenou s ,,B" filmy a tady mi přišla perfektní. Otázkou je jak moc tu naivní slepičku musela hrát. Super neobvyklé dílko, stejně temné jako Burton sám. ()

West

Nejhorší film Tima Burtona. Naprosto nudné černobílé drama o Edu Woodovi , který se proslavil jako nejhorší režisér bez talentu. Začátek jsem nějak zvládl a čekal jsem kam to povede , jenže do půlky se to neustále opakovalo. Ed chce točit film, nemá na to peníze , schání peníze. Točí , dotočí. Nikomu se to nelíbí.. repeté.. mezi tím se oblíká jako ženská a všem to rád dokazuje. Nevím jestli jsem náhodou nekoukal na jiný film než tady ostatní , ale dát tomuhle 5/5* je buď naprostý šílenství nebo mentální porucha. ()

Hashirama

Poutavě výstřední film o lásce k filmu a oddanosti svému snu s trefně zasazenou Burtonovou groteskní estetikou a výraznou stylizací, které vzhledem k námětu vytváří nezaměnitelné dvojkombo (jak lépe podat portrét nejbrakovějšího režiséra všech dob než brakovou formou). Depp je perfektní, jeho přehrocené výstupy jsou jak z jiné dimenze a právě díky němu celý film žije. Navíc poslední třetina skvěle graduje a podpořená o pamětihodný rozhovor s Orsonem Wellesem (který má snad minutu a přesto překypuje myšlenkami) kulminuje do velkého finále, které pohne nejen s hlavní postavou, ale taky s divákem. Být tak úderný celý film a ne jen poslední třetina, o archivaci v TOP 10 bych velmi dumal. I tak pro fanoušky Burtona a Deppa povinnost. Z jejich letité spolupráce těžko vybrat vyzrálejší film. ()

Dexx

Skvělá pocta Edu Woodovi, režiséru s nulovým talentem a s maximálním nadšením pro film. Skvělé výkony všech zůčastněných dělají z tohoto filmu něco, o čem mohl Ed jenom snít - výborný film. A mimochodem, zábavnost několikanásobně stoupne, znáte-li ony hojně citované Woodovy filmy. ()

Lokran

johnny depp a tim burton, to prostě nemá chybu... skoro dokonalé. krásně natočené. teď už zbývá jen si pustit ty jeho filmy a povznést se nad jejich ubohost. někteří to dovedli, někteří ne, sem zvědavý, kam se zařadím já.. 80% ()

art

Burtonovy filmy mi vetsinou nic nerikaji (krome Strihorukyho Edwarda a usmevneho Frankenweenie). Ale tenhle film je fakt narez, sledoval sem ho s napetim az do konce a je to jeden z nejlepsich filmu ktery sem v posledni dobe videl. Cernobile retro zpracovani dodava filmu tu spravnou atmosferu ala Citizien Kane. A navic Martin Landau jako Bela nema proste chybu. Je desivy a politovanihodny zaroven. Nadhera. Tentokrat opravdu bravo Time:) ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“