Když v roce 1989 natočil režisér Hynek Bočan televizní komedii podle scénáře, který napsal ve spolupráci s Miroslavem Skálou, nebylo téma seriálového herce u nás tak aktuální, jako je dnes, v době nekonečných seriálů… S o to větší chutí si divák může v současnosti příběh vychutnat. Komedie vychází z principu „televize v televizi“ a Petr Nárožný v ní ztělesnil hlavní hvězdu populárního seriálu, její osudy v rámci fiktivního děje i v soukromí – vně i uvnitř seriálu. Prolíná se tu natáčení se životním příběhem herce, do něhož zasahují fanoušci a okolí, které mnohdy nedokáže odlišit postavu od jejího představitele. Hrdina se tak dostává do situace, kdy mu role nedobrovolně mění vlastní život… (Česká televize)

GIK

Velmi zajímavý pohled do zákulisí natáčení televizního seriálu. Heřmánek hraje cholerického režiséra, který huláká na herce, aby hráli přirozeně. Scéna s Vlastimilem Bedrnou je úžasná a mohli jí ještě trochu natáhnout, ale to už bych asi smíchy umřel. ()

Schlierkamp

Československá televizní komedie o známém herci Martinu Hofmanovi, jehož seriálová postava, charakterově dokonalý náměstek Miroslav Skála, se mu nepříjemně začíná prolínat do soukromého života. V rolích oblíbeného herce Hofmana a hlavní postavy Skály v sentimentálním seriálu se objevil neméně oblíbený P. Nárožný, jenž dle mého soudu do své postavy Hofmana v domácím prostředí do značné míry zejména v začátku filmu uplatnil svůj vlastní osobní projev a chování. Více než rozpad Hofmanova manželství s žárlivou J. Kretschmerovou a absurdní milenecký vztah s vizážistkou J. Švandovou mě na Bočanově snímku zaujalo natáčení právě onoho jednoduchého nekonečného seriálu. Královsky zábavný byl režisér onoho nevalného uměleckého díla K. Heřmánek, za kamerou stál M. Vašut a hladkému vzniku díla napomáhaly asistentka režie B. Štěpánová, skriptka V. Žilková, produkční F. Husák, nepříliš pracovitý a prostořeký rekvizitář J. Kraus či dramaturg L. Trojan. V nepojmenovaném Heřmánkově seriálu se představili v útržkovitých scénách J. Bohdalová, J. Císler, V. Bedrna a krásná D. Patrasová. Jako hořce úsměvné shledávám vyřčení stejné fráze z úst pana Hofmana, jež předtím před celým filmovým štábem prohlásil za nehorázně sentimentální. Velmi pozoruhodné bylo závěrečné postavení snímku do jiné roviny, neboť na konci vyšlo najevo, že celý filmový štáb v čele s výborným Heřmánkem jsou pouze herci s jejich pravými jmény a jako skutečný režisér se objevil místo H. Bočana K. Smyczek. I přes výborné obsazení a zajímavou myšlenku hodnotím pouze průměrně, z komického hlediska v tomto případě překonal K. Heřmánek mistra Nárožného. ()

Drom

Výborný, výborně zahraný a výborně napsaný, zejména dialogy. Dokonce mě tam nikdo nerozčiloval a bavila mě každá z postav. Ne že by je všechny s přehledem nedokázal zahrát sám Petr Nárožný, kdyby na to přišlo. Pravůbec nevadí, že to byla vesměs levná inscenace a i když s těmi čtyřmi trochu nadržuju, rozhodně by to mělo mít hodnocení o dost lepší než aktuálních 64 %. Zvláštní mi někdy přišla kamera, zejména v dialozích, ale mohl to být záměr navodit větší pocit telenovely. Čas může divák sledovat podle aktuální natáčeného dílu fiktivního seriálu a autoři chytře neohraničují scény patřící do seriálové fikce a ty z reality filmu. V každém případě hodně a několikrát pobavilo. ()

BigBang

Satira na normalizační seriály; my, fanoušci Inženýrské odysey, si užíváme obzvláště. Stále koukatelná, vydařená komede. Skvělý výkon p. Nárožného a p. Heřmánka. ()

Nocturno culto

Parádní zmatek, když už jsem se v tom začínal vyznávat, tak to dorazila závěrečná scéna s režisérem Smyczkem, která mě vrátila tak do půlky děje, kde jsem se začal ztrácet v tom co je fikce nebo realita .. ()

Inozuka

Nárožný essential... Petr Nárožný tady ohromně válí a představuje se ve vrcholné formě. Scénář je odvážný a dobře promyšlený a přestože byl film natočen na konci osmdesátých let, nyní je snad ještě aktuálnější. Minimálně někteří protagonisté nekonečného seriálu Ulice se musejí v trampotách herce Hofmana vidět jako v zrcadle. Perfektní jsou scény z "placu" s rovněž výborným Karlem Heřmánkem jako režisérem. Pro mě velké překvapení... ()

Amonasr

Zajímavý nápad - byla by to docela slušná tragikomedie, kdyby se z toho nakonec překvapivě nevyklubal film ve filmu. Provedení mohlo být ale trochu preciznější, zejména i na nekonečný seriál tam bylo přehrávání a sentimentálního patosu snad až příliš. I když tyhle nekonečné seriály vůbec nesleduju, takže vlastně nevím, jestli opravdu nevypadají jako vlastní parodie... ()

topi80

Satira na nekonečné seriály, která je v současnosti mnohem aktuálnější než v době jejího vzniku. Bavil jsem se výborně, některé neskutečně tupé dialogy, které v natáčeném seriálu "Fellini" Heřmánek uváděl v život, obzvláště stojí za to (třeba o tom jak v podniku vlastně taky všichni visíme na jednom laně jako v horách). ()

macetoma

Skvělý film plný nadsázky. Výborné obsazení, naše první herecká liga. Zvlášť výstupy pánů Heřmánka a Nárožného jsou opravdu na úrovni. Je vidět, že oba pánové umí. Dávám 4 hvězdy. ()

Saesulkun

Několikrát jsem zahlédl ukázky z tohoto TV filmu v medailonech typu Úsměvy a divil jsem se, proč se moc nevysílá. Až nedávno ho ČT přece jen nasadila a já jsem pochopil. Všechno, co z dílka stojí za to, už jsem viděl před lety v těch ukázkách. ()

subic

Konec 80ek a snímek napsaný přímo pro mého oblíbeného Petra Nárožného a jemu sekundujícímu mému oblíbenému Karlu Heřmánkovi. 65% ()

Pitryx odpad!

Zpočátku se mi to jevilo jako dobrá komedie, ale pak se to zvrhne v rodinné skorodrámo. Takže mně to přestalo bavit, ale jsem statečný a dokoukal to, možná proto, že mám rád pana Nárožného. Je škoda, že to autoři takto pokazili, hádkami atp. Podruhé ani omylem. 201206088343/8528+++++++++++++++++ Tak jsem to podruhé přece jen zkusil. Protože mýlit se může každý. Bohužel, musím naprosto přesně opakovat svůj starší komentář napsaný před sedmi lety. A ještě mohu přidat, že tohle se mi vůbec nelíbilo. Nevím tedy co na tom bylo komediálního. Panu Nárožnému, mému oblíbenci tahle role vůbec nesedla. Takže hodnocení zůstává i po letech stejné. ()

curfew77

Něco mezi TRHÁKEM a BAMBINOTEM, každopádně parádní nápad, který - jak už tady mnohokrát zaznělo - setsakramentsky předběhl dobu. Skvěle napsáno, skvěle zahráno, jen na to bohužel asi nebyly peníze, takže je to celé dost papundeklové. A vzhledem k roku výroby celkem zákonitě, leč o to nespravedlivěji zapadlo ve šrumci dějin. Filmařský triumvirát Nárožný-Heřmánek-Vašut naprosto fenomenální. 80 %. ()

ostravak30

Ano, pár vtipných hlášek tam bylo, ale opravdový humor zabil ten falešný. Těžko se smát tomu, že si rodina nasadí do bytu tolik psů, které s naprostým klidem přijme od lidí, aby se jich pak horko těžko zbavovala. To už bylo zábavnější, jak si Karel Heřmánek stavěl nervy do pozoru svým rozčilováním. Petr Nárožný, ale sám všechno neutáhne. Místy bohužel bez humoru, šťávy a s pořádnou dávnou nezáživnosti. Závěr s Karlem Smyczkem jsem však nepochopil, neboť filmy Na dvoře je kůň, šéfe a V tomhle zámku straší, šéfe!, které Petr Nárožný skutečně natočil, objevil se v nich mj. i Karel Heřmánek a Jiřina Bohdalová z tohoto filmu, natočil ale Hynek Bočan. ()

Stejšn

Pozapomenutý, ale velmi dobrý televizní film režiséra Hynka Bočana. A vlastně také režiséra Karla Smyczka. A vlastně i režiséra Karla Heřmánka. A určitě to není komedie, naopak je to drama. ()

Danulinda

Velmi zajímavý námět (i když spíše ze života, než-li komediální), kdy herec hrající hlavní roli v oblíbeném seriálu může mít (nejen) díky manželkám-slípkám problémy v soukromém životě. Škoda jen, že nebyl scénář více rozpracován a místy trochu nudil či zaváněl primitivností, chtělo by to více vtipnější omáčky mimo hlavní myšlenku a nemělo by to chybu. Takto pouze průměr. P. S. Zajímavé a velmi nápadité je zakončení scény režisérem panem Smyczkem. ()

Max Q.

Tak mě se to líbilo. Marně sice vzpomínám, že by za totáče existoval nějaký opravdu nekonečný seriál, ale třeba se mýlím. Na hodnocení filmu přidávám hvězdu za scénu s Bedrnou a rudlem. Ta byla geniální. ()