Zeroka no onna: Akai wappa

• Japonsko 0課の女 赤い手錠 (více)

Policistka Rei (Miki Sugimoto) se dostane do vězení poté, co při poslední akci zabije diplomata obviněného ze znásilnění a vraždy. Nedlouho poté ji ale její bývalý šéf nabídne, že obvinění proti ní budou stažena, pokud se jí podaří osvobodit unesenou dceru významného politika. O celé události se ale nesmí dozvědět veřejnost, což znamená: dcera politika musí přežít, všichni únosci musí zemřít… (p6qwre)

DDT

Něco mezi "Drsným Harrym" a "Brutální Nikitou", ovšem po japonsku, takže ještě o poznání drsnější a brutálnější..... V hlavní roli bývalé policistky, která dostala svůj poslední úkol, úžasná Miki Sugimoto, která celý film nehne ani brvou, a to i v případě, že se nechá v zájmu infiltrace do gangu únosců dobrovolně hromadně znásilnit ! To by tedy Clint Eastwood nedokázal :-) ()

JFL

Snímek "Žena ze Sekce Nula: Rudá želízka" představuje vyvrcholení několika proudů v japonském exploatačním filmu sedmdesátých let. Příběhová kostra odpovídá kriminálním filmům o nekonformních policistech pronásledujících brutální delikventy, důraz na nahotu a sex vychází z vlny filmů s ženskými hrdinkami mstícími se svým dřívějším trýznitelům a morální podoba světa představuje východisko demytizujících kriminálních filmů Kindžiho Fukasaky (pentalogie "Boje bez cti" (Džingi naki tatakai, 1973 - 1974)). Film diváka zahlcuje drastickými obrazy zabíjení, znásilňování a mučení, ale zároveň nad tímto obrazem světa jako nihilistického místa bez pozitivních hodnot vyjadřuje zhnusení a únavu. Výsledkem je vrcholné dílo využívající exploatační půdorys s přemírou explicitního násilí k vyjádření dobové deziluze z nenaplnění mládežnických reakčních ideálů předchozího desetiletí a doklad, že japonské exploatační filmy ve své kritičnosti i formální vytříbenosti představovaly komerční ekvivalent dobové nestudiové produkce. ()

Slasher

Nenásilná krimi násilnost - nuda. Je to o drsný holce, co má za úkol dostat všechny únosce (kretén na kreténa) dcery vlivného politika, a je tu i nějaký to znásilňování a mučení, ale nic co by se dalo podtrhnout. Co má být působivé, tak ale vůbec není. Krev vypadá a stříká fakt hrozně, většinu stopáže jsem neměl co dělat, nakonec se to místo nějakého pořádného závěru zvrtlo ve stupidní akční honičku. A hlavní hrdinka nebyla ani hezká, ani charismatická, ani nějak adekvátně přiblížená divákovi. Akorát občas hodila červenými želízky a jinak jen blbě čuměla. Tady si myslím, že to ani nebylo mým 'problémem' s Asií... Prostě né. ()

Flipnic

Tak z tohohle se budu ještě dlouho vzpamatovávat!!!! Šíííílenej japonskej "sleazy-brutal-over the top" exploitaition thriller!!! Ten film si ve své intenzitě najde obtížně konkurenci jak v zemi původu, tak třeba v zemích točící ve své době podobně intenzivně násilné filmy jako je Itálie nebo Hong Kong ... Tohle jsem fakt nečekal a opět žasnu s otevřenou hubou, jak mne mohl takový majstrštyk, a tak neuvěřitelně brutální nálož, tak dlouho míjet!!!!! Nejdřív jsem si myslel, že půjde o klasický "revenge exploiter", styl kdy holce něco udělá banda mafošů nebo zkorumpovaných poldů, tak se pak zbráborá a všem se krutě pomstí. Jenže tohle tak sice začíná, ale pokračuje to na úplně jiné vlně a to taky ještě u mne oblíbeným stylem "parta vymaštěných hnusáckých psycho kriminálníků" unese dívku za kterou chce výkupné. Pak ale zjistí, že to je dcera vysoce postaveného politika. Prvotní radost se vytrácí, protože zjišťují, že politik a jeho banda "uhlazených goril" jsou stejně sadističtí hajzlové, jako oni sami. A do toho zde máme tajnou policistku, kterou hraje překrásná MIKI SUGIMOTO, která se infiltruje mezi kriminálníky a snaží se v pravou chvíli vždy některého z nich odrovnat a hlavně jejich psychiku úplně rozložit na atomy ... Nebojí se ničeho a snese snad úplně všechno ... i neskutečný nářez a následné hromadné znásilnění zezadu ... je to silná holka, zatne zuby a nehne ani brvou ... Musím říct, že její role jako postavy asi v půli filmu víceméně ztrácí na důležitosti a z filmu se stává naprosto frenetická, superbrutální-superakční šílenost, se scénami, které berou dech a to zvlášť, bereme-li v potaz stáří filmu. Celé se to změní ve zběsilý útěk bandy táhnoucí sebou dívky a neustálé potyčky s "vládními gorilami"... Viděl jsem opravdu hodně exploiterů a hodně, hodně japonských exploitaition filmů různých odnoží, ale musím říct, že tohle je jeden z nejlepších, co jsem zatím viděl!!! Než abych zde vyjmenovával všechny možné scény a praktiky, které film obsahuje, napíšu asi tohle ... skutečně jsem si toho začal brzy všímat a je tomu tak až na jednu scénu u konce. Není 1 minuty ve filmu, aby někdo někoho nemlátil, neponižoval, neznásilňoval, nestřílel, netrhal na kusy, neprobodával, nerozsekával, nemučil, nekopal, nemlátil do obličeje, nezneužíval atd. Tak napěchovaný film brutalitou a neuvěřitelnou krutostí jsem fakt strašně dlouho neviděl!!!! A přitom to vůbec nepůsobí samoúčelně a děj a napětí filmu špičkově funguje, i když 80% stopáže je věnováno násilí a akci... V polovině filmu jsem "měl už dost" a kouknul jsem se na číselník a nechápal sem, co tam ještě asi všechno bude ... Navíc film je špičkově natočen ve všech ohledech, má úžasnou vizuální barevnou stránku, prostředí, šílené postavy, je napínavý, spousta nahoty, hlavní hrdinka se opravdu nestydí a uvidíte ji nahou hned několikrát, gore-efekty jsou na té nejvyžší možné špici kvality, gejzíry krve přímo stříkají z obrazovky, všichni na sebe řvou, mlátěj se, šílej, jsou braní z detailů, potěj se, vyjebávaj spolu, řežou se hlava nehlava ... prostě BOMBA!!!!!! Film bych přirovnal k HODNĚ podobnému filmu (dějově), který vznikl v Itálii ve stejném roce, tedy Almost Human / Death Dealer, The, je až s podivem, jak vznikly dva podobné filmy v různých dvou státech ve stejném roce, ale tento je asi tak 100 x násilnější, krutější a je toho zde mnohem víc vidět... Uuuffff ... Okrajovému publiku vyžívajícímu se v násilných exploiterech vřele doporučuji, tohle je prostě MUST SEE!!!!!!! () (méně) (více)

Jara.Cimrman.jr

Pokud mne nějaká sličná asiatka požádá, abych ji zbil, spoutal, škrtil a znásilnil, tak jí samozřejmě vyhovím, protože jsem gentleman, ale nesmí mne potom zatknout nebo zabít, protože to by mne nebavilo. Stejně tak tohle nebyl snímek zcela dle mých představ, ale již alespoň tuším, co si mám představit pod termínem žlutý blaxploitation. Pro vyznavače násilí, střelby do penisu, vykulených šikmých očí, zvířecích skřeků či červených donucovacích prostředků, však musí být tato uječená šílenost splněným snem. Zvláště, když pár rán pažbou do hlavy, nějaké to bodnutí nožem, ztráta několik desítek litrů krve a nemalé množství průstřelů nemá příliš velký vliv na zdraví většiny postav. ()

Epistemolog

Šikovná japonka Miki Sugimoto se v 70.letech mihla jen v hrstce filmů. V ¨Zero VVoman¨ představuje dvacetiletou policajtku jejíž zbraně jsou přírodní dvojky a záludné řetízkové pouta. Nečekéjte žádnou kung fu mlátičku nýbrž překvapivě nadprůměrný explojšn. Zvrácená policistka Rei při pravidelném znásilňování během filmu s kamennou tváří ani necekne, což mrazí víc než některé gore scény, které na svou dobu jsou dosti vyvedené. ()

pornogrind

Exploitační pecka,kterou by si příznivci exploiťáků rozhodně neměli nechat ujít.Další komentář je zbytečnej,protože vše dokonale popsal Flipnic.A já můžu jen souhlasit. ()

Hunter2222

Miestami fakt drsný japonský exploiťák. Ani som nedokázal uveriť ako dej rýchlo odsýpal a zrazu už bol koniec. Gore efekty fanúšika veľmi nenadchnú, ale krvavé sú dosť. Hlavná hrdinka je žena na svojom mieste, či už nahá zabíja kurvičku, alebo niekoho zachraňuje. Trápilo ma trochu, že film sa dal pokryť oveľa väčším množstvom hudby. ()

ancientone

Yuko Noda rozohráva alegóriu na morálnu zvetranosť (pocit prítomnosti myšlienky, čo sa krčí v ústraní, za hlavným, morbídnym vizuálnym chodom) politického sveta vo veľkom exploitation štýle, prehybujúcom sa od explicitnosti a priamočiarosti pretekajúcej hrubosťou viac než (hlavne) americkí subžánroví zástupcovia, obzvlásť vzhľadom na dobu vzniku. Rozprávanie pre tento druh filmu typické, unesenie dcéry politika sprevádzané množstvom impulzívnych krvavých scén a scénok, tmavá atmosféra, nádych lacnej "rape and revenge" kinematografie. Prehnaná, až absurdná krvavosť je samozrejmým, intenzívnym plusom zábavnej násilnosti, ktorou ZERO WOMAN je. Nože, guľky, facky a iné prostriedky vedúce k finálnemu, nekompromisnému riešeniu (eliminovať akýmkoľvek spôsobom) sa hemžia vzduchom s kvantitou typickou pre hmyz, film si udržiava celú dobu svižné tempo a obsahuje dostatok výrazných scén, aby sa dal nazvať obsahovo bohatou subžánrovou chuťovkou pre nepočetnú skupinu divákov. Šokujúce, výbušné a cynické. ()

VanTom

Pro milovníky sedmdesátkových (s)exploitation pravděpodobně více než přijatelný zářez. Já ocenil leda stylový dobový vizuál s typickou hudbou, hezkou (nestřídmě nahatou) Japonku v titulní roli a nekompromisní, účelovou brutalitu (v mučení a ponižování se tu docela vyžívali). Jenže záporácká banda vypatlaných kreténů, poloamatérská akce s fontánami svítivě červené krve a hrozivé pitomosti v logice, ty už mi tolik nevoněly. ()

p6qwre

Tento Pinku film má na imdb docela slušné hodnocení, mne ale trochu zklamal. Může za to jednak hodně jednoduchý příběh, šablona, kterou známe z desítek starších i novějších filmů. Trochu mi i vadily postavy únosců, které jsou spíše karikaturami, šílenci se sadistickou povahou, kteří se ale v některých situacích chovají spíše komicky. Většinu svých zločinů páchají skoro ve stavu nepříčetnosti. Policistka Rei je klasickou hrdinkou Pinku filmu, celým příběhem prochází se stejným výrazem bez emocí, svoji bolest dokáže skrýt, skoro nemluví. A když přijde na akci, své nepřátele zabíjí bez mrknutí oka. Miki Sugimoto ji hraje přesvědčivě a to na 3 * to stačí… ()

Pecival

Představte si, že máte obklíčenej barák s rukojím uvnitř a podaří se vám chytit jednoho únosce. Co uděláte? Určitě ne, že mu vyžvaníte, kdo je vaše tajná spojka uvnitř a pošlete ho zpět aby ji kontaktoval. Kromě pár logických lapsů a celkem nesmyslným příběhem, se jedná o slušnou řezničinu, kde se s tím nikdo moc nepáře, obzlášť hlavní hrdinka. Nechá se ojet, zmlátit a nezdá se, že by ji něco nějak zvlášť stresovalo. Navíc to nepůsobí nijak amatérsky a některé scény s chlístající krví jsou docela vyvedené. Lepší tři a v rámci Exploitation to lepší (z toho mála) co jsem viděl. ()

Šakalík

Dobrá tedy. Chápu, že je to 40 let starý film a navíc japonský underground, přesto jsem očekával daleko hodnotnější dílo. Scénář? Prvotřídní brak. Herecké výkony? OTŘESNÉ! Gore? Kromě pár cákanců krve veškeré žádné. Jediné, v čem film vyniká, je sexuální násilí, ale i tady člověk spíše s úsměvem spráskne ruce. Hlavní hrdinka je sice docela pěkná a má fešný ohoz, nicméně její veškeré hraní spočívá v zachování kamenné tváře pokerového hráče (a to i ve chvíli, kdy jí bijí či znásilňují) a občasném efektním vrhu červených pout. Únosci jsou banda naprostých idiotů s IQ tykve, takže je dost k podivu, kolik práce s jejich eliminací policie má. Kdepak. Tenhle film mě vyloženě otrávil a sám si vlastně nejsem jistý, proč tomu dávám alespoň tu jednu hvězdu... ()

Gogo333

Pořádnej japonskej nářez. Film plný akce, krve a nahých žen. Příběh nic extra, hlavní hrdinka ujde a překvapí její hlavní zbraň. Což jsou červená pouta na dlouhém řetězu. 65% ()

TERRORDROME

Násilnícka banda unesie dcéru mocného politika a on ju chce samozrejme späť, pokiaľ možno živú, ale keď na to príde je ochotný ju pokojne obetovať v rámci svojej kariéry. To je politika. Jej vyslobodenie má na starosti drsná policajtka. Táto "hrdinka" je najväčšou záhadou filmu pretože jej pracovné metódy spočívajú na 98 percent v tom, že sa nechá opakovane spútať, znásilniť a zmlátiť pričom nemihne ani okom. To je v podstate celá jej činnosť počas väčšiny stopáže, len sa tak ťahá s tými hovadami a divák márne čaká kedy už urobí niečo iné. Navyše sa jej ani nedá fandiť keďže sa neustále chová ako úplná krava, takže v konečnom dôsledku je nesympatická až strach. Dejovo je to znôška pekných kravín a logika má v riti zarazenú fľašu od čuča. Trebárs v scéne keď zločinci uniknú z obkľúčenia autom, policajti sa najskôr pokojne povyprávajú, prehodnotia situáciu potom naskočia do auta a v tej sekunde sú tým grázlom za chvostom. Záverečná akcia je fajn ( ten bordel a poletujúce papiere sú veľmi pekné ) a brutalitky typicky premrštené. Slušná psycháreň, len keby to nebola zároveň aj taká vymastená chobotovina o hovne. ()

werewolf69

Pravdu povediac sa mi ani komentár písať nechce, keďže ako to už býva, Flipnic tým svojim vždy všetko skvele vystihne a film krásne zosumarizuje. Dodám snáď že to rozhodne bol ten najsurovejší, najbrutálnejší a najšialenejší exploitation, aký som azda doposiaľ mal možnosť zhliadnuť. Tvorca sa proste s ničím nesral! taktiež musím spomenúť ako skvelo bol film natočený, po filmárskej stránke zvládnuté na jedna. Jedine čo tomuto skvostu chýbalo k dokonalosti bolo, že tam Miki nemala trochu viac priestoru na svoju realizáciu, aj keď bolo zjavne že sa jedna o postavu hlavnú, prišlo mi to že po celú dobu hrá druhé husle, veľká škoda. Taktiež by som z jej strany prijal aj trocha viac obnažených scén, s detailnejšími zábermi, ale to už je len také moje malé prianie. Každopádne skvelý zážitok. ()

Mngwa

Na tuhle magořinu jsem se dívala spíš jenom proto, abych sama sebe utvrdila v názoru, že japonci jsou úchyláci. Právě proto jsem byla překvapená tím, že jsem se u sledování nudila a třetinu času strávila koukáním na hodinky. To asi je dané hlavně tím, že herecké výkony a děj jsou tak strašlivé, že některé situace nutily nechtěně k smíchu, místo aby vyvolávaly kýžený pocit hrůzy a znechucení. Nikdo v tom co hraje není přesvědčivý a všechno působí strašně divně. Když někdo někoho vraždí, těžko se u toho bude řehtat jak blázen. Červená miss se nechá hromadně znásilnit a tváří se u toho jako by se jí to netýkalo. Ale co já vím, třeba to tak japonci opravdu mají, možná bych musela být japonec, abych ten film ocenila, jenže potíž je v tom, že japonec nejsem, takže střelím 2 hvězdy. ()

muti

neviem ci je to tym ze som uz videl viacej podobych filmov, alebo ze Flipnica vie nadchnut prakticky cokolvek (respect za super sialeny koment, mal by si robit v reklame :) tam by si predal cokolvek komukolvek), ale musim sa priklonit na stranu... svoju. takze davam hodnotenie 3* (cize 60%) kedze ide o mierny nadpriemer, ale ako spomina Slasher - nic co by sa dalo podtrhnut. na to ze aky bol film crazy mi bolo napr zbytocne aby jedneho z unoscov len tak zastrelili, kludne mu mohli vymysliet nieco drsnejsie (napr ze by ho dali zozrat cajkam, napokon to bolo na pobrezi :D). moznost a v 70. rokoch ukazovali sialeni nasilnici ako rehotajuci sa nekontrolovatelne sebou slahajuci povalaci, proste svorka besnych opic. unoscovia boli teda dost prizemni a vlastne nijak nezaujali, skor som prevracal ocami nad ich konanim. no na tomto filme karieru asi nespravili... skuseni divaci si mozu vsimnut istu podobnost so Sasori (Female Prisoner Scorpion). ()