Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

mr_radek

Dokonalý film, jehož příběh napsal sám život. Legendární hudba a skvělé obsazení. Tento snímek má vše, co by mít měl. Navíc Reese Witherspoon byla nadpozemská. ()

Janusa

Miluju ten film. Stejně jako Joaquina Phoenixe... myslím že do té role dal všechno a líbí se mi víc než opravdový J.C. ()

Regeindy

Tak takhle se točí životopisný film. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem Johnyho Cashe zařadil mezi své nejoblíbenější hudební interprety a to hlavně díky naprosto odzbrojujícímu výkonu Joaquine Phoenixe. Příjemným překvapením je i Reese Witherspoon, která dokázala, že když se neupíše nějaké přihlouplé komedii, tak umí i solidně hrát a zpívat. Soundtrack nazpívaný samotnými herci za mě vpálil tomuto filmu i poslední pátou hvězdu. ()

Evziiik

Zvláštní, sledovat život lidí, kteří skutečně existovali, ale pro vás jsou jen hrdiny jednoho skvělého filmu. Přiznávám, že jsem se k němu dostala skrze Reese Witherspoon a i díky jejímu působivému výkonu se k němu ráda vracím. Přesto jsem ale minimálně ráda za to, že jsem se mohla dozvědět o zákulisí výjimečného uměleckého života. Je to celkem síla! ()

Spots

Příběh hudebníka, který dodnes ovlivňuje i mladé autory různých hudebních stylů, kteří jej mají stále za vzor. Autoři si nebrali servítky, co se minutáže týče, ale i při těch 153 minutách prodloužené verze film ani na chvíli neupadá a drží si své tempo. Největší obdiv patří hlavním představitelům za jejich pěvecké výkony. Vytknout se nic nedá ani kameře, střihu, maskám a prostředí dokonale navozující iluzi dobové atmosféry. Hodnocení je jasné - pět z pěti. ()

phoenix9

Videl som len 130 minutovú verziu na DVD , a celkom by ma zaujímal aj zvyšok , ale toto hodnotím na päť, životopisné sú moja slabosť , a ja tomuto filmu nemám čo vytknúť. Joaquin a Reese podávajú skvelé výkony.P.S. hudbu Johnyho Casha som v živote nepočúval , a ani počúvať nebudem , ale pri piesni Walk the Line , som mu to žral aj s navíjakom...85 % ()

mirika39

Mám pocit, že tvorcovia tohto filmu z nejakého dôvodu zbožňovali Johnnyho Casha, pretože bol vykreslený až príliš pozitívne, rovnako ako June Carterová. Naopak Vivian, Johnnyho prvá manželka bola od začiatku až do konca pre film zápornou postavou - Vivian svojho úžasného a talentovaného manžela absolútne nepodporovala, nemala preňho pochopenie, chcela aby trčal radšej doma s rodinou a pracoval vo fabrike a samozrejme ako inak, ona ho od seba odohnala a poslala priamo do náručia June Carterovej. Že Johnny podľahol drogám a prefikol každú ženskú ktorú po koncerte stretol, to bola len chvíľková slabosť a keďže si toho chudáčik toľko vytrpel pri svojom despotickom otcovi, má odpustené. Že June Carterová rozbila manželstvo a vzala deťom ich otca, to má samozrejme tiež odpustené, veď ich vzťah bol tak romantický! Sarkazmus bokom, Johnny Cash možno spieval celkom dobre, ale pre mňa to bol hulvát ktorému sláva stúpla do hlavy a nevedel sa vpratať do kože. June Carterová bola pre mňa tuctová speváčka, ktorá skôr zavýjala, než spievala a film bol podľa mňa nepresný a fakty skreslené. ()

pekkanik

Hudobné filmy ja môžem. Síce som od Johnnyho Casha poznal asi tak tri pesničky a o jeho živote nevedel vôbec nič, ale išiel som do toho a bol som bohato odmenený. Že je Phoenix taký dobrý herec (a spevák), bolo pre mňa príjemným prekvapením, na zadok ma však posadila Reese Witherspoon, tu treba predchádzajúce tvrdenie zdupľovať. Piatu hviezdičku nedám za stokrát použitú scenáristickú šablónu, film je to však parádny a keď Joaquin a Reese rozbalili Dylanovu It Ain't Me Babe, ani som nedýchal. ()

Rajca

Skutočne podarená autobiografia. Hoci Reese Witherspoon osobne veľmi nemusím, tu na plnej čiare predbehla výkonom Joaquina. Obaja protagonisti predviedli skvelé spevácke výkony a v prípade Reese dokonca predčujúce originál. Napriek tomu, že film trochu samoúčelovo zobrazuje napätejšie životné obdobie Johnyho Casha, film ma bavil a stvárnenie tejto kultovej love story pôsobilo na mňa v skutku vierohodne. ()

Lupinek88

Mám tyhle životopisné filmy rád a na tenhle sem se těšil ( hlavně protože poslouchám J.Cashe). Joaquin Phoenix v hlavní roli hraje opravdu výborně a celkově film drží dobré tempo a působí na diváka uvěřitelně. Je také potřeba ocenit výbornou Reese Witherspoon ,která ač není moje oblíbenkyně tak v tomhle filmu hraje možná i lépe než Joauqin. Film určitě stojí za to vidět i když zrovna nejste ze zpěvákova fanclubu- 80% ()

Rathe

Walk the Line je úžasný příběh z jednoho zajímavého života. Johnnyho Cashe jsem popravdě ani neznal. Až tento film mi trochu obeznámil. Ani se mi nějak nechce hodnotit kamera či scénář - byly takové průměrné. Ale herecké výkony Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon mě uchvátili. K tomu se mi country docela líbí. S tím, že tenhle film mi oblibu jenom a jenom zvýšil. Tohle prostě stojí za to vidět. Říká se, že umělci mají drsné životy (myslím tím životy plné chlastu, drog atd..), ale to je dělá tím, co jsou. ()

MiLuka

Joaquin je jako Johny Cash krásný (navenek i zevnitř) a Reese (má oblíbenkyně) až neskutečně dobrá. Film má vše, co má mít, včetně autentičnosti a úžasné hudby. Byl to pro mne zážitek, dívat se na tuto dvojici, které to šlo až neskutečně dohromady. Zbývá mi jen gratulovat a hodnotit nejvýše. ()

Jarsey

Jako fanynka Joaquina Phoenixe musím ocenit jeho výkon, což není protekce ani subjektivní názor. Joaquin platí za jednoho z nejlepších herců, který se nikdy nenechal strhnout pozlátkem Hollywoodu, nesnáší Oscary a bojuje za práva zvířat. Na druhou stranu vzal tuto roli až tak vážně, že musel na odvykačku. Ale k filmu. Celkem mile zpracovaný životní příběh Johnnyho Cashe, myslím, že jak Cash tak i jeho žena si vybrali dobře své představitele a určitě jim neudělali ostudu. Film měl atmosféru, herecké výkony výborné, co však nemůžu odpustit, pokud sleduji biografii nějaké osobnosti, nevím, proč bych měla skončit v polovině jeho života a zbytek se dozvědět z dodatku, to mě hodně zklamalo. A protože jsem přísná, srážím celou jednu hvězdičku. ()

macherano

Reese tam bola nadherna a este aj krasne spieva myslel som si ze budi spolu od zaciatku ledze nepoznam historiu ale nakoniec to dobre dopadlo ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix