Hornblower III - Povinnost

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: Duty (více)

Už sa zdá, že sa bude musieť zmieriť s tým, že sa niečo definitívne mení. Po jeho boku totiž stojí žena. Ale zdá sa, že Napoleonove plány mu prišli celko vhod na to, aby ju opäť na nejaký čas opustil. Kapitán Bracegirdle zmizol pri francúzskom pobreží a je otrebné podniknúť kroky na prevenciu pred odvekým rivalom. Napoleonov plán je neúposný a nikdy si nemôžete byť celkom istý, čo vlastne tento vojenský génius chystá. Hornblower je mu však viac ako zdatný protivník... (oficiální text distributora)

Finskej

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

pepa3rd

Po boku Hornblowera stojí žena, řekněme trochu nepochopitelná volba po sličné francouzce (Estelle Skornik) z čtvrtého dílu, ale jinak se nám zde dostane opět solidní dávky dobrodružství ve službách loďstva jeho veličenstva. Jako celek je tahle televizní série opravdu vynikající a je zvláštní, že kdybych ji hodnotil jako jedno dílko, dal bych asi pět hvězd, ačkoliv samostatně každému dílu dávám jen vynikající čtyři. Škoda, že tohle je asi definitivní konec. ()

Demonic189

Zakončenie tejto velmi prijemnej serie síce za iba za 4*, avšak serial ako celok neodškriepiteľnych 5!!! Bude mi veru smutno...tak sympatické postavi, láskavý humor a zaujímavé dobrodružstvá sa totiž len tak nevidia. ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. Robert Lindsay predstavuje typické Anglického herca a anglickým hereckým prednesom, posledný film, stále si držal svoju hladinu herectva, nebol ani lepší, ani horší. Chris O'Dell- kamera, sa znova vytiahol s prepracovanými nápadmi a pohybmi kamery /jednoducho prepracovná kamera zostane vždy lahôdka pre filmofilov) Stephen Churchett- scenár, prenechal viac priestoru romantike, to čo v tej dobe bolo jedným z magnátom- romantika. Posledná časť sumarizuje to všetko, čo mohol divák vidieť od roku 1998 do 2003. Rozoberá všetkých démonov, ktoré mal v sebe. Dostávame sa do situácie, kde sa musí hlavná postava rozhodnúť medzi dvoma naozaj ťažkými vecami. Toľko romantiky v jednej časti, až je to na neuverenie. Podarený vtip so svadobným kočom, aj hostina. Za najslabšiu časť z celej série je: Hornblower - Dôstojnícke skúšky, hneď za ňou Hornblower - Povinnosť. Aj chápem, prečo sa skončila séria, postava Horatia sa už nemala kam rozvíjať. Tento film Vám podá, že námorníctvo a láska k žene nepatria k sebe. Posledné dve časti mali premiérovať o rok skôr a sa im dostalo viac zásluh, pamätajte píše sa rok 2003,a internet začína naberať na sile, vznika Facebook. /75 %/ Rekapitulácia: The Even Chance magický začiatok série, geniálny strih. Hornblower: The Examination for Lieutenant- vynikajúci výkon Ioana. Hornblower: The Duchess and the Devil- hutná réžia, dejové zvraty a scenár. Hornblower: The Frogs and the Lobsters- kamera, strih, scénografia a réžia. Hornblower: Mutiny- soundtrack, réžia, kamera, scenár. Hornblower - Odplata. prepracovaná dejová línia, kamera. Hornblower: Loyalty- vyváženoisť filmu, soundtrack, herecký výkon Ioana. Hornblower: Duty-kamera a herecký výkon Ioana. Celkovú sériu Hornblower považujte za dobre zrežírovanú, scenáristicky slušne zvládnutá vec, lahodný soundtrack, od druhej série výborná kamera, pri 2 kúskoch výborne zostrihaná. Celkové hodnotenie série: /85 %/ ()

helrohir

Najslabší Hornblower. Príbeh je absolútne o ničom a aj keď sa snaží navodiť určité napätie v súvislosti s tajomným dianím na pobreží, napriek tomu som sa väčšinu filmu nudil a ani to očakávané rozuzlenie situácie ma nedostalo, ale skôr naopak, ešte viac vo mne vyvolalo zmätené pocity nad nevýraznosťou tohto dielu. ()

Kimkong

Nejslabší díl celé série. Protivníci jsou zde docela hloupí. Závěr hlavního protivníka je až trapný. Hory není rodinný typ a rodinné záležitosti seriálu nesvědčí. Nicméně nové postavy třeba stevard dojem vylepšují. ()

jack_scott

Romantizující nádech Hornblowerovy nesluší, a tento dvojdíl je i díky nemastnému neslanému prostředí a provedení války v Kanálu asi nejhorší, respektive mne bavil nejmíň. Na Hornblowera budu vzpomínat především díky předešíl dílům. Škoda, že to neskončilo nějak stylověji. Tohle je fakt slabota. *** a 65% ()

swinevenca

Celá nešťastná manželská etuda trochu z lidskýho hlediska nedává smysl, přijde mě to tam jen kvůli "povinnosti". Věrňák Styles je tentokrát zralej na provaz místo dobrýho kuchaře. Závěrečný sněžný manévry mě bavily, slibovaly velkou podívanou, ale nakonec jsem moc nepochopil, jak se to vyřešilo. Asi to nejslabší na konec. ()

irmari

Celou serii o Hornblowerovi počítám už pár let mezi své oblíbené filmy. Na moři H. miluju , ale poslední dva díly série bych ho místy fakt zabila:) Všechny scény s Marií mi nebezpečně zvedali krevní tlak. Jako ženu mě jeho chování k ní nesnesitelně štvalo.Jsou prostě chlapi, kteří by se FAKT neměli ženit. A to by člověk řekl, že každá divačka bude za romantickou zápletku jen vděčná.Děkuji, u H.nikdy více, dobře že to ukončili:).Stejně jako mě děsně štvalo, že ve 4 prolévá H. slzy nad ženou, kterou zná 2 dny a když zemře jeho best friend, tak ani slzičku neuroní. No má to své mouchy, ale i tak je to kvalitní podívaná. ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Rohofela, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl sedmý - Jak definitivně znechutit Jameesona hnusnému, s Napoleonem kolaborujícímu Irovi a smířit se s tím, že mám za manželku nánu a tchýni kardinální krávu. Kapitánem na věčné časy a nikdy jinak, kariéra v hajzlu, Jana GoodRum musel odplout za oceán nabít si hubu ve Fanatické čtyřce. Skvělá příležitost zanadávat si na ten zkurvený Hollywood. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo (gilotina rulezz :o) ()

Jasmín

Třetí (opět dvoudílná) série dle mého neztratila nic z předchozích dílů. Mě se dokonce líbila o trochu více než ta druhá. Hornblower se od partičky karet dostane postupně opět do bitevní vřavy, kde se setká se zradou a plno tupými žabáky. Jak tohle asi dopadne?... Tohle píšu v roce 2008 a obávám se, že už se asi žádných dalších pokračování nedočkáme. ()