Po jednom ze svých typicky rázných zásahů je inspektor sanfranciské policie Harry Callahan přeložen z oddělení vražd do personálního. Na scéně se však objeví pětičlenné komando vyhozeného vojáka Bobbyho, které přepadne armádní sklad a odcizí zbraně, dynamit, a dokonce i rakety. Jsou sice překvapeni inspektorem DiGeorgiem a jeho kolegou, v přestřelce však oba policisty smrtelně postřelí a zmizí. Harry se v nemocnici dozví od umírajícího přítele DiGeorgia důležitou informaci, než ji však stačí využít, vrazi se sami ozvou. Ohrožují město ukradeným arzenálem a požadují milion dolarů výkupného. Je čas, aby Drsný Harry znovu vyrazil do akce. (TV Nova)

Satan

Marvelous. Kriminální živel to v San Franciscu zase zkouší, ale zase to od krabatého Clinťáka schytá čtyřiačtyřicítkou. Postřílených ženských a krve od Magnum Force moc neubylo, ale hlavní linie se smrskla do lineární řežby o pár náhodách. Řekněme, že třirkát a dost, stejný mustr už tady trochu nudí. Na druhou stranu tady Clint sype mazané hlášky, možná nejlepší z celé série. [Přesná stopáž: 93 min] ()

Necrotongue

Dnešní setkání po letech nedopadlo pro Harryho Callahana nejlépe. Tedy, abych to upřesnil, inspektor Callahan byl v pohodě, opět byl pevným středobodem ne zcela kvalitního příběhu, který u mě tentokrát nevyvolával jen kladné reakce. Vždy, když jsem viděl rozevlátou, potrhle pobíhající inspekrorku Moore, pociťoval jsem návaly trapného zoufalství. Dnes jsem se už rozhodně nebavil tak jako před dvaceti lety, takže mi vadila i nepříliš povedená umělá krev, kterou bych, v případě celkové spokojenosti s filmem, vůbec nezmiňoval. / Poučení: Pozor na shetlandské poníky. ()

PinokKio

Ani napotřetí není dobrý zahrávat si s Harrym. Tentokrát proti němu stojí slušně vyzbrojená grupa, která se neštítí vražd ani únosu starosty San Francisca, hlavně když z toho kápnou slušný prachy. Je zbytečný psát, že si vybrali špatnej film k přežití, protože Clint Eastwood v roli Callahana s nikým zásadně nevyjednává. A neobměkčí ho ani nezkušená parťačka, kterou do akce poprvé vyfasoval .. ()

monolog

Clint je tu stejně drsnej, jako v jedničce a nápad přeřadit ho na osobní byl úžasnej. On je přesně ten týpek, kterej by ty maldý policajty odradil od služby na ulici. A takoví tam jsou třeba. Tyne Daly taky hraje skvěle, jak tuhle ženskou vídám stále častěji poslední dobou, musím uznat, že má něco do sebe. Ten její výraznej obličej a v tomhle filmu i vyzývavej výraz (chápej vyzývavej=jestli si něco zkusíš, tak tě kousnu do prdele) sem sakra sedí. Moc se mi líbilo zobrazení toho porno salónu, kde starý vyžilý štětky podpisovaly a líbaly fotografie mladých hezkých holek, který si různí chlapi kupovali po celých státech. Totéž je aji v těch různejch telefoních službách, kam můžete zavolat a užijete si nejlepší sex života :D. Zajímalo by mě, jestli Clint už tehdy uvažoval o natočení Útěku z Alcatrazu, když si tady tak hezky zastřílel. ()

eraserhead666

Z jistého pohledu má The Enforcer nejhloupější scénář ze všech Drsných Harryů. Harryho protivníci jsou opravdu banda idiotů, ktěří se chovají tak hloupě a nezodpovědně, až mě to fakt dost iritovalo. Už od okamžiku, kdy se vloupají do objektu, sejmou strážného (už ten fakt, že speciálně tento objekt hlídá jen jeden strážný byla do očí bijící) a nechají ho jen tak povalovat před rozevřenou branou všem na očích, aby si toho všiml každý kolemjdoucí, jsem věděl, že to jsou suchaři nehodní Harryho Callahana. A film vás o opaku nepřesvědčí. Ale pořád je to Drsný Harry, bavil mě ten opar pornoprůmyslu, i ten feminisující podtext byl zajímavý a vyvolával spoustu podnětů. Možná je ale škoda, že se chtěl film vyslovovat až k moc věcem najednou a trošku se v tom ztratil a upozadil to hlavní. ()

• Snímek byl uveden do kin těsně před Štědrým dnem jako alternativa k rodinným filmům, které se v té době promítají. (ClintEastwood)
  • James Fargo měl původně u snímku pracovat jako asistent režie, ale Eastwood, kterému se líbil jeho přístup, se rozhodl prosadit ho jako režiséra. (ClintEastwood)
  • Jedná sa o deviaty najziskovejší film roku 1976 na svete. (westerns)