Černá komedie o sebevrazích. Stará dobrá Anglie L. P. 1937 - strašidelná noční scenérie vřesoviště, siluety stromů, v lesknoucí se vodní hladině se odráží vzdálená silueta nevelkého hrádku. Jen pes baskervillský tu chybí... vidíme jen vzdálené siluety postav na voru a netušíme, kam plují. (oficiální text distributora)

Honzíno

Vynikající televizní komedie na perfektní námět(předělávku). Jedná se čistě o né moc častý záblesk v moří podprůměrnosti. Bankrotáře jsem si vyhledal i při jejich opakovaném vysílaní v programu. Skvělí herci a místy dobrodružný nádech doplňují výtečný scénář. Doporučuji. ()

RonaMidu

lepší trojka - za to,že i přes takové nakupení mých NEoblíbených herců jsem ráda vydržela do konce a chvílema se dokonce dobře bavila...a to fakt nebylo jen tím,že tam byly i oblíbené tváře :-) ()

zdenny

Kvalitní česká černá komedie z prostředí staré dobré Anglie. Silný aristokratický nádech a dobré herecké výkony osvědčených českých herců jsou známkou top kvality. Pokud divák chce, má možnost si dosyta užít dialogů jako i dramatických výkonů. Já osobně nevím, zda by měl podnik, který celý film zastřešuje, ekonomický úspěch. Ale myšlenka podniku, kde by si člověk zaplatil své dožití i způsob smrti, je vskutku originální. ()

cross

Zajímavý nápad, ale to je asi tak všechno! Herecké výkony jsou mírně řečeno groteskní (i Donutil chvílemi nechutně přehrává...), scénář se postupem času stává nudným a nezajímavým (moc se mluví a v podstatě o ničem...) a co se filmu týče - ten rozhodně nebaví ani nerozesmívá, což považuji jako docela podstatný problém...tedy, u komedie. Podle mě svou roli neustál především režisér - a pak už to jde ruku v ruce. ()

D28

Trpezlivo som čakala do konca a humoru sa nedočkala.Ani prekvapenia, ba ani extrahereckých výkonov.Skoro až amatérsky pôsobiaca nudná zbytočnosť, ktorú podržalo len pár podarených hlášok a Donutil. ()

Zemi11

Už se těším, až v neděli večer zavzpomínám na vytříbenou komedii. Oddech a napětí, to přesně filmy s Donutilem umí namíchat. ()

cab

Až na Dejdera dobře herecky obsazenej film. Už skutečnost, že byl určen jen pro televizi ukazuje jeho technickou kvalitu. Jako kulisa k jakékoliv nenáročné činnosti dobré, ale jinak průměr. 35% ()

Balu...

Na to, že to "vyprodukovala" ČT, což beru v podstatě jako urážku a hodnocení samo o sobě; beru tuto inscenaci jako příjemnou ukázku hereckých předností většiny zůčastněných. Některé citace a situace jsou rozhodně hodny zapamatování - viz třeba vstávání po projížďce autobusem: "A do prdele..!" =) ()

Macik

Co na týhle insenaci miluju,je výkon M. Donutila a J. Somra.. to co pan Somr předvádí ve svém pokročilém věku nemá obdoby.. Opravdu klobouk dólů pane Somr,vaši fyzičku by Vám mohl závidět kdejakej 50tník.. No ale co zase na druhou stranu nenávidím na týhle insenaci je ta obrovská TELEVIZNOST!!!Až do očí bijící.. no a pak ještě M. Dejdara,který tam na závěr předvádí opravdu komediální výkon ovšem neúčelový... ()

Vejrrr

Film mě bavil po celou dobu jeho trvání... Donutil mě úspěšně donutil k smíchu a ostatní herci jako například sebevraždou nejvíce posedlý Postránecký stejně tak... Musí se nechat perfektní myšlenka i poutavé kulisi doby staré anglie. ()

anitae

Bankrotáře jsem viděla už před lety, akorát jsem si nemohla vzpomenout na název filmu. Sebevrazi čekajicí na "odjezd" v sanatoriu na ostrově, přijemný film na nedělní večer, i když ke konci už maličko nudil. 3,5* ()

cyright

Hodně fajn televizní pokoukání. Občas sice film nebezpečně přitlačí na pilu situační přiblblosti, naštěstí se o ni nikdy nerozřízne, a to zejména díky výtečným hereckým výkonům kvalitních herců, kteří snímku dodávají jednu celou další dimenzi a vynášejí jej nad stojaté vody české televizní průměrnosti. Ty 3* jsou velmi silné a možná časem ještě jednu přidám. Zejména díky tomu hereckému koncertu se totiž na to někdy rád znovu podívám. ()

FireTight

Já vám nevím, ale mě tihle Bankrotáři nějak nezaujali a to už od samotného začátku (s totálně trapným Dejdarem, který se pak naštěstí objevil až na konci a opět byl trapný, možná ještě trapnější). Nápad a příběh je sice více než dobrý a Miroslav Donutil až na několik málo výjimek dokazuje, že na to pořád má, ale celkově film působí... Řeknu to takhle - nedodělaně. Jasně, jde o televizní film s omezeným rozpočtem, ale ty postsynchrony a většina interiérů vypadají strašně nereálně, až uměle. Navíc, během filmu jsem se až na pár výjimek ("A do prdele... však dost pobavilo) moc nebavil a tak musím dát jenom jednu hvězdičku. Možná, že kdyby se na podobný námět natočil horror nebo thriller, bylo by to zajímavější. ()