Tento netradiční kanadský film se zaměřuje na hereckou skupinu najatou ke zinscenování pašijové hry o Ježíšově životě. Herci, kteří se potýkají s vlastními problémy, pracují pod vedením Daniela (Lothaire Bluteau) na odvážném výkladu biblického příběhu, který zpochybňuje obecně přijímané křesťanské myšlení a vyvolává pobouření římskokatolických kněží, kteří je najali. Jak příběh postupuje, Danielův život začíná nečekaným a dojemným způsobem odrážet Ježíšovy zkoušky. (Cinemax)

easaque

-5* Když už v televizi na Vánoce nic extra nedávají, tak jsme si nadělili Ježíška z Montrealu ;-) Trochu jsem se bál, že to bude až moc dramatické a divadelní, ale nebylo to až tak drsné a chvilkami to civilně odlehčovali. A navíc v hlouby to mělo zdravé jádro, s kterým názorově soucítím. Snaha přinést nový vítr a oprostit se od zkostnatělých dogmat, které jsou viditelně zavádějící je hodně těžká práce. Myslel jsem, že to budou hezké 4 hvězdičky, ale leží mě už delší dobu v hlavě, tak mu ještě jednu přidám. Není to film pro každého, ale zvídaví diváci si ho určitě užijí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Hľadáte Ježiša?" "Áno." "On si vás nájde."     Dráma, ktorá je pre mňa zaujímavá len tým spochybňovaním náboženských dogiem a veľmi pôsobivým záverom. Poväčšine nesympatickí herci (na Rémyho Girarda už začínam byť tuším alergický) tu tvoria akési podivné panoptikum, ktoré predvádza čudne strojené herectvo. Arcandove protivne premúdrelé postavy ma hrozne štvú tým, ako prednášajú tie svoje pseudofilozofické drísty s blaženým úsmevom na tvári, dávajúc tak najavo spokojnosť samých so sebou (ešte výraznejšie je to v ďalších Arcandových filmoch). Našťastie tu je aspoň ten skvelý záver (hlavne tie silne pôsobivé scény z dvoch veľmi kontrastných nemocníc), ktorý aspoň trochu vylepšuje celkový dojem z filmu.     "Jemu to dáva toľko radosti a mňa to až tak neboli." ()

Chudobka

Když jsem tento film viděla před lety v kině, velmi mě zasáhl. Snažila jsem se tehdy najít cestu k Bohu. Nemám kladný vztah ke katolické  církvi a už se to nezmění. Konzumní společnost není pro mě. Každý rok o Velikonocích čekám, že by tento film mohli dávat v televizi. Marně. Stalo se to za ty roky snad jednou. Uvědomuji si, kolik je okolo mě lidí, kteří chodí do kostela a mají plná ústa morálky, kterou sami nectí. Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Myslím, že mám Ježíše ve svém srdci tak jako Daniel. ()

xdutchx

Mnoho skvělých nápadů, avšak film tohoto stylu bych spíše čekal od filmu o 20 let dříve. Co mi u tohoto snímku schází je nepřítomnost transcendentních přesahů a důraz na sociální aspekt evangelia, což jistě není vyčerpáním biblické radostné zvěsti. Ona špičatá kritika klerikalismu není na škodu, jen je třeba si dávat pozor na to, abych nestál na straně, která hází kameny, sic do vinného avšak člověka. Film doporučeníhodný pro dospělé lidi. ()

siloalampa

Rozpačitý začiatok, či niektoré slabšie spracované scény v spojení s nepodarenou hudbou 90. rokov dokonale zvalcovala myšlienka, hĺbka, či samotný vnútorný zážitok pri sledovaní tohto diela. Veľmi pekne to vo svojom komentári zhrnula užívateľka HEDKA, ktorá si však film ohodnotiť radšej netrúfla. Urobila zdá sa správne, čo sa však nepodarilo užívateľovi KRESTANFILMS, kt. prizabudol na jedno z biblických hesiel - "Nesúďťe, aby ste neboli súdení", (čo sa v tomto prípade nepodarilo ani mne...) Čo je však podstatné, že film vo vás zanechá stopu a donúti vás prinajmenšom zamyslieť sa, kde a s kým to vlastne žijeme. Poslednej zásadnej otázke: "Prečo?" sa v odpovedi blysol prekrásnym vysvetlením: "V živote musí existovať aj niečo viac ako len v pokoji čakať na smrť..." Film O NÁS a trochu i o Kristovi. ()

Rado H.

Originální zpracování všeobecně( tedy světově) známého příběhu. Cynickým a zapřísáhlým ateistům může přinést konečně srozumitelné vysvětlení o čemže to tomu Ježíši jde. Bezesporu jedno z nejlepších zpracování příběhu Krista. Dobrou zprávou je i to, že se nejedná o "smrtelně" vážné dílo, ale nepostrádá i pár kvalitních vtipných momentů, tedy já jsem se jim zasmál.Horký tip pro hledače tzv. zapomenutých fimů. Ač ovenčen cenami, v ČR v podstatě neznámý film. ()

pasty

Film prekvapivo nenudil napriek jeho dĺžke, taktiež herci výborný. Ale ako napísal užívateľ Šandík, kresťanom (aspoň mne ako katolíkovi) sa to nebude veľmi pozdávať, kvôli niektorým bludným myšlienkam ktoré tento film obsahuje. ()

kedluben

viděl jsem film před lety. tenkrát mě úplně "odrovnal". možná jsem byl jen ve věku, kdy mě takové "odrovnání" bavilo a já se v něm vyžíval. možná, že jsem byl jen trochu mladicky trapný pozér. možná ale taky ten film je opravdu tak dobrý jak si ho po těch skoro xx letech představuju. nevím. tenkrát to byl opravdu zážitek!! a často na něj vzpomenu. ()

jessic

Příběh skupiny mladých herců, kteří incenují netradičně pašiové hry na kopci za městem se závěrečným zmrtvýchvstáním hlavního herce. Potěšil nadhled a vtip. Doufám, že je ten film opravdu tak dobrý, jak si na něj po letech vzpomínám. ()

Vandislav

Naprosto dokonalý film. Už při sledování mi bylo jasné, že budu muset přepsat svých TOP10. Opravdu lahůdková záležitost. ()

Martazoe

Určitou hloubku to mělo, pararely s evangeliem jsem také dokázala vidět, ale kde je to slavné vzkříšení? Pokud vcítění se do Ježíšovy podstaty vede k pomatení smyslů a následně ke smrti a ke kuchání orgánů na transplantace, tak se obávám, že radostná zvěst evangelia moc pochopena nebyla. ()

StaryMech

Prvoplánová, mělká satira se sklonem ke karikatuře a mlžným vyzněním. Arcand zjevně není schopen urežírovat zajímavé téma ; jak sám přiznává, neví přesně, co jeho příběh říká - prostě k němu přišel a basta. Lothaire Bluteau v titulní roli mě skoro přesvědčil, ženské představitelky vůbec ; pozoruhodné scény si vybavuji jen dvě (do velikonoční hry propašovaný Hamletův monolog a "zpověď" starého kněze), překvapení taktéž (pád Kříže a závěrečné převtělení). ()