Angustia

• Španělsko Angoixa (více)

Seznamte se s milými holuby, šneky a jejich vlastníky, duševně nemocným sanitářem Johnem a jeho terorizující matkou. Jejich oblíbenou zálibou je vraždění osob pro zisk očních bulv. Co se ale stane, když se někdo skutečný nechá inspirovat? Pohodlně se usaďte a užijte si unikátní film ve filmu. Pečlivě si ale před tím zkontrolujte, zda nesedí někdo za vámi. (Okara)

Miroslav.Zac

Zajímavý nápad, vložit několik příběhů do sebe jako matrjošku, ještě zajímavější je, že to v tak krátkém čase funguje, aniž bych měl pocit, že jsem o něco přišel. Jen ten konec mě trochu zklamal, na můj vkus až moc hysterické. ()

klobasa

Poměrně kvalitní kousek který si budu dlouho pamatovat podle nepříjemného hlasu matky.Ze scén,kde svého synáčka hypnotizuje se fakt až točí hlava.Filmu škodí některé pomalejší scény v první půlce.Jinak palec nahoru.Je to originální a dobře zahrané.Za dění ve 3/3 si určitě tu 4 hvězdu zaslouží. ()

baronGrga

Jednoznačně originální španělský snímek, jehož hlavní předností není děj, nýbrž jeho uspořádání. Jakkoli nelze Angustii upřít poutavý počátek příběhu zasazeného do bizarního pokojíku plného věčně tikajících metronomů a točících se spirál, kde holubi vrkají a detailně zabraní šneci oblézají starožitný nábytek a kde vynikající Zelda Rubinstein čaruje svým unikátním hlasem, další směřování tohoto příběhu se stává spíše obskurní podívanou pro silné žaludky nebo fanoušky oftalmologie, a podobně dějově průměrný zůstává i přidružený příběh. Naopak naprosto unikátní je právě ona výstavba vyprávění, které se chová podobně jako spirála u holubářů a vysílá ze svého středu další příběhy, které se v závěru vlastně opět zacyklí. Zážitkem by jistě bylo vidět Angustii v kině. 65% ()

Orbeek

Zcela Lunou nepoznamenán a vždy se držící pravidla nikdy nic moc (příp vůbec) dopředu o doporučených nebo zajímavých záležitostech jako je tato pro efekt překvapení nezjišťovat, jsem až po cca první 1/4h zaklap' bradu. No a když to začal "Dicus Bigus" Luna metronomicky s okem sekat, zalítlo moje (pod)vědomí/nadšení s prvním setkáním s tímhle španělským avantgardním inovátorem do nekonečné hypnospirály. Nutně potřebuji metromom! ... a matku promlouvající do makovic magorů napříč filmy ; ) Lynch se jistě tetelil. ()