Vztekle tvá

• Česko Druhá strana mince (více)

Terry Wolfmeyerovou (Joan Allen - Tváří v tvář, Bournův mýtus) opustil manžel. Ponechal ji na pokraji zoufalství a napospas čtyřem dospívajícím dcerám. Osamělá žena naváže neobvyklý vztah se svým navenek nevlídným sousedem Dennym Davisem (Kevin Costner - Vzkaz v láhvi, Krajina střelců). Vypadá to, že jediné co ty dva spojuje, je láska k alkoholu. Úsměvný příběh o tom, že štěstí najdeš tam, kde ho nečekáš. (oficiální text distributora)

Milwa

zajimavé drama na téma co vše může způsobit neuróza ve spojení s alkoholem. Pomalu se rozjíždějící film jehož tématem je klasická krize rodinných vztahů s vynikající Joan Allenovou. Až tuhne krev v žilách. málem jsem nedokoukala, ale konec mi vyrazil dech. Dost mi určitým způsobem připomíná styl americké krásy, ale rozhodně není tak dobrý. 3a půl * ()

alambert

Musím si zase postěžovat na český název, to mě zase naštvalo. Ten originální je vysloveně poetický a řekněme až dotváří vyznění filmu. Ty české jsou zase neuvěřitelně sračkoidní. Fakt by ty názvy nemohl překládat někdo, kdo umí anglicky a kdo má mozek? --- Jinak k filmu: The Upset of Anger (abysme si aspoň trochu užili ten název) má takové dvě polohy. Jedna je komediální - ta mě trošku otravovala, speciálně tedy v několika dlouhých hluchých pasážích, které by potřebovaly více péče ve střižně - a pak druhou, trošku sentimentální a to by šlo. Celkově to je docela příjemné dílo, ale právě poněkud rozvláčné. Nicméně ještě s přihlédnutím k té sbírce pěkných hereček (v čele s Evan Rachel Wood) si to ty tři hvězdy zaslouží. ()

burton

Je to blbý. Vzteklá vychrtlá matka čtyř dcer, kterou chce soused Kosťa přefiknout už dáááávno. Protože prej má pěknej zadek. No, tak dobře. Já bych teda s takovou vzteklinou ani nehodila řeč. No a tak když na to konečně asi tak v půlce filmu dojde! BOŽE! Takhle strašnou antierotickou postelovou scénu nemaj ani v Ulici. Noale o tom to není, jen jsem si musela postěžovat. Uvidíte sami. K věci: tak teda vychrtlá vzteklá matka zjistí, že její muž a otec jejich čtyř dcer zdrhl se svou sekretářskou milenkou. Do Švédska. Hotovo tečka. Děvkař jeden! A nezavolá mu a nezavolá. Jen sekýruje holky, chlastá a řeší souseda. Zkrátim to: chtěla jsem dát odpad. Ale konec se neočekávaně zvrtnul a v těsném závěru se ukázalo, na malou chvilku, slunce. Kdo se podíváte, pochopíte. Ale musíte od začátku, nepřetáčet ani odpadní postelové scény. ()

ZsuZska

Tři hvězdy asi jen díky Costnerovi, který mě mile překvapil. Jinak jsem se na to dívala až dokonce vlastně jen kvůli tomu, zda to opravdu skončí tak šíleně, jak jsem si myslela.... ano, skončilo. ()

tranquill

Poměrně civilní drama, které se snaží zobrazit normální životy a "normální" rodinu. Že se jednalo o "normální" film mne, pro zpestření mé filmové a seriálové sledovanosti, opravdu potěšilo. ()

Colour

Mala to byť komédia? Nebola. Mala to byť dráma? Tiež nebola. Čo to vlastne bolo? Hybrid. Zo začiatku to ešte pripomínalo drámu, no potom sa to začalo uberať neželaným smerom a dopadlo to dosť zle. Čím minúty naskakovali, bolo to horšie a nudnejšie. Všetky poprepletané vzťahy sestier a ich frajerov mi pripomínali argentínsku telenovelu a nie americkú komédiu. Dosť slabý film. ()

10Domik10

Úsmevná no zároveň priemerná dráma, pri ktorej si človek môže oddýchnuť, pretože samozrejme pri tomto deji vie čo bude následovať. Výnimkou je koniec.... ()

Brinkley

Po závěrečných titulcích jsem pořád netušila, na jaký žánr jsem se to vlastně dívala. Ne, že bych měla potřebu všechno tak škatulkovat, ovšem první půlku se Vzteklinka tvářila spíš jako hořká komedie o nesympatické opuštěné ženské, jejíž dcery mají víc rozumu než ona. Já, jakožto průměrný divák, jsem se s ubíhajícími minutami už méně dívala a více divila, co na ní ten Costner vlastně vidí. Z dramatu si tento film vzal převážně jen srdceryvné brečení, a jelikož mě za celou tu dobu nějak nedokázal vtáhnout do děje, onen intenzivní kvílivý zvuk deroucí se z úst hlavní hrdinky se naopak přimlouval za vypnutí TV . ()

Zuzzka

Nevěděla jsem, jestli se na to vůbec dokážu dodívat, protože ta máma byla opravdu šíleně hysterická. Ale jinak mi to připadalo jako zajímavá studie rodinných vztahů. Nakonec, i přes bizarně vymyšlený zvrat, to bylo pravdu hezké vztahové drama. Ve filmu skoro nic nebylo dokonalé, a proto mi to přišlo reálné a dotklo se mě to. ()

Likan7

Neuvěřitelně nesnesitelná Joan Allen, podprůměrný (i sám na sebe) Kevin Costner a mladá (a ne tak sexy) Evan Rachel Wood. Ono je tady vlastně všechno tak nějak špatně. Herci, příběh, scénář, režie je absolutně průměrná. Nefunguje ani jinak fungující chemie mezi Costnerem a jeho partnerkou, tady Joan Allen. Vynechte to a nepřijdete o 2 hodiny vašeho života. ()

Pipkin

Dovolím si upozornit Kleopatru, že ten KOCOURKOV je pointa!! Což vyplývá i z českého překladu DRUHÁ STRANA MINCE. Obyčejný filmeček signalizující, že Kevin nepatří do důchodu. A výborná Joan Alenn. Naštvat bych jí nechtěl :-). ()

_aandyy_

No... Originálnější příběh snad nikdo už nevymyslí - samozřejmě ironie. Nakonec, ještěže tam hraje Kevin Costner. ()

Tominni

Terry náhle opustí manžel, zatímco dcery se s tím nějak vyrovnávají, Terry se s tím vyrovnává alkoholem a tak se spojí se svým sousedem, který má k alkoholu stejně blízko. Jak to vlastně bylo s tím otcem se dozvíme až na konci filmu. Joan Allenová hraje dobře - pokud měla sympatie spíše odrazovat, pak se jí to povedlo měrou vrchovatou. Zbytek rodiny je tak nějak OK. Celkově takový průměr. ()

Mr. Movie

Vzteklej sem byl na sebe, že jsem na to koukal. Scénář podivný. Není to film o chlastu ani o ničem jiným. Teda já jsem nic nenašel. Vlastně jsem moc nechtěl hledat, protože to je takový napřeskáčku a o ničem. Dokonce bych to nezařadil ani mezi oddychovky, na který se dá kouknout někdy znovu. Jednou stačilo. ()

Anee

Co tak čtu komentáře, tak mi přijde, že jsem tento film pojala poněkud odlišně. Jako jedna z mála jsem dala plných pět hvězdiček a to protože se k němu velmi ráda vracím. Ústřední motiv je na bezmocná zuřivost a nasranost, kterou pochopí jen lidé, kteří dlouhodobě prožívají to samé. Pokud někdo není dlouhodobě nasraný, tak nebude vědět o čem je řeč. Miluju, jak je hlavní hrdinka tak strašně nasraná. Ví, že nic nezmůže a jen by nejraději chtěla celé dny řvát. Což nemůže a tak se snaží svůj hněv utlumit alkoholem a přitom přežívat se svýma dospívajícíma dcerama. Tento film plně vystihuje mojí náladu pokaždé, když si ho pustím. Proto plné hodnocení a doporučuju ho všem, kteří jsou také permanentně nasraní. ()

M+M

Pro mně moc dobrej film o životě lidí o kterých se dobré filmy moc netočí. Dost dobrej Kevin Costner a dost dobrej babinec. Holky to hráli skvěle. Zkrátka dobrej film, nic víc nic míň. ()