Hlava nad vodou

USA, 1996, 92 min

Režie:

Jim Wilson

Scénář:

Eirik Ildahl (původní scénář), Geir Eriksen (původní scénář)

Kamera:

Richard Bowen

Muž, ležící v posteli je nahý a mrtvý. Jak se sem doslal? Kde je jeho oblečení? Otázky, na které se nedá tak lehce odpovědět a které mladou ženu Nathalii (Cameron Diaz - Maska, Líbánky bez ženicha) přivádí do choulostivé situace. Jak vysvětlí svému manželovi Georgovi (Harvey Keitel - Piano, Pulp Fiction, Imaginární zločiny), proč mrtvola jejího bývalého přítele leží v jejich ložnici? A proč zde právě o půlnoci dostal srdeční infarkt? Co s ním Nathalie prováděla? To jsou otázky jejího chorobně žárlivého manžela George... (Warner Home Video CZ)

dopita

Škoda, že takhle parádní příběh nedostal do ruky schopnější režisér, ale i tak je to velmi dobrá černá komedie. ()

Prochy38

Tato černá komedie si mě opravdu získala. Herecké obsazení nemá nejmenší chybičku. H. Keitel a C. Diaz jsou pár, kterému to vážně ve filmu šlape. Zápletka je tak zamotaná, že člověk počítá s dalšími a dalšími zvraty snad v každém střihu. Opravdu velmi povedené! A většinu filmu díky C. Diaz bylo i na co koukat. Spokojenost obrovská! ()

sona123

Pohled na Cameron v plavkách a bradavky v mokrém tričku, to je tak to jediné, co stálo za shlédnutí. Nuda umocněná českým dabingem. Měla to být komedie, ale já se nezasmála ani jednou. Honem dál. ()

hnkflknk

Divné. Já jsem se u toho fakt bála. A byla jsem napnutá od začátku až do konce. Takže svoje poslání tenhle film splnil. ()

wampire23

Veľmi príjemná čiernohumorná jednohubka so skvelým Harveym Keitelom a prekrásnou Cameron Diaz. Minimalistická, ale s o to väčším nasadením. ()

(Z)denny

Je to remake Norského snímku z 1993 - Prázdniny s mrtvolou, v originále - Hodet over vannet / Head Above Water. Scénáristicky se na obou filmech podíleli Eirik Ildahl a Geir Eriksen. Mě osobně se ta Norská verze líbila víc.. ()

MickeyStuma

Jedná se o americký remake koprodukčního snímku Norska a Švédska ' Hlava nad vodou' (1993). Hollywoodští tvůrci neudělali nic jiného, než že daný scénář prostě bez zábran natočili znova. Nic neubrali, nic nepřidali. Jen a pouze věrná kopie. Pro diváky neznající právě onen originál, se bude i tento snímek jevit jako naprosto úžasné thrillerové drama, kdy ani divák samotný do poslední chvíle neví na čem je. Příběh obsahuje tolik zvratů, až je div, že z toho nevznikl zmatek. Jak už to u remaků bývá, mají stejný princip jako originály. Je to ale houby platné, když už tomu chybí patřičná šťáva. Takže se i tento snímek žánrově prezentuje jako černá komedie, což opětovně záleží na tom, jak se k tomu divák postaví. K pousmání tady toho skutečně ani tentokrát moc není. Takže tu máme jedno záhadné úmrtí a jde jen o to, kdo je vrahem a proč. Každou chvíli to vypadá, že je vrah vývojem událostí odhalen, aby to záhy nakonec všechno bylo jinak. Nebo ne? Cesta k rozuzlení je skutečně strastiplná. Vynechat takový snímek by byla škoda, avšak svou neblahostí nelze jinak, než doporučit originál. ()

Rodin

Zdá se, že jsem zde téměř naprostá výjimka. Já byl nadšen, dlouho jsem film sháněl a nakonec jsem ho natáhl prostřednictvím Pinnacle TV z vysílání (bohužel Novy) i s reklamami. Velice velmi jsem se pobavil a miluju nadhled, se kterým se Harvey s Billym zmocnili svých úloh. Jen jedna poznámka - myslíte si, že už konečně českým dabingovým společnostem dojde, že hlas Harveyho Keitela se skutečně nepodobá hlasu Jana Přeučila ani v nejmenších detailech? ()

Cortesz

Vskutku zábavná černá komedie, která na můj vkus má až přespříliš dějových zvratů, ale jsou jednoduché a v ději jsem neztrácel, navíc je zde k vidění skvělý herecký výkon Harvey Keitel, kerej když se zde napije tak nemá chybu a je přímo šílenej. Cameron Diaz je zde spíše na ozdobu tak jako v každém filmu, protože jako herečka nic moc, ale dobře se na ní kouká. ()

jafuska

nebyl to vyloženě špatný film, zápletky se třemi muži, kde vyústí z toho vraždy a boj o holy život, kdy to člověk nejméně čeká, sice žádný drama, ale byl to celkem fan film ()

Tominni

Tak jak to vlastně bylo a kdo se napil toho methanolu? Slušná černá komedie, která ale je až překombinovaná. ()

subic

Hodně sexy Cameron Diaz a skvělý Harvey Keitel, to nemůže dopadnout špatně. Co s týká černých a hodně zamotaných komedií s Cameron, tak mě víc baví Šest pohřbů a jedna svatba, ale tohle bych dal hned za to. ()

megajalec

Asi tak, ako napísal Cival, tej prekombinovanosti je trošku moc a len som čakal, kedy sa to zapletie tak, že to nerozpletie asi nikto :) z potenciálu sa dalo vymačkať ešte trochu viac ()

Gortyna

Včera jsem málem udělil simultánně dva odpady najednou. Během reklam na Nova Cinema jsem měl možnost vidět podstatný kus normalizačního opusu Černý vlk, a ten ho dostal bez milosti. Hlava nad vodou nakonec tu jednu hvězdu dostane kvůli Keitelovi, což je můj nejoblíbenější herec, takže mu nemůžu odpad udělit, i když rád bych. Ono je o něm známo, že podporuje nezávislé filmy. Prachy na to získává hraním v takovýchhle sr..kách. Budiž mu tedy odpuštěno, podobně jako Lukavskému za roli v Černém vlkovi. Kdo jsme bez viny? ()

Cycake

Tenhle film mám ráda, protože černých komedií moc není ... a ještě méně. Nebo se mi jen zdá? Dobře jsem se bavila. ()