Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

Autogram

Po celý čas som mal pocit zbytočného filmu. Samotári novej generácie sa nekonajú. Dvaja lúzeri sa pretĺkajú životom, poriadne nevedia, čo chcú a zdá sa mi, že ani scenár nevedel, čo nám chce filmom odkázať. ()

jamalka

Jeden z nejlepších emočních filmů. Tenhle film není vůbec o ději, ale o pocitech mladých lidí, kteří hledají své místo na světě. Nikdy není nic tak, jak bychom si to představovali a i když se s tím snažíme bojovat, tak nakonec zjišťujeme, že všechno je jak má být- každý nakonec najde svou cestu, nějaké to svoje světýlko- ať už je to Ubr nebo cokoliv jiného. Rozhodně hodně vydařený film- u nás v Čechách úplné zjevení. Mádl a Issová jsou bezkonkurenční. ()

BuryGol

Co na to říct? Nejsem zrovna zastánce dnešní zvláštní módy nosit hadry ze sekáče a přehrabovat se v bazarech a obdivovat sto let starý skříně. Ten film mě l dost velkej potenciál, ale ten se v něm nějak ztratil. Zpracování nebylo nic moc, blbý momenty, o některejch hereckejch výkonech by se taky dalo polemizovat, až moc umělý scény...nevim, víc jak tři hvězdy tomu dát nemůžu, a to jsem možná ještě mírnej. Holt neni drama jako drama. A taky by mě zajímalo kdy vymyslel ty přiblblý jména. A paní Pavlátová má asi zvláštní úchylku co se pletenejch zimních čepic týče. Nevim, už jsem v český kinematografii viděl lepší kousky. Mnohem lepší. ()

iantomasik

Mádl mě tu přesvědčil o svých (na české poměry) mimořádných hereckých schopnostech. V ničem jiném zvláštní přínos nevidím, je to takové to pravdářství, ale nic víc než zachycení dvou lidí v jednom okamžiku jejich života se tu nepovedlo ukázat. Kdykoliv se scénář pokusí o nějaký dějovější zvrat, či konfilkt, vyznívá to spíš trapně, ohraně a samoúčelně, trocha větší komornosti, či úplná absence děje, by paradoxně možná prospěla víc. ()

Almásy

ustredne duo Issová-.Mádl na moje veľké prekvapenie funguje bravúrne, Mádla dokonca začnem považovať za skvelého herca asi po tomto, Issová trošičku lepšie ako zvyčajne. veľmi dobre sa na nich dvoch pozerá a aj počúva. film ale padá na réžíí, film je kvôli pavlátovej taká ani ryba ani rak. raz to chce byť komédia, ale na komédiu je to málo vtipné, potom chceme byť vážny, ale je to zase málo vážné, potom zase strašná generačná výooveď, ale na to je to príliš komorné. pavlátová sa asu veľmi bála posunúť inač celkom v pohode scenár za jeho hranice a niektoré zábery sú až príliš naivné, akoby to točil prvák na FTF alebo FAMU keď chcete. čo však vyšlo bolo vizuálne ladenie filmu do veľmi temných až takých euopskych farieb, to berem. aj obsadenie môjho favorita Davida Novotného. akože dobre sa na to pozerá, nie je to strata času, ale vôbec neostanete intelektuálne ukrátený keď Deti noci vynecháte. veľmi zabudnuteľný film, čo je škoda, lebo herecky je to skvelé. ()

fruitbueno

Obrovské zklamání. Čekala jsem sondu do generační atmosféry, dostala facku v podobě několika rozežraných postav, na kterých by nevadilo, že neví, co chtějí, kdyby se to nestalo základní zápletkou filmu. Bod za hudbu, moc za Lenku Termerovou, jejíž příběh mě zcela absurdně zaujal nejvíc. A to mi není tolik, co jí. Někde se stala chyba? ()

Ferinka

Nerozumím – o co jako šlo? Snaha zachytit flákání a neschopnost mladý holky zařadit se někam a najít smysl života? Jestli jo, tak to stejně bylo špatně pojmutý, od nic neříkajících dialogů až po závěr, který byl zřejmě otevřený a já si ho měla nějak domyslet (nepovedlo se, možná moje chyba). Jako jediný dobrý okamžik vnímám rozhovor matky a dcery v koupelně – Termerová byla přesvědčivá a zajímavé to bylo snad i díky reálné příbuzenské vazbě obou hereček. ()

triss

Ale notak. Depresi z tohohle filmu jsem zaháněla hodně hodně těžko - a to nejenom proto, že venku už byla tma. A pak se dostavilo štěstí. A nebylo to proto, že už je po filmu - trošku jsem se totiž přeci jen nudila, ale hodina a půl je přeci v pohodě. Líbilo se použití světla na konci, líbila se Martha Issová (a to moc), líbily se výtvarný motivy. Nelíbila se hloupá hudba, i když to možná jen nebyl můj styl. Ale prostě, vůbec to není špatný film. ()

bari68

Film opisujúci partičku ,,ujetých,, ľudí v nenáročnom ,takmer bezpointovom príbehu obaľovaného do plynulého deja ,ktorému ,ale chýbalo trocha toho správneho šmrncu.U hercov je ako je Issová alebo Novotný sme sa v názore, že podobné postavy sú na ich charizmu a prejav ako ušité ,tak Mádl v úlohe otočenej o 360 stupňov jeho predošlých filmov sme videli celkom milé prekvapenie. ()

uzzi

Příjemná studie jedné dospělé-nedospělé dívčí duše, která proplouvá životem okolo plavou jako bójky různé figurky - hodný, zlý, divný atd. Trochu to šustí papírem a chtěných situací je více, než by bylo třeba. Ale poetika ošoupaných exteriérů a příjemných hereckých výkonů Issové a Mádla je ve skvělé souhře. Jedinou přímou výtku musím vyslovit k nesourodosti filmového jazyka, kdy je poezie občas přelita hloupou doslovností. Přesto se jedná o zdařilý a nadprůměrný český film. 70% ()

DavidS.

Největší slabinou celého snímku je opravdu scénář, který jen zhruba načrtne pár situací, aniž s nimi nějak podrobněji pracuje. Chybí hloubka i nějaká závěrečná katarze...Martha Issová byla ve své roli skvělá, ale pochybnosti mám o Jiřím Mádlovi, který na mě působil jen výrazem nešťastného downa...Ani z atmosféry noční Prahy, která měla být jakousi kulisou, toho nevidíme a nevnímáme příliš... ()

svorad

Film plynoucí odnikud nikam, který se navíc nemůže rozhodnout, o čem bude vlastně vyprávět. Jinak výborný Jiří Mádl. ()

Hanys_

Postpubertální nevyzpytatelná Ofka (sympatická Issová), která prochází divnou etapou svého života a neví co od života chce a dement Ubro (hrál to jenom Mádl???), který to nejspíš naopak ví a nachází to dost často v popelnicích - to jsou hlavní hrdinové tohoto zajímavého příběhu. Snaha Pavlátové odlišit se od jiných českých filmů je zřejmá a je to jenom dobře. Pokud použiju česko-filmový metr zjistím, že to je to lepší co u nás v posledních letech bylo natočeno. V globálu to ale nakonec je jen a pouze solidní průměr. 6/10 ()

1860

Film o holce, která neví, co chce.. Ale postupně na to přichází i přes naštvanost na celý svět, kterou odnesou lidi, kteří si to nezaslouží.. Velmi realistický snímek o reálných lidech, o reálných vztazích a zklamáních.. Celkem vás to chytne i kvůli přesvědčivosti s jakou hraje Martha, ale chybí tomu trochu ucelenější příběh. Takto se jedná pouze o 81 minutové nakouknutí do života jedné adolescentky bez úvodu, zápletky a závěru.. Nakonec se ale jedná o zajímavý film, ve kterém se třeba někteří z vás najdou, určitě DOPORUČUJI za shlédnutí.. ()

Frakira

Pánové a dámy, proč tak přísně? Určitě jsou mnohem horší filmy. A i když nemusí tohle téma sedět každému, nemyslím si, že by to byl až takový propadák... ()

Bohemák

Ach ti mladí to mají tak těžké! Oni musí bydlet a pracovat... A strašně pařit. Nějak jsem těch dramat o mladých lidech v klubech a pajzlech přesycen. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech