Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

loki5 odpad!

No ta první půlhodina je k nepřežití. Je to jak zpomalená reklama na Amiše. A ty dialogy :-D "Obilí je naše hlavní zbraň." "Napadla nás žena", "Nikdy jsem to nevzdal" (od blbečka co ho minulý díl přesvědčovali, aby se k nim připojil). Pak serie flashbacků kde se nedozvíte nic podstatného jen vám je tu Zack prostě naservíruje jeden po druhým u "flashbackového stolu" Chybělo tam jen kdo je další ? :-D. A pak tu je nepřetržitá směs stále stejných záběrů na bitevní pole se spoustou kouře střelby a výbuchů. Poslední půlhodina je pak plnohodnotná komedie. Kde na vesmírné lodi je bůh ví proč strojovna kde lopatama sypou uhlí do kotelny (ano to jsem si fakt nevymyslel). Některé postavy dramaticky umírají (divákovi jsou ukradené jelikož je prakticky neznáte). Superpadouch zkape, ale je vám to šumák (ten jeho sestřich nebude chybět nikomu). A farmář zkape dramaticky a vám je to opět putna. Jo a malá poznámka pokud si myslíte že je to pokračování prvního dílu tak to se mýlíte je to totiž to samé znova (hlavní hrdinka zabije hlavního padoucha - zase, někdo neduležitý umře - zase, bojujeme a zničime nepřatelskou loď - zase). Jen se z druhého dílu dá vytáhnout více věcí, které jsou tak debilní až jsou zábavné. Co nechápu je jak tahle kravina může mít 2 hodiny když se celá dá shrnout do 3 vět. 10% P.S. většina filmu vypadá hnusně a není tam nic pořádně vidět. P.S. 2 Sofia Boutella je v tomhle odpudivá. P.S. 3 Ta epická hudba ke scéně kde hrdinka letí z bodu A do bodu B tak nějak vystihuje nesmyslnost tohohle filmu. ()

Ydrosten odpad!

Tak hlavně že Synder brečel že mu to chtělo studio setříhat na polovinu a že si vyvztekal tuhle verzi, kdy to má celé ve sloumoušnu. Pustit oba díly normální rychlostí, má ten JEDEN film asi 2 a půl hodiny. Nemá smysl se nějak vyjadřovat k ději, protože vůbec netuším o čem to bylo, tak moc mě to bavilo. Někde v polovině jsem totálně vypnul a pak najednou konec. Když se už v tom prvním filmu začala skládat typická skupinka RPG - velitel, mág, ochránce, podpora, bojovník a armáda vidlonošů, musel jsem se smát co to tam Synder tlačí za propagaci herních mechanismů. Jenže tady ve druhém díle se ukazuje že celý ten nábor byl k ničemu, protože takovou snůšku klišé charakterů nemáš šanci sehnat ani na inzerát v ženě a životu. Protivníci v soubojích opět stojí ve frontě až na ně přijde řada, vesničan z brokovnicí působí směšně a celý ten svět je tak divnej že i v nějakým SW ty písečný planety působí velkolepě. Synder chtěl svůj SW a jde to vidět "imperium, světelné katany, lejzrpušky, divný postavy ......" ale bohužel odmítl nějakou pomoc kdy by mu někdo řekl že tohle nebude fungovat. Když si tak čtu kolik na tom to studio prodělalo, říkám si, že třeba konečně zanikne tak 20 studií a ty 4-5 co zbydou se chytnou za rypáky a začnou to pořádně řídit a kontrolovat. Nechtějte mi vážně tvrdit že tohle studio pustilo ven s tím "NA TOM VYDĚLÁME 5 BALÍKŮ PENĚZ" a ještě tady panu géniovi dovolíme 8 hodinový directors cut. Syndr zesenylněl a měl by odejít, dokud je na tom pomyslném vrcholu. ()

BOURQUE

Problémy, ktoré boli v prvej časti, sú vidieť aj v tej druhej. Malý posun je však možné vidieť v trochu lepšom predstavení jednotlivých postáv a ich pozadí. Inak „slow motion“ je cool, ale jeho použitie v niektorých prípadoch by sa nemal preháňať. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

GOREGASM

Dalo se čekat, že druhý díl to už nezachrání. Jako fanouška Zacka Snydera mně tento jeho double fail velmi mrzí, protože je to režisér, který si volí zajímavé projekty, ale Rebel Moon se mu v základních filmových fundamentech naprosto rozsypal pod rukama a nezachrání to ani technicky brilantně zpracovaná akční kanonáda ve druhé polovině druhé poloviny Rebel Moonu. Emocionálně povrchní, zajímaví herci, ale ploché charaktery postav... k nikomu a k ničemu si zde nezískáte jako divák vztah a to je u projektu, jehož délka dosáhne téměř čtyř a půl hodiny na pováženou. 40 % ()

HenryIvan

Ach, ach, ach, ach. Nečakal som nič, dostal som zase raz mizerne málo. Áno, záverečná akcia je ok, neurazí, no to je všetko. Prvá polovica má nulovú výpovednú hodnotu. 20 minút len zbierajú zrno, no a samozrejme v slow-mo. Zach sa nezmení, ale keby dal preč väčšinu tých blbých spomaľovačiek, ušetril by aspoň tretinu času a dalo sa pridať do deja. Ten je plný úplného klišé a gýču, no keby sa s tým pohral niekto, kto vie písať aspoň trošku, dalo by sa to pozerať lepšie. Ak si Zach myslí, že mu Netfľus dá peniaze na trojku, tak bude musieť žobrať viac ako keď využil fandom DC univerza a jeho vilomenín, aby mu vydali inú hračku. ()

Johny M.

Začátek je trochu vlažnější, ale pak jde opět o super popcornovku, na který se opět vyřádili hejtři, kteří to museli okamžitě vidět (nebo ani to ne). Takovejm blbům přeju, aby už do smrti neviděli dobrej film, ostatní se nebojte hodnotit upřímně, není přeci ostuda vybočit z davu (idiotů). ()

JohnnyKladno

Říkal jsem si, že to přeci musí být lepší, než první díl. Naiva. Prvních dvacet minut jsem vlastně stále v prvním díle a pěkně mi 2x znovu představí postavy. Pak jsem pět minut koukal na sklizeň a zpracování obilí a dalších pár minut výcvik vesničanů, kteří jsou velmi talentovaní a vše jim jde na první dobrou. Do toho všeho kolem pobíhá úchylný robot s podivným mesiášským komplexem. Následuje snaha o ty „Star Wars“ a máme tu bitvu, která se střídá se sólo záškodnickou akcí. Ubíjející. Snažilo se mě to zapojit do děje, ale jak moc se to snaží tlačit na pilu, tak moc to nefunguje. Pokračuje už vážně totálně směšný audiovizuál, nezábavné postavy, nefungující příběh.  20% ()

tomik99

Byl jsem poměrně velkým zastáncem prvního dílu, ale tady musím uznat, že se to Zacku Snyderovi poměrně rozpadá. Druhá část totiž působí jen jako jakási nástavba té první, která má tentokrát doručit akční finále. Nic nového se bohužel o postavách nedozvíme, Snyder postavy neposouvá dopředu a nikam je nesměřuje – nepomohou ani nucené flashbacky, kdy jsem měl z každé postavy pocit, že je jedna a ta samá. Kamenem úrazu jsou dialogy, které působí genericky průměrným dojmem, že se stydím snad i za samotného Snydera, jenž z rukávu sype jednu ošemetnou větu za druhou. Většinou dokážete odhadnout, co postava chce říci – a to ji ani neznáte, ale každá se prostě chová stejně. Slabinou celého filmu je zápletka, která je snad ještě jednodušší než v traileru – nic zajímavého, nic převratného, s přehledem dokážete odhadnout děj na dalších deset minut dopředu po celou dobu stopáže. To je asi vše, co lze říci k pokračování nové série. Má to ale i své velké „ale“. Furt tam někde v zákoutí vidím skrytý potenciál. I když je to všechno hrozně kýčovité, křečovité a jako přes kopírák, sem tam se Snyder vynoří se zajímavou scénou, údernou choreografií či povedenou lodí. Špetka naděje tak ve mně stále zůstává, že když se Snyder příště neutrhne ze řetězu, potlačí své ego a scénář svěří někomu schopnějšímu, může to vlastně ještě dopadnout dobře. „Jizvonoška“ je hodně béčkovým průměrem – ale stále koukatelným, kdy se chvíli za film neskutečně stydíte a za minutu jste překvapeni celkem fajn scénkou. Za mě úplně regulérní tři hvězdičky. ()

Daiker

Něco tak nudného a stupidního jsem už dlouho neviděl ..... Pořád jsem nepochopil proč když někdo žije na jiné planetě a je to sci-fi, tak se tam žije jak ve středověku ..... Nudné, kyčovité, hloupé a snobské ..... Pryč od toho ()

Ondr@932

O chlup lepší než první díl ?? Dívalo se na to lépe. Bylo to poutavější, ale jinak stále ty samé chyby jako u jedničky.. Slabé výkony herců, slabý odvar scénáře … atd 40% ()

bararich8

V úplně stejném duchu jako první část. Nemá to ničím překvapit a taky to ničím nepřekvapí a ani se o to ani v nejmenším nesnaží. Pokud bych to neviděl, asi vůbec nic by se nestalo, jelikož jsem většinu už dokázal odhadnout dopředu, slabé 3*. Další případné pokračování už si nechám ujít. ()

AloeB odpad!

Až budu velký, chci být Djimon Hounsou! Ne vážně, na cokoliv se dívám, tak tam ten týpek je, ideálně v nějakém luxusním kostýmu. Jsou to sice většinou sračky, Eragon, Rychle a Zběsile, Artuš, Sedmý syn, Marvel, King's Men nebo Shazam, ale to prostě nic nemění na tom, že ten týpek i přes veškerou svoji průměrnost z nějakého důvodu dostal tolik naprosto luxusních rolí. Rebel Moon mi tak zcela subjektivně přijde jako návaznost na jeho linii všemožných braků plných efektů a výrazného vizuálu, nutno však ale říct, že raději bych se podíval na libovolný z výše zmíněných filmů, než abych znovu opakoval tuto verzi tohoto nepochopitelného Snyderova škváru. Tento film je krásnou reprezentací dichotomie mezi napsaným scénářem a konečným filmem, protože jakkoliv se Snyderovi mohlo zdát, že to na papíře vypadá cool, tak ve filmovém zpracování je to přes všechny efekty a herce nezáživná břečka, která si hraje na své kvalitnější blockbusterové bratříčky, ale která zároveň nevyvolává žádné emoce. Přehlédněme zmatený vizuál, z nějž by jistě tvůrci kostýmů v Robinu Hoodovi (nechť se škvaří v pekle) ustříkávali, tak film i přes znatelnou inspiraci ve Star Wars, Sedmi samurajích, Sedmi statečných a jiných, historických, sci-fi nebo fantasy si dle mého chce brát z nekorunovaného krále epického fantasy filmu - zcela překvapivě z Pána Prstenů. Tohle tvrdím jednak proto, že jsem v životě nic jiného neviděl, jednak proto, že různými technikami se Snyder pokouší navodit obdobnou atmosféru osudového a napínavého válečného střetu: bitva ušlechtilých venkovanů proti nenávistné čistě zlé přesile, idealizace venkova a agrikultury, zapojení (rádoby) líbivých písní (Djimon Hounsou si mohl zazpívat, vole) na navození atmosféry, řeči o tom, že se blíží konec a samozřejmě epická deus ex machina na konci bitvy. Oproti zmíněnému králi epického filmu a vlastně velké části zdrojů inspirace pro Rebelské měsíc však výše zmíněné scény nevyvolávají žádné emoce, i přes kvalitní herce, hudbu a vizuál nedovedou svůj text prodat. Vrcholem je pak zmíněná deus ex machina, která je v duchu ostatních současných záchran na poslední chvíli naprosto bez vybudování a objeví se na poslední chvíli. V Pánu prstenů jsou scény jako příjezd Rohirů do Helmova žlebu nebo k Minas Tirith budovány celým snímkem, často je v emocionálních scénách zdůrazňována nutnost pomoci, beznaděj obránců a neřešitelnost situace. V moderních bitvách přichází pomoc na konci pravidelně, nikdy však ne s takovým budováním jako v případě výše zmíněného snímku. Příkladem budiž Bitva bastardů z toho seriálu, jehož jméno se nesmí vyslovit, kde nějaké vojsko dorazí prostě jen tak, prostě se jen tak objeví (jistě, bylo tam budování tím dopisem v předchozí epizodě, ale já mluvím o budování z hlediska scén, v nichž záchranu očekáváme). Stejný případ je i Rebel Moon, kde je ona záchranná flotila jedno velké WTF. Mimochodem, poslední výborně vybudovaný deus ex machina pochází překvapivě z těch Marvelů, kde v Endgame nezdolnému, ale de facto prohrávajícímu bojovníkovi s víkem od popelnice a latexovým oblečením přijde na pomoc kavalkáda jiných obskurních postaviček - i přes tohle všechno ona atmosféra funguje a divák cítí zadostiučinění. Navzdory oprávněně kritickému hodnocení však s nadšením očekávám onu adult slibovanou version Rebel Moon a to minimálně ze dvou důvodů - jedním z nich je Sofia Boutella a druhý Ed Skrein (v rámci zcela nevhodné objektivizace zmiňuji herce viditelně obou pohlaví, nutno však říct, že mě přitahují oba - jedna kvůli Climaxu, druhý kvůli Deadpoolovi), protože jakkoliv bude i tato verze zcela zřejmě sračka, tak to alespoň bude mít jisté přidané hodnoty. Což v konečném důsledku tomuto snímku ubírá, protože nám již podruhé nabídl Snyder nekompletní příběh a další verzí nás jen připraví o více času. A vzhledem k tomu, jak špatně je film napsaný navzdory tomu, kolik peněz do něj muselo zřejmě jít, tak nás drahý Zack Snyder neokrádá jen o čas, ale i o potencionálních x možných kvalitních filmů, které by mohly být natočeny namísto tohoto. Což si v konečném důsledku zaslouží méně než odpad. () (méně) (více)

Psycho.R

Jak me Snyderovi filmy baví a prvni část mi to potvrdila, tak dvojka je o dost nudnější. Vsechno tu je i hodina akce, ale tentokráte, bohužel, nezáživné. Jak si z jedničky pamatuju bitevní sceny, tak tady si nezapamatuju žádnou pro jeji efektivnost. A chybělo mi tam u sekání rukou a hlav přímé záběry, nejsem milovník gore filmů, ale ve Star wars jsou a přístupnost by měla být podobná. ()

Likan7

Budiž ke cti, že si budu z dvojky pamatovat lepší a delší akci než v prvním dílu a tunu epický hudby při sklízení obilí. Jurečka bude mít jistě radost. Snyder se ale jinak drží v těch nejhorších vodách akčního sci-fi, kam už pěknou řádku let patří. Je to prázdné, postavy pitomé a závěr mi je prostě a jednoduše totálně ukradený. Hounsou je fajn, Boutella na Zlatou malinu. ()

Myslivir

Potenciál fungovat jako vesmírné fantasy to mělo. Jenže Snyder svoji příběhovou vizi buď v té obří směsi nápadů ztratil, nebo ji vůbec neměl. Těžko se to poznává, protože film ve všem jen klouže po povrchu a selhává v prohlubování postav a jejich vztahů. Částečně z nedostatečného sblížení s postavami mohu vinit půlroční pauzu od prvního dílu, ale Jizvonoška vysloveně začíná rekapitulací a obsahuje řadu už po několikáté omílaných flashbacků, takže nezaujatost v nudné a karikaturní postavy spočívá z větší části ve slabém scénáři. Ten stejně ze širšího hlediska postrádá hlavu a patu (obřímu galaktickému impériu až podezřele hodně záleží na hrstce obilí z malé vesnice) a postrádá nějaké líbivější audiovizuální lepidlo, které, jak ukázala druhá Duna, může odvádět pozornost od nedostatků samotného příběhu a chabě napsaných postav. Holt místo toho, aby je Snyder nechal reálně prokázat své charakterové vlastnosti, tak nám radši dá dvě montáže sklízení obilí, samozřejmě ve slow motionu. Zpomalených záběrů jsou pak pochopitelně přes dvě desítky, počet explozí jde pomalu do stovek a nejnápaditější sekvencí je ne zrovna přehledný finální souboj v padající lodi, přičemž v závěru to skoro až vypadá, že by mělo dojít i na další pokračování. To málem i dává smysl - hlavně vzhledem k tomu, že se v obou filmech na poměry jejich rozmáchlého zasazení stalo relativně hovno. Pořádnou dávku energie a snahy Snyderovi však nemůžu upřít. Snad to příště už konečně vyjde a bez keců okolo režisérské verze. Ty mají totiž fungovat jako jemná dochucovadla, a ne jako zcela nové ingredience. ()

Human_Traf

Kdyby jste si mysleli, že na podruhé to nemůže být o moc horší, tak se pletete. Snyder ze scénáristického pohledu páchá jeden zločin proti lidskosti za druhým. A zpomalovačkama na sklizeň obilí to fakt nezachrání.Toho člověka by neměli nechávat u filmových kamer bez dozoru. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)