Seminář

• Švédsko Konferensen (více)

Nesourodá parta úředníků vyrazí na zdánlivě nevinný teambuilding, který jim ale trochu pokazí vzájemné neshody. A taky krvežíznivý zabiják. (Netflix)

Kudly4

Gratuluji Švédům. Podařilo se jim natočit ten nejnudnější a nejdebilnější Slasher v dějinách, s těmi nejvíc nesympatickými a nevhodnými postavami, co jsem kdy viděl. Bolelo se na to dívat a poslouchat ty jejich stupidní kecy. Hvězda za scénu s šitím čela, alá Frankenstein, to jediný mě pobavilo a ať nežeru, tak pár krvavějších scén tu je, ale víc ani hovno a více jak jednu hvězdu ani omylem. ()

Anderton

Nemusí ísť vždy o staré traumy a pomsty niečoho, čo sa stalo pred desiatkami rokov. Motivácia zabijaka je pochopiteľná a úplne jasná. Len je škoda, že sa ním nezaoberáme trochu viac. Postavy by ste najradšej zabili sami, takže chutné vraždy prídu skoro vždy vhod, našťastie hlavná ženská postava je sympaťáčka a keďže je aj final girl, tak sa vlastne o ňu ani nemusíme strachovať. Za mňa atmosféra fungovala, i keď nie je typicky hororová, ale skrátka chatky vo švédskom lese a pri jazere fungujú sami o sebe. Tvorcovia dobre poznajú trópy žánru a síce neponúkajú nič špeciálne originálne, ale v dobe, kedy je slasher skôr menšinovým subžánrom v rámci hororu, každý poctivý kúsok poteší. ()

PetrPan

Slasher křížený černou komedií.  Severské úchylnosti tedy příliš nepobral, ale malý závan cítit byl. Každou chvíli jsem čekal, kdy macatá šéfová Ingela nasedne na svého hubeného koníčka Jonase  nebo se Kaj bude kát za osamělé dobrodružství  na záchůdku, ale Švéd holt není Dán a Hon tedy jen ten žánrový s nesmrtelným strojově neúprosným zabijákem, jenž se ničeho kromě rozzuřené důchodkyně neleká.   Teambuildingové pičičárny lehce, ale příjemně zkarikovány, kdo jednou zažil, vždy ocení,  tradiční ústupek dnešním "multimravům"  snesitelný (tragickým hrdinou  Amed, superhrdinkou Bahar)  a vybíjená hravá, zábavná a někdy i překvapivě originální (bít starce se nevyplácí).  Potěšilo, pobavilo,tři by byly akorát,ale je jich tu zbytečně moc. ()

Arsenal83

Keď si človek zoberie tie semináre vo všeobecnosti, či už kňazské alebo aj takéto kolegiálne, tak má vzhľadom na priebeh týchto seminárov pocit, že to slovo je odvodené od slova semeno, ale nie je tomu vždy tak. Niekedy to môže skončiť riadnou sekanou, na nešťastie účastníkov však nejde o sekanú z mletého mäsa. Slasher s komediálnymi prvkami a typickými škandinávskymi prvkami, ktorý nie je v rámci zmesi žánrov výnimočný, ale nuda to nebola. ()

Claw

"Seminář" je v podstatě další klišovitý slasher bez pozadí a s dávkou humoru, který z filmu dělá spíše komedii. Film není vyloženě vtipný, ale spíš odlehčený. Já jsem zastáncem tvrzení, že komediální prvky do hororu prostě nepatří, ale tady mě potěšila režijní kreativita, kdy vtip kolikrát nevychází jen z dialogů, ale třeba i ze záběrování nebo střihu. Herci vnášejí do filmu velkou grácii a tu si udržují i ve chvílích, kdy se musí postavit vrahovi. Dokáže vás vtáhnout do děje jednoduchým vzorcem, výbornými dialogy, dostatečně prokreslenými postavami, pěknou přírodou švédských lesů a zápletkou, která je sice šablonovitá, ale přesto zábavná! S představováním hlavních postav si dává na čas, takže než se začnou dít nepříjemné věci, divák se rozhodne, u kterých doufá, že by mohly přežít, a u kterých doufá, že zemřou! Vraždy jsou rozmanité a pěkně krvavé, i když většinou ne příliš explicitní. Spíše vidíme cákance krve než způsobená zranění. Nejlepší scéna je za mě vířivka se sekačkou a takové šití hlavy bylo taky slušně nepříjemné! Přišlo mi docela zábavné, že vrah používá masku, kterou přinesl jeden ze skupiny, maskot projektu než něco, co měl od začátku. Jeho důvody jsou pochopitelné a přitom průhledné, ale vraždy jsou velmi nápadité. Krásné střihové scény mezi lovem a párty, zabíjením a pitím, dělají z tohoto filmu krásný zážitek. /70%/ ()

Chrustyn

Dobrý nápad, nedostatečné zpracování. Seminář mohl být parádní satirou i humornou vyvražďovačkou. Bohužel nedokáže děsit, krvavé killy známe lepší a vtipy jsou vždy jen na půl plynu. Docela zklamání, protože náběh na nenápadnou kultovku tu byl. ()

korbitch22

Svěží a úžasný slasher. Jednoduchá zápletka, která si nehraje na nějakou mystifikaci, nenabízí 40 možností, kdo je vrah, nesnaží se o něco rádoby hlubšího a tvůrci se soustředí na to podstatné kolem. Žádní dementní puberťáci, ale parta obyčejných dospělých lidí hraná perfektním hereckým obsazením které svojí rasovou rozmanitostí neleze nikomu do prdele, ale ukazuje čistou švédskou realitu. Pevná režie, brutální a efektivní vraždy které se neopakují. Hravá práce s kamerou a střihem , která navíc svým černohumorným pojetím vykouzlí nejeden úžasný a atmosférický záběr, ale i několik cukání koutků či rovnou upřímný smích. Filmařská profesionalita, talent a radost z tvůrčí práce na vás cáká celý film, stejně jako potoky krve. Kvalitou na stejné úrovni, jako legendární Fritt vilt. Těch 58% tady je doslovná ubohost, která člověka může leda jen nasrat. Naprostý dementi tady. Pusťte si Vřískot 5, 6, 7 a třeba 18, kreténi 🖕. 85%. ()

claudel

Filmů tohoto typu není nikdy dost a mě asi jen tak neomrzí. Základní schéma je stále velmi jednoduché a pořád stejné, avšak na příkladu Semináře lze poznat odlišnosti od amerických pojetí. Švédové si tam přidali ekologii, až bych film označil takřka za enviromentální horor. Líbil se mi absurdní a černý humor, u hlášky "Ten kuchař se přece musí někdy vrátit, měli jsme večeřet už před hodinou" se směji ještě teď. Parádní halloweenský zážitek. ()

JASON_X

Vidím, že i ve Švédsku se najdou epesně buranské typy a že si Švédové ze svého buranství dokážou dělat jízlivou švandu. A k mému potěšení tvůrci postupně i přitlačili na všelijakých roztomilých brutalitkách. Já osobně bych ovšem ty teambuildingové kašpary nechal nemilosrdně pomordovat všechny a ušetřil bych jen tu hezkou blondsku, polomrtvou a pološílenou, aby o tom mohla vyprávět. No ale i tenhle závěr se mi nakonec jakž takž zamlouval. ()

luka4615

Zábavná hororová jednohubka, která se ve své podstatě nebere vůbec vážně. Vyjma kreativních mordů zde rovněž zaujme i šikovný střih či třeba neobvyklá kamera. Pokud tedy hledáte nenáročný "slasher" na volný večer, zde jste opravdu správně. Dobrá práce! (Netflix) ()

Morholt

Obstojný slasher, ale nic víc. něco podobného tu už bylo nesčetněkrát a ještě nesčetněkrát bude. Ani severské prostředí není ničím zvláštním, protože tohle není první skandinávský zabiják podobného ražení. Fajn je černohumorný nádech, což má na svědomí především partička výletníků, která je ukázkově nesourodá. Ale ani v jejich případě jsem tu interakci nedokázal plně ocenit. Zabiják je celkem zábavný a je dobře, že se nejedná o žádné nesmrtelné monstrum, ale zase nepředvádí nic extra. Gore tu nějaké je, ale nejlepší scéna přijde až v samotném závěru. Slušně natočená rutina. 60% ()

argenson

Nikdy jsem nebyl na teambuildingu a koukám, že o nic nepřicházím, vypadá to jak organizovaný zábavy na rekreacích ROH. V dnešní době už je těžký vymyslet originální sérii vražd, ale tohle se docela povedlo, i když to jede podle neoriginálního schématu nesourodé skupiny lidí odříznuté od světa a tajemnýho mešuge zabijáka. Slušná kamera a místy naprosto skvěle sestříhaný. ()

maddy

Ja ten švédsky humor fakt zbožňujem! The Conference je tohtoročné hororové prekvapenie, aj keď sa primárne o horor nejedná, ale o čistokrvnú hororovú komédiu, ktorá ma prekvapivo bavila viac v tej prvej humornej hodine, ktorá predstavuje jeden toxický teambuilding, aj s ukážkovými korporátnymi toxickými vzťahmi spolupracovníkov. Švédi jednoducho vedia ako ich humor správne podať a tak sa tu nijako netlačí na pílu, ale celý vtip vlastne vyplýva z maximálne stereotypného zobrazenia určitých typov ľudí/zamestnancov a ich následných trefných komentárov a musím povedať, že som sa bavil náramne. V tej hororovej/vraždiacej časti prevažne v posledných štyridsiatich minútach je The Conference štandardným slasherom, kde by som uvítal odvážnejšiu alebo o dosť uletenejšiu story, ktorá by sa do podobného filmu hodila, no vo výsledku ponúka len štandardnú slasher naháňačku a absolútne otrepaný motív hlavného zabijáka bez štipky invencie. Trocha škoda, pretože popracovať na tom, mohol z toho vznikúť nový kultový snímok v štýle Dead Snow. V tomto podaní však stále pomerne zábavná hororová komédia, ktorých sa dnes už točí pramálo. Navyše takto profesionálne s fakt prvotriednou kamerou a vyslovene nápaditým strihom jednotlivých scén (prelínanie medzi občasnými vraždami a situáciami na team buildingu). PS: a kedy naposledy som videl horor, kde by neumierali -násťroční, ale dospelé postavy všetkých vekových kategórii si už ani nespomeniem, takže palec hore aj zato! CELKOVO: 7/10 ()

raimi

Naprosto rozkošnicky vypiplanej a velice zábavnej slasher, kterej umí nádherně pracovat s nadsázkou, humorem, a hlavně s postavama a chemií mezi nima. A aby ne, když na scénáři dělal Nor Thomas Moldestad, kterej se už v tom nejlepším světle ukázal svou prací na prvních dvou dílech kultovky Fritt vilt. ()

Trevor

Na pomery Netflixu relatívne málo korektný slasher (v úvode sa spomenie švédska realita s množstvom gangov ktoré tupí liberálne stádo označí ako nacionalistické a rasistické, s majiteľom farmy sa chcela čestne vysporiadať iba žena a staršieho muža ktorý s nostalgiou spomína na staré časy zaujíma iba žrádlo, policajné sirény sa objavia ako vždy keď je po všetkom a psychicky labilná klitorisáčka nakoniec v sebe najde toľko sily že s prehľadom stiahne ľavou rukou kožu z temena bieleho muža kým si pravou rukou nanáša lak  Dolce Gabana na oholenú ľavú labku...) s očakávaným páchateľom aj priebehom a s prvkami komédie ktorý napokon vôbec nesklame a a fanúškov tohto žánru príjemne pohladí na utrápenej duši pretože takýchto príjemných prekvapení je čoraz menej. ()

M.i.k.e

celkem zábavná švédská vybíjená, která sice nepřináší žádnou revoluci v rámci slasher žánru, ale ona jí ani přinést nechce. Absenci napětí pak tvůrci vynahrazují nápaditostí a humorem a většinu času jim to vychází až překvapivě dobře...60% ()

Vyhy

Fajn švédský slasher s nádechem komedie, který poměrně kvalitně zaháčkuje. Výtečná atmosféra, místy až k severským detektivkám. Přitom se člověk ale zasměje. Vrah sice lehce uhodnutelný, přesto jeho kreativita bavila a co cením, občas dostal na frak. Finále trochu jiné, než mají ostatní podobně laděné filmy, což vlastně je super. Za mě spokojenost. ()

Chen

Největší silou filmu není originální příběh, netradiční úmrtí nebo atmosféra, ale celková civilnost včetně obsazení a určitá porce nadhledu a fungujícího trapnohumoru. ()

cariada

Takové filmy mám rád kde nic nečekám a dostanu dobrou zábavu. Švédský horory moc často k vidění nejsou. Začátek nic moc, ale pak se to rozjede v pěkný slasher. Vraždy jsou nápaditý občas s nějakým tím humorem. Tady se mě líbí jak na to jde vrah chytře nejdříve to odnese personál hotelu a až pak hosté, na které je to permanentně zaměřené. Za mě opravdu palec nahoru. ()