Dva muži z odboje přemluví pasáka ovcí Baska, aby převedl přes hranici z Francie do Španělska profesora Johna Bergsona, kterého nacisté nenávidí, protože o nich napsal pravdu, ale chtějí využít jeho odborných znalostí ke zdokonalení svých zbraní. Bask žije na osamělé farmě blízko hranic, okolí zná lépe než kdokoli jiný a už nejednou odboji pomohl. Tento zdánlivě nerudný muž není moc ochoten opět riskovat život, ale suma 5000 peset udělá své. Bask odjede do Toulouse, kde zjistí, že na něho čeká nejen profesor Bergson, ale také jeho žena Ariel, dcera Lea a syn Paul. To je příliš velké riziko a Bask převádět celou rodinu odmítá. Ale budovu, kde jsou Bergsonovi schovaní, prohledávají příslušníci SS, a nezbývá tedy nic jiného než tajným východem utéct. Tím se akce rozbíhá. Fanatický kapitán von Berkow zlomí odbojáře Alaina Renoudota, který prozradí, kam mají utečenci namířeno, a Berkow se pustí se skupinou všeho schopných nacistů do jejich pronásledování... (oficiální text distributora)

Martin741

Jeden z najlepsich filmov rezisera J. lee Thompsona /Recky Magnat, Dela z Navarone/. V hlavnej roli hlavne vyborny Anthony Quinn /Rek Zorba, Recky Magnat, La Strada/ - zasnezena atmosfera na urovni, nechybaju vybuchy, prestrelky ...... parada, taketo filmy mam rad. 88 % ()

MrPierc

Rodina vědce musí utéct před pronásledováním nacistů. Štvanci musí přejít a hory a za jejich zády běží posedlý vůdce Gestapa, kterého vášnivě i šíleně ztvárnil Malcom McDowell. Jen díky jemu mě film bavil. Jeho učesanost, zvrácenost i šílenost dodali filmu náboj. Druhá půlka ztrácí na uvěřitelnosti, protože starý ovčák a normální rodina se chovají jako britské Commandos. Citové záběry jsou nasnímány přes známý mlžný opar, aby vyvolaly soucit = zbytečné. Přesto jsem se zaujetím film dokoukal a dál bych doporučil ostatním hlavně kvůli výkonu herectví McDowella. ()

bourec

Na základce o tom běželi diskuze.Jak je to drsný,a svastiku na slipech, a nevim co ještě.S odstupem to jako celek není špatný.V některejch částech ale docela naivní.70%. ()

PanZahadnyCZ

Tento film je dost surový a kontroverzní. Zároveň však velmi atraktivní svou výpravou a postavami pro všechny, kterým něco říkají ryze chlapské akční válečné filmy s tradiční dějovou kostrou z 60. let, nebo jména jako Anthony Quinn či Malcolm McDowell. Pozorný divák identifikuje i herce Christophera Lee a Jima Broadbenta. Výborná a sebejistá žánrovka, která nabízí přesně to, co jste čekali, ovšem nikoliv rutinním či předvídavým způsobem. ()

alchac

Zhlédnutím tohoto snímku jsem se utvrdil v přesvědčení, že MekKolíkk v MechPomu vlastně vůbec nehrál, ale pouze byl přirozený. Co jsem ovšem netušil, že po natáčení čórnul Stenlymu z rekvizitárny suspenzor (a černou fixu). Též by mě zajímalo, zda kulinářská scéna byla napsána přesně takto, nebo zmíněnému magorovi režisér prostě zabavil prášky a nahnal ho před kameru. Ovšem i tohle je nakonec asi cesta, jak zastínit i takového Zorbu s Drákulou… ()

Mirokukii

Výpravná horská tůra s náckami v patách. Co s náckami - s jedním. Možná největším a nejhrůzostrašnějším nácko-esesákem jakého film poznal. Balancujícím na hraně komixové postavičky a lidského zvěrstva. Scény s ním si budete pamatovat ještě hodně dlouho, a zkrátka se vám musí vrýt pod kůži, přičemž on je ten, kvůli kterému tento napínavý snímek dokoukáte, ačkoliv se závěrečná akce a celý konec zrovna nevyvedl. Škoda. ()

Kubaso

Vlastně by se jednalo jen o průměrný a předvídatelný dobrodružný film, obsahující všechna klišé, která se od něj dají očekávat, nebýt několika nezapomenutelných scén. A všechny spojuje jedno jméno - Malcolm McDowell. Ten si svoji roli jako jediný evidentně užíval. Režisér si toho byl vědom, a tak mu zřejmě poskytl pár scén nad plán, čímž filmu jednoznačně prospěl. Ostatní totiž snad ani neměli co hrát. Závěr je možná až moc na efekt, ale co naplat. Funguje. ()

Brain-D

Nádherný film s výborným Anthony Quinnem, který je zde zvárněný jak velká hora, která nakope všem zadky. V pátách mu je zapřísáhlí gestapák Malcolm McDoweel, který je zvrácenej inteligent. To vše v krásných horách s jednoduchým příběhem :) ()

pabulator

Zcela bez debat bez Malcolma McDowella by film byl dalším tuctovým snímkem jeho postava je zahrána bezchybně jinak na filmu mě vadila scéna s vybuchujícím vlakem ta mě přišla vysloveně trapná a škoda toho konce mělo to dopadnout tak jak si to představoval kapitán von Berkow z gestapa to bych dal možná ještě hvězdu navrch a jen tak mimoděk po shlédnutí filmu mě přišlo na mysl jak by asi vypadal Herr Flick z Haló Haló v podání Malcolma McDowella. ()

Compadre

Tenhle starej z půlky zapomenutej válečnej film je krutej jak prase...jadna velká exhibice Malcolma McDowella, kterej je taky krutej a uříznutý prsty a ...uf..brutál. Jednim slovem..MASAKR. ()

JohnSmith

Docela mě tenhle film mile překvapil. Má slušné tempo již od začátku, nebojí se brutality a McDowell si střihnul neskutečnýho nácka. Zvlášť scéna s vařením večeře byla dost drsná. ()

Pecival

Přestože je věčně nasraně se mračící Quinn docela fajn, hlavním (a asi jediným) důvodem pro zkouknutí tohodle filmu je McDowell. Ale zato je důvod opravdu silný, protože jeho gestapák zahraný na hranici sebeparodie, je prostě naprosto úžasná figura, která každým svým výskytem zastíní cokoliv dalšího. A tvůrci to naštěstí věděli, takže je naplátně docela hodně. Jinak to ovšem není žádný zázrak. ()

Circumscriptor

Je to naozaj silný film, ale do nadpriemeru to má ďaleko, radšej by som to nazval lepším priemerom. Nikdy však nezabudnem na očividne fantastického herca Malcolma McDowella, ktorý sa úžasne vžil do svojej úlohy šialeného národného socialistu nosiaceho spodnú bielizeň s hákovým krížom (tá scéna sa zo spomienok odstrániť nedá). ()

James87

Tak já nevím, nebylo to nejhorší, ale šťávu to taky nemělo. Kdyby byl útěk přes hory delší, asi bych jednu hvězdu přihodil. ()

Han22

Divný válečný film. Nepříliš atraktivní příběh - jeden ovčák převádí disidenta s jeho rodinou z okupované Francie do Španělska hned na začátku klade otázku proč by někdo utíkal před nacisty k fašistům. A tak to je celý film. Thompson se snaží točit hrozný drama o tom jaká je válka svinstvo, má tu pár depresivních scén (oběť v horské chatě!). Na druhé straně není moc komu fandit - Quinnův ovčák je bezcitný hajzl, rodina je nezajímavá. A na třetí stranu je to příšerně béčkové, plné dementních scén, nezvládnutých přestřelek, dokonce jak v nějakém hororu dojde k nečekanému oživení záporáka! A trochu nečekaně je pro mě hlavním mínusem McDowell, který dosud hrál výborné role, ale tady svého nácka tak přehrává, až to místy působí jak parodie. Že by tady začala jeho cesta k záporákům v béčkových filmech? Slabší 3*. ()