Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (340)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Ano, byla to vyhlídka na vraždu, ale na vraždu páně scenáristy. Ač jistě dělal, co mohl a do tohoto špionážního guláše neustále přimíchával další a další ingredience, neumíchal z toho nic moc poživatelného. Co chvíli vybublá na povrch zapáchající kousek starého masa (Moneypenny), cosi šlachovitého (May Day), cosi neoškubaného (Ms. Sutton), vejce (Bond) a nějaký ten košťál (Zorin). Nabyl jsem dojmu, že tohle už asi nikoho nebavilo natáčet. Taková poslední křeč. Žádné nové nápady (lyžovačka, honičky, divoká stvoření). Jedinou inovaci, kterou jsem postřehl, bylo, že si Bond jako správný agent se špatnou pamětí dělal zápisky z nějakého odposlechu. Napsal asi čtyři slova. Bond je zde prostě omezený... Spíše je zde jako nějaký upjatý detektiv ze staré školy, takový anglický pan Monk, než nějaký super agent britské tajné služby. Do kladného hodnocení bych zahrnul především Grace Jones, která dokázala na sebe poměrně snadno strhnout veškerou pozornost. Ani Walken nebyl špatný. Byl to úctyhodný protivník, ale protože pokaždé odmítal asistovat u Bondova zabití, vždy mu Bond upláchl a z velkého záporáka stal se v průběhu filmu pěkný pitomec. Jakoby se držel tradičního hesla: Chci zničit svět, ale rozhodně kašlu na to, co udělá nějaký můj imbecilní poskok s nejlepším agentem světa, kterého jsem konečně po mnoha peripetiích zajal. Osmdesát procent filmu nuda jako v Turínském koni, ale ke konci je to už tak napínavé, že mi samou nervozitou začaly padat na zem tortily . ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Po "Moonrakerovi" jde úroveň Bondovek trochu dolů. Ne snad ani po filmové stránce, ale po dvou velkolepých dílech (10,11) jede Bond tak trochu na volnoběh a stárnoucí Moore také moc nepřidá. I když v tomhle svém posledním díle zvážní a odhodí většinu svých hraček a přehnaných manýrů, jakoby tvůrci nevěděli kudy kam. Změna podle mě měla přijít dřív, ale možná jen '80 léta Bondovi příliš nepřála. ()

Reklama

Legas 

všechny recenze uživatele

Kdyby se skloubila pvní polovina Chobotničky s akcí ve Vyhlídce na vraždu, pak by patrně vznikla téměř dokonalá bondovka. Ještě by se ale musela vystřihnout ta "blbá blondýna", která nejenže tvrdí, že má vysokoškolský diplom z geografie, ale dokonce umí řídit hasičské auto s návěsem - a to pěklně rychle. Bondovky beru s nadhledem, ale i nadhled má své meze. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Vyšťavenost série už nešlo déle maskovat přestřelenými akcemi (řešenými pro menší pružnost Mooreova těla z větší části dosti archaickými zadními projekcemi) a zlehčováním každé potenciálně zlehčitelné situace. Ani jednoho není ve Vyhlídce na vraždu dost, aby ji to změnilo v parodii sebe samé. Bondovka pomalá jako jízda na důlním vozíku. 50% Zajímavé komentáře: woody, pshimi, numi, Desperado, PALINO, ]V[()Rt ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Ač tato bondovka začíná poměrně okoukanou honičkou na lyžích a nevýrazným úvodním songem, vyklube se z ní více než solidní rozloučení s Bondem v podání přeci jen přestárlého Rogera Moorea. Je pravda, že právě Rogerova věku jsem se bál nejvíc a řekl bych, že stejné ocenění za zdejší roli Bonda by měl získat i jeho kaskadér. Walken válí v roli záporáka, který má navíc vcelku originální teroristický záměr - zatopit Sillicon Valley. Zkrátka a dobře, Roger Moore se rozloučil s Bondem stylově. Sice v pokročilém věku, ale pořád s jeho typickým smyslem pro humor. ()

Galerie (162)

Zajímavosti (44)

  • Roli Sira Godfreyho Tibbeta přijal Patrick Macnee na základě vzájemného přátelství s Rogerem Moorem a také díky jeho přání stát se součástí filmu s Jamesem Bondem. (Conspi)
  • V červnu 1984 při natáčení Legendy (1985) Ridleyho Scotta došlo k požáru a londýnská studia 007 v Pinewood Studios kompletně shořela. Znovu byla otevřena v lednu 1985 a přitom přejmenována na Albert R. Broccoli's 007 Stage. Vyhlídka na vraždu byla prvním filmem, který se v novém studiu natáčel. (kenny.h)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)

Reklama

Reklama