Dva bezcílní muzikanti, kytarista mexického původu (Cheech Marin) a bělošský bubeník (Tommy Chong), se náhodou potkají a zažijí spolu řadu podivných dobrodružství, včetně toho, že se podílejí na bizarním pašování marihuany. Profesionální huliči Cheech Marin a Tommy Chong se dávají dohromady v komedii Stoupat jak dým, která sleduje tuhle značně sjetou dvojici na okružní cestě po Kalifornii. Ačkoli je jejich cílem sehnat jen trochu trávy, nakonec jsou omylem deportováni do Mexika. Zoufale se odtamtud snaží dostat domů, a proto přistoupí na nabídku, že převezou přes hranice káru plnou marihuany. Podaří se jim to ale stihnout dřív, než všechno vyhulí? Po cestě navíc naberou dvě stopařky a jakousi šťastnou náhodou se jim vždy podaří setřást poldy, kteří jsou jim - zcela nepovšimnuti - celou tu dobu v patách. (Cinemax)

Frajer42

Nevím jistě, jak by na mě film působil ve stadiu nejvyšší zhulenosti, ale troufám si tvrdit, že úplně stejně - tedy nikterak slavně. Pár úsměvných scének se ve filmu jistě najde, ale není příliš o co stát. V koncích 70. let asi ano, ale dnes už na filmu není vůbec nic zvláštního a vůbec nic šokujícího. Taková příjemná huličská jízda let hipízáckých. Lepší 1*. ()

swamp

Pohodová komedie, ve které hulení znamená vše. :D BTW: Poznali jste v roli seržanta Stedenka ředitele věznice Fox River z Prison break? :) ()

Chrustyn

Film, který ukazuje, že huličské komedie vznikaly i začátkem 80. let. Zhulené duo je super, začátek perfektní a i v průběhu děje se objeví slušné hlášky ale s každou další minutou jakoby se humor vytrácel a tvůrcům docházely nápady. ()

LaciLC

Toto je ono. Toto je kult.. Pedro a Anthony sú moji ľudia.:) Neskutočná komédia s perfektným hlavným duom, preplnená úžasne absurdnými postavami a situáciami. Srdcovka.:) (Ideál na večer s kamošmi pri špeku) ()

eraserhead666

"Nikdy jsem neměl LSD." "Tak to doufám, že příští měsíc nemáš co na práci..." Ty vole, huličská komedie stará jako já... O hulení, punk rocku a hezkých holkách. S výborným Cheech Marinem, který jako by byl příbuzný s klanem Wayansů (respektive jsem asi zjistil, kde bral Marlon inspiraci). ()

bouncer

Nejlepší huličská komedie byla natočená v roce 1978 a jmenuje se Up in Smoke. Kdyby mi tohle řekl někdo dřív, tak jsem se nemusel dívat na současné bláboly a pustil bych si rovnou tuhle perlu. Opravdu hodně vtipné, už úvodní scény mě dokonale rozesmály a celý film je skvělýl. Navíc perfektní výběr hudby. ()

Terva

CITÁT - Do večeře si najdeš nějakou práci, nebo tě pošlu na vojenskou školu!!!........... Zvláštní a hezké úvodní titulky na kapotě auta a veselý hudební doprovod. CITÁT - Ty bláho, je to vůbec joint? Vypadá jako hot dog............... Tak jsem z toho měl smíšené pocity, některé dialogy mě totálně rozesmály a některé naopak jsem vůbec nechápal. Ale vlastně není co chápat, když je celý štáb v rauši a snaží se do toho dostat i diváka. Některé události jsou naprosto šílené. Například první vystoupení nebo incident s jeptiškama. CITÁT - Jedinej kus masa, kterej může mnich v pátek je jeptiška............ Je to prostě jointový film a tak ho tak berte. ()

Skrk

Rádoby vtipná přehnaná nezávislá komedie ze 70.let, kde se člověk zasměje pouze 3x (?), a to jen proto, že byl pod vlivem drog. ()

corpsy

Dostal som sa k tomuto filmu náhodne a nechcene. A neľutujem. Opäť ukážka filmu, ktorý dnes už neprejde, pretože doba je už iná, aká bola doteraz. Skvelé dialógy a hlášky, uvoľnená atmosféra a skvelé komediálne výkony. Takže ak máte radi niečo iné, ako dnešné vyžehlené ´´módne´´ košele, hor sa do toho. ()

Korbitch

Že je matka huličských komedií Mazaní hoši???Zapomeňte. Sice v tom má prsty Tommy Chong, ale série cheech and chong je přeci jen rannější. Nevěřil jsem vlastním očím. Auto udělané z trávy, které zhulí na potkání každého, kdo se mu připlete do cesty.......... ()

havLord

Ty mastodontní monstršpeky jsou moje wet dreamz, jinak moc nic / nic moc... a to, prosim pěkně, hulim festovně :) ()

Asgy

Hodně ujetá a povedená komedie, u které se ale asi nepobaví všichni.. Narozdíl od dnešních "zhulenýchk" komedií zde nehraje hip-hop, ale parádní hudba 60' a 70' let. Song Lowrider fakt můžu. ()

ABLABLABLA

Dá se to sledovat i bez jakýchkoliv podpůrných látek (a dokonce i bez předchozí zkušenosti s nimi) a stále to může být sranda na 4*. Já se alespoň bavila královsky. Tommy Chong je pro mě ode dneška synonymum zhulence. Viděla jsem ho prvně tedy v That 70's show, ale po dnešku aspoň vím, kde nabral ten talent na "man" and "dude" a vůbec svou vizáž. No a Cheech Marin mu dělal perfektního parťáka. Jinak ach ten paradox, že si pořád stěžovali, kde vezmou hulení, když jeli v autě vyrobeném z trávy. "Pozor všem jednotkám. Měníme kód 3 - přímé sledování na kód 347 - úplná ztráta objektu kvůli totální neschopnosti." ()

kaylin

Na svůj věk je to pořád docela dobrá komedie, spíše je na tom zarážející to, že už byl někdo něco takového schopen natočit tenkrát a od té doby se tenhle hodně specifický žánr nevyvinul. Ta dvojice je taková správňácká a opravdu je možné jim fandit, stejně jako je nesnášet. Místy jsem se docela zasmál, v což jsem doufal. ()