Dva bezcílní muzikanti, kytarista mexického původu (Cheech Marin) a bělošský bubeník (Tommy Chong), se náhodou potkají a zažijí spolu řadu podivných dobrodružství, včetně toho, že se podílejí na bizarním pašování marihuany. Profesionální huliči Cheech Marin a Tommy Chong se dávají dohromady v komedii Stoupat jak dým, která sleduje tuhle značně sjetou dvojici na okružní cestě po Kalifornii. Ačkoli je jejich cílem sehnat jen trochu trávy, nakonec jsou omylem deportováni do Mexika. Zoufale se odtamtud snaží dostat domů, a proto přistoupí na nabídku, že převezou přes hranice káru plnou marihuany. Podaří se jim to ale stihnout dřív, než všechno vyhulí? Po cestě navíc naberou dvě stopařky a jakousi šťastnou náhodou se jim vždy podaří setřást poldy, kteří jsou jim - zcela nepovšimnuti - celou tu dobu v patách. (Cinemax)

Leonisa

Je to ulítlá bláznivá komedie a tak se k ní musí přistupovat. Nic sofistikovaného, ale slušná oddechovka s několika dobrými vtipy. ()

jiricek86

Co tím chtěl autor říct? A když už nechtěl říct nic, proč to alespoň nebylo vtipný? Místy jsem se i zasmál, ale to u road movie komedie tohoto ražení vážně nestačí! Problém spočívá ve stylizaci, záběrování, vedení herců...u tohohle filmu mám pocit, že selhává hlavně a především jedna složka-a tou je režisér, takže docela průser! vzápětí se dozvídám, že režiséři byli dva, z toho jeden ve filmu hrál..takže už asi začínám chápat okolnosti vzniku tohohle bijáku, Lou Adler a Tommy Chong se jednou zhulili a řekli si, že natočej film o hulení a že to bude třeba vtipný..problém je v tom, že na tohle už přišlo mraky tvůrců a většina z nich vytvořila film podstatně lepší a vtipnější. Tudíž nestačí vzít kameru a točit dva zhulence v autě, ale chce to i trochu promyslet, vystavět situace, gagy, zvolit správnou formu. Problémů s tímto dílkem mám během sledování celou řadu: zvuková dramaturgie se mi nelíbí, vlastně asi žádná není- stylu: pustíme naplno muziku a ono se to nějak zaplácne, zvukový mix jako by nebyl, někde vyloženě špatně nasnímané dialogy, herectví je nevýrazné a špatně stylizované, gagům skoro vždy chybí ta správná zvuková atmosféra, špatné záběrování a střih, který dopustí nudné dlouhé záběry, kde se nic neděje (např.: dlouhé záběry na jedoucí auto+muzika) Takže chyb je celá řada..Od nejnižšího hodnocení mě odrazuje pouze standardní kamera a sem tam nějaký ten omylem podařený joke. 10% ()

sew810

Nejlepší komedie ( kromě Travička zelená, která je v mém žebříčku na stejném místě) s marihuanovým tématem. Mazec jak blázen, břicho mě bolelo ještě půl hodiny, takový sešup jsem opravdu nečekal. Výborný. Doporučuji ()

Tomasson93

His name is Raaaaaalf! ... Oh, it must be heavy shit! :-D ... Parádní jízda! Ve stavu se budete smát každých pár sekund! :-D ()

blekekeke

S čistou hlavou, za zábavou ... ne to nejde :o) Ubral bych na dialozích a přidal akce. Přeci jenom z hulící dodávky by se dala zhulit půlka města :o) ()

jackalsc

Tak naprosto stupidní humor jsem už dlouho neviděl. A to je co říct když je člověk schválně pod vlivem. Naprostá ztráta času. Ze všeho se stal jeden brutální chomáč přepáleného a ke koncích už hodně otravného "humoru", ze všech udělali naprosto totální dementy, protože hej vidět dementy je přece sranda ne? Haha, ehm ne.Dobrá rada: Využijte ten čas na něco lepšího a zábavnějšího, nebudete litovat. ()

ambrožmrož

Šílená komedie, která je vyhulenější více než její dva hlavní představitelé prožívající neskutečné situace vychazející z jejich hédonistického životního stylu. Skvělá hudba, kupy hulení, nehorázná sranda a cheech and chong osobně vám zaručí pohodové strávení hodinky a půl, zvláště pak, jste-li vykouření aspoň tak, jako ten policajt v jedné z mnoha nezapomenutelných scén tohoto originálního filmu. ()

HerMister

Starej fimek pro zhulence co vic dodat...podle me lepsi nez white castle ale je to uplne jina generace...dneska se zhulej a parej XBOX tehda se vydaly na cestu Broukem (rolls roycem :-D ) ()

faint33

Film přesně podle mého gusta (ta hudba!!!). Opravdu je tam pár slabších míst, ale to vůbec nevadí. Jeden z mých nejoblíbenějších a pro mne i nejvtipnějších filmů... ()

Reddman

Dave´s not here man. V Americe je tenhle film velkým kultem. Po jeho shlédnutí jsem si uvědomil kde všude byla tahle blbina parodována, nebo kde na ní bylo odkazováno. Nemusíte ani být Američan abyste si Cheeche a Chonga zamilovali. Je to takový praotec všech huličských komedií. Zároveň ale svou skvělou atmosférou zcela vyniká. ()

Hrobař

Ke konci už jsem se z těch dvou dementů válel po zemi. Nejlepší stoned komedie. Těším se na druhou projekci značně high. ()

BaseDallas

V porovnaní s dnešnými trápne silenými "huličskými" filmami, je Up In Smoke plný autentického humoru, ktorý, samozrejme, napovie viac zainteresovaným :) ()

Jardatekk

Divím se, že mi tenhle film mohl uniknout.... Každopádně jsem se hodně nasmál a to pouze u heřmánkového čaje a míchaných vajíček :D Myslím, že se rád na tyhle dva hipíky podívám ještě jednou. Pro mě asi nejlepší komedie co se trávy týče. Tohle dnes už bohužel nikdo nenatočí .Opravu poctivých 86 minut srandy a můžu všem jen doporučit. V Americe se asi děly věci... ()