Dva bezcílní muzikanti, kytarista mexického původu (Cheech Marin) a bělošský bubeník (Tommy Chong), se náhodou potkají a zažijí spolu řadu podivných dobrodružství, včetně toho, že se podílejí na bizarním pašování marihuany. Profesionální huliči Cheech Marin a Tommy Chong se dávají dohromady v komedii Stoupat jak dým, která sleduje tuhle značně sjetou dvojici na okružní cestě po Kalifornii. Ačkoli je jejich cílem sehnat jen trochu trávy, nakonec jsou omylem deportováni do Mexika. Zoufale se odtamtud snaží dostat domů, a proto přistoupí na nabídku, že převezou přes hranice káru plnou marihuany. Podaří se jim to ale stihnout dřív, než všechno vyhulí? Po cestě navíc naberou dvě stopařky a jakousi šťastnou náhodou se jim vždy podaří setřást poldy, kteří jsou jim - zcela nepovšimnuti - celou tu dobu v patách. (Cinemax)

frolish

Ono vtipne to je, teda najma ak to pozerate v podobnom stave v akom sa nachadzaju hlavni hrdinovia a mate uz za svoj zivot co-to ubalene... Ale na druhej strane si nespominam na vela, co by sa mi nejako extremne vrylo do pamati alebo ma uplne polozilo na lopatky... Taka fajn pohodovka pre uzsiu skupinu ludi :) 70% ()

Saur.us

To byla taková blbina, že i bez toho hulení jsem se smál. Tak aspoň už vím, kde se všechny ty vyhulenecký komedie vzaly. ()

Ukubumbahoo

Je to zelená bomba. Krásně ujetá komedie o "huličích", kam se hrabou dnešní komedie typu Zahulíme, uvidíme. Up in Smoke vás proveze svým zeleným autíčkem a dovolí vám stoupat až úplně nahoru, spolu s kouřem. Je to takové veselé odlehčení, našich všedních monotóních dnů. ()

sadlokan

Cheech je bůh a Chong nenápadnej bůh.V závěrečný bitvě kapel vystupujou dneska už legendární L.A.H.C. kapely Berlin Brats a Dils.Ovšem popravdě řečeno jim všem natrhává díru kníratá baletka z kapely Alice Bowie ,tamtarata!!!!! ()

hosta

Na tohle dílo jsem dostal tip od kamaráda. Absolutně jsem netušil o co jde, ikdyž nejsem zrovna nějaký superuživatel THC tak jsem se výsostně bavil! Tohle dílo je tak zajímavě nadlehčené, že vlastně jde v příběhu o nic, ale vy máte pocit jak kdybyste chtěli vše řešit s aktéry. Prostě mě to zatáhlo do děje a jejich pozitivní nálada mě provázela po celou dobu filmu. Přidávám se k těm lidem, kteří tento film vydzvihují oproti dnešní produkci. Většina nových děl jsou jen o tom, kdo se víc zhulí atd., zatímco Up In Smoke jen ukazuje životní cíle skupiny nadšenců THC. Tenhle film má nápad, zábavu a co je hlavní, že se tváří inteligentně. Jako další plus je hudební doprovod :-) ()

kersten

Výborná huličská komédia, až sa čudujem, že dačo také si dovolili vytvoriť v sedemdesiatomôsmom. Klobúk dole. Aj v dnešnej dobe má stále čo povedať, a samozrejme pobaví. ()

NorseSword24

Pri prvých 10-15minútach som myslel že som objavil najlepšiu huličskú komédiu. Neskutočne som sa smial! Vtipné a originálne a dobre absurdne scény v aute. Bohužiaľ to potom išlo silno dole. Strácal som pozornosť a ta absurdita prešla do mierne trápnych vtipov. Ale aj tak to je fajn ()

arkie

Idealny film pre partie zhulencov, ktorym nebude vadit, ze s bliziacim sa koncom film straca naboj. Naozaj dobra je len jedna jedina scena - ak ste videli, tak viete ktora. Zvysok je len akasi vata, ktora zrejme scenaristovi pripadala povodne super (napr. cela myslienka auta z travy), ale bohuzial to v skutocnosti vyzniava dost trapne. Asi im dosla ganja ... alebo jej bolo predsa len prilis vela. :) ()

mudvayner

První část jsem se skoro válel smíchy každých pět minut, druhá už byla slabší, ale přesto jeden z nejpovedenějších zhulenejch filmů, navíc ze sladkých sedmdesátých let, takže i jeden z prvních. Tenhle film funguje, dialogy úžasný. ()

Bounded

Jsem z mladší generace než tenhle film a bohužel je to hodně znát. Už mi moc neříká, stejně jako listová kultura. Pár vtipných momentů se ale našlo. Jeptišky a "sex" v dodávce. ()

Stanix

Hromada úletů a absurdních situací tvoří tohleto velmi netradiční dílko. Skvělá zábava a o něco větší zážitek pro znalé. Hodně pamětných scén se točí okolo hořícího auta. "Sorry maaan". ()

GameboyNES

Luxusní huličská roadmovie. Náramně jsem se bavil. Nutno při projekci konzumovat kytku radosti a chmelomok. PS. Pedro tu není, vole! ()

herrbierer

Komedie o dvou flákačích, kteří v průběhu filmu v podstatě jen konzumují lehké drogy. Asi milionkrát zábavnější než dnešní produkce v tomto žánru. Zejména Cheech Marin je komediální Bůh a měl by i dnes dostávat hlavní role a ne jen štěky ve filmech Roberta Rodrigueze. ()

McMastamind

Prapočátek zkuřkovských komedií. Tenhle typ humoru opravdu není pro každého, nesnaží se zalíbit a člověka bez zájmů o drogy asi jen těžko osloví. To je hlavní rozdíl mezi tímto počinem a většinou komedíí a lá "Zahulíme, uvidíme" apod. Ale pokud se alespoň trochu shodujete z heslem "Up in smoke, there is where my money go", pak jsou Cheech a Chong pro váš změklý mozek oázou klidu. ()

Hawkey15

První huličská komedie a zážitek z filmu je potřeba opravdu podpořit. Začáteční tempo i nápad je perfektní, bohužel s každou další minutou film upadá a je potřeba o to více hulit. Jako celek beru film jako průměr, ale skoro celou první půlku, bych hodnotil 5* a druhá půlka by nešla nad hvězdy 2*. ()

lmlizard

donť eat those man :D film na skvele vyplnenie uprsaneho popoludnia, urcene divakom zanrovo rovnakych filmov typu How high, ale velmi som sa na tom pobavil. Dvojica kamaratov sa prehryzava zivotom s jointom v papuli a legendarnymi hlaskami. pre mna 80%, vytykam akurat sem tam hluche pasaze ()