Wally je drzý, hlučný a slepý. Dave je naopak tichý, má uhlazené vystupování a je hluchý. Přímo před jejich očima dojde k vraždě. Wally a Dave jsou jedinými svědky. Přestože Wally nic neviděl a Dave nic neslyšel, je o ně náhle velký zájem. Oběma se podaří převézt nejen zločince, ale také celou policii New Yorku. Možná nemají rozum, ale rozhodně to nejsou žádní hlupáci. (oficiální text distributora)

Kokutek odpad!

Je to tak blbé a slabé, že nevím, kdo z nich byl hluchej a kdo slepej a celou dobu se mně to pletlo. Fakt ubohé. ()

maestrotatum

Čo sa tohto filmu týka tak ústredná dvojica je neprekonateľná a spolu tvoria jeden z najpríjemnejších druhov komédií. Skutočne radosť sa na to pozerať [73%] ()

peeko

Moje první komedie s Pryorem a Wilderem. Od té doby mám oba velmi v oblibě a s tímto filmem to nejde jinak. Skvělé scény a dialogy vyplývající z názvu jsou somazřejmost. Howg ()

Muf911

Čekal jsem víc, občas mi některé scény přišly trapné, ale na druhou stranu třeba ta s tím focením u policie, ta je úplně geniální. Hlavní záporačka je sexy, Kevin Spacey nevýrazný. ()

brasek

Richard Pryor a Gene Wilder bola dvojica, ktorá ma bavila. Na tomto snímku som sa dosť zabával a v dnešných časoch je to celkom milý relax. ()

LOVE VOLE

Natočit komedii o sluchově a zrakově postižených, aby to neuráželo, se u tohoto filmu povedlo. Neříkám, že se to dá odsledovat se smíchem od první do poslední minuty, najdou se hluchá místa, ale některé situace si člověk vychutná až při následném shlédnutí, protože nejdříve to kolem diváka proletí a nestačí si uvědomit tu pointu. První část filmu má spád, druhá část už se mi zdála natahovaná a ztrácela dynamiku. Ale zívat se mi nechtělo :-D ()

Mark1983

Jako školák na počátku školních let jsem byl na tomto snímku tenkrát v kině a bavil jsem se celkem dobře. A do dneška mi to přijde jako pohodová komedie. ()

Pompadur

Přijemné překvapení a skvělé herecké výkony obou hlavních protagonistů. Ztrácí tempo pouze občas a rozhodně není sentimentální. (MFF KV 2018) ()

soukyd33

Dost ujetá komedie. Dokonale to do sebe zapadá. 😀 Poznámka: Tu nahou scénu ve sprše jsem mu záviděl, krásná ženská. Scény a hlášky jsou super. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Ajbell

Fuj! Berúc na vedomie len žarty, tak film má slabé tri *..ale tu sa akosi nemôžete stotožniť s hlavným hrdinom. Má nemorálne zásady..teda s výnimkou černocha..ale hrdina vo filme je kolektívny, teda slepý a hluchý zároveň. Hluchý sa však v scéne s nahou ženou ukazuje ako úchyl. Neviem, čo vo filme takáto, pre niekoho možno malá, nechutnosť robí, ale rozhodne zruinovala finálny dojem. ()

milos.bradik

On ten námět není špatný. Myšlenka je dobrá, ale provedení je hrozné, ve zvuku se napřed ozvou rány a pak teprve dopadne pěst a to ještě tak, že je až příliš jasně vidět, že jde pouze o předstírání nějaké rvačky a takových momentů je tam víc, ty vtípky jsou naivní a hlavně amatérsky udělané a to jak zkušenou vražedkyni dostane trikem s rukou v kapse u kalhot a přitom by tam neukryl ani zcela miniaturní derringer, to bylo naivní až to bolelo. ()