Město Seattle je ohromeno sérií vražd, ale pachatel stále uniká. Detektiv Jake Riley se snaží případ vyřešit, ale neúspěch ho znechucuje a chce odejít od policie. Jednoho dne nečekaně odhalí šokující tajemství - vrahem je jistý Garrotte, se kterým má konflikt z minulosti, a ten se chce pomstít tak, že zabije jeho matku. Jake požádá o pomoc tajnou vládní organizaci, která ze vzorků DNA vraha vyklonuje Garrottova geneticky dokonalého dvojníka - replikanta. Jake chce proniknout do mysli vraha a i když je replikant zatím mentálně na úrovni dítěte, fyzicky je plně vyvinutý a nebezpečný, protože s DNA vraha může zlo kdykoliv vybouchnout. V závodě s časem a vyvíjejícím se replikantem musí Jake zneškodnit zabijáka dříve, než bude pozdě - jinak může čelit dvojité hrozbě! (oficiální text distributora)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný thriller so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o detektívovi, ktorý sa neúspešne snaží zastaviť brutálneho vraha žien, až raz kvôli experimentu dostane na starosť vrahov klon, ktorý mu pomáha s hľadaním. Spracovanie je na tom veľmi dobre, síce neobsahuje nič originálne, ale film má dobré tempo, obsahuje dostatok zaujímavých situácií a dobre sa pozerá na vzťah detektíva a klona človeka, ktorého nadovšetko neznáša, alebo aj spoločné scény vraha a jeho klona. Akcie tu nie je až tak moc, ale kvôli typu filmu to ani nie je prekvapujúce. Klasické súboje sú celkom dobré, ale nemajú až tak zaujímavú choreografiu a navyše sú aj pomerne dosť zostrihané, takže na Van Damma je to rozhodne podpriemer, ale zase musím pochváliť scény so záporným Van Dammom, kde sa naplno prejaví, či už výborný útek z nemocnice alebo prechod cez kuchyňu, len škoda, že to tu nedostalo viac priestoru. A zaujali ma aj rôzne akcie s dopravnými prostriedkami. S hereckým obsadením som spokojný, sú tu prakticky len tri dôležité postavy a z toho dve má Van Damme, pričom obe hrá dobre, no a navyše aj Michael Rooker je rozhodne pre túto úlohu dobrá voľba. Réžia je bez problémov a technická stránka je tiež slušná. Tu absolútne nechápem to extrémne nízke hodnotenie, nevšimol som si žiadnu stránku filmu, ktorá by bola podpriemerná. Kedže som fanúšik hlavne typických Van Dammových filmov, tak tento kvôli odlišnosti u mňa patrí medzi tie horšie, ale pre neutrálneho diváka by to mal byť jeden z jeho najlepších filmov. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 65%. ()

SOLOM.

Tak nějak jsem nepochopil to zdejší hodnocení. To opravdu tolik nesnášíte JCVD, nebo prostě jen neumíte být objektivní. Vždyť tenhle film zas až tak špatný není a on natočil mnohem větší sračky. Jasně – zápletka není žádný zázrak, ale jak Van Damme tak Michael Rooker podali vcelku dobré výkony – možná to chtělo více brutality, krve atd. – no musíme se spokojit s několika ohořelými mrtvolami a fotkami, ale našlo by se tu i několik vcelku slušných akčních scén – viz jízda sanitkou, bitka v baru, výbuch bytu taky nebyl nejhorší, atd.… ()

AdamesWWE

[7.5/10] Double Jean-Claude Van Damme vo veľmi dobrom thrillery s názvom Replikant. Len škoda že double Van Damme neznamená aj double akcia v jeho podaní, ale nevadí. Ringo Lam točí akčný thriller s jedným slušným sci-fi prvkom a to práve reinkarácia Van Damma. Musím povedať že v tomto filme sami páčil Van Damme zatiaľ zo všetkých čo som od neho videl filmov najviac a musím pochváliť aj Michaela Rookera. Záporný Van Damme je bezchybný a slušne zahratý ale aj tak sa mi oveľa páčil kladný Van Damme, ktorého postava ma úplne zaujala a hral ju perfektne. Od akčnej línie filmu nemôžme čakať žiadnu veľkolepú akciu, film je jasne thrillerovo písaný, točený a štruktúra príbehu je stavaná na thriller ale pomerne málo akcie je viac ako slušnej a páči sa mi. Replikant ma veľmi milo prekvapil, kombinácia dvojitého Van Damma vyšla výborne a určite si s radosťou tento thriller pozriem niekedy znovu. ()

Xmilden

Většina zdejšího osazenstva je na snímek zbytečně přísná. Ringo Lam sice nemá oscarové ambice, ale oproti břídilům, kteří neumějí vytvořit jiný než epileptický bordel hlavně v Seagalovkách, je tohle vlastně docela příjemná paráda. Jean-Claudea naklonují a tak potřetí v kariéře běhá po ulicích dvakrát. Prakticky vždy mě přišlo, že když začínal tušit že neví v kariéře kudy kam, tak se vytasí s dvojčetem. Určitě má na svědomí podstatně větší tragédie než Replikanta. Leccos odpustím a dávám 40% ()

korbitch22

Škoda že v Americe nebyl scénárista kterému by došlo,že když bude Jean Claude hrát ichtilního ňoumu který si nezadá s retardovaným děckem,srazí to jeho skvělý výkon v roli vyšinutého vraha,který byl naprosto geniální.Námět byl skvělej,stejně tak souboje a Van Damme jako psychopat Torch neměl obdoby,škoda že scénárista byl trochu retard a z hodného klonu neudělal rychle se učícího jedince,toužícího po jediném...a to zabít své zlé já,v návalu honiček a soubojů po celém měste,s jen minimálním zapojením otrávného poldy s xichtem přestárlého Roorka.Jo,to bych byl asi na pěti,škoda že to napadne mě a bohužel nikoho kolem toho filmu :-) Je to opravdu veliká škoda,protože Replikant je místy opravdu pecka,bohužel s jednou scénáristickou linkou výtečnou a druhou otravnou. ()