Sympatický psychiatr Isaac Barr naslouchá pacientce Diane Baylor, která mu vypráví svůj sen o květinách. Večer ho pak navštíví její sestra Heather Evans a prozradí mu, že Diana byla v dětství znásilněna otcem. Druhý den na něj čeká před domem a vypráví mu, že otec za podivných okolností uhořel a ze založení požáru je podezřelá právě její sestra. Ještě ten večer rozvedený lékař atraktivní krásce podlehne a stane se jejím milencem. Žena mu řekne o svém manželství s gangsterem Jimmym Evansem, od něhož prý nemůže odejít. Isaac se od přítele, advokáta O´Briena, dozví, že Jimmy je opravdu nebezpečný. Zanedlouho je však gangster mrtev. Heather ho v záchvatu vzteku zabije činkou. Přestože prokurátor později u soudu tvrdí, že šlo o chladnokrevnou vraždu, podaří se jejímu obhájci O´Brienovi s pomocí Isaaca dokázat, že žena nebyla za svůj čin odpovědná. Místo do vězení se tak dostane do nemocnice. Isaac zjistí, že sen, který mu Diana vyprávěla, byl opsaný z Freudových spisů. Heather chodila na všechna soudní jednání, kdy on vypovídal jako znalec. Přijde i na to, že žena zdědí z manželovy pojistky čtyři miliony dolarů. V nemocnici Heather potvrdí jeho podezření - vraždu pečlivě připravila. Současně má v hrsti i jeho, protože má schovanou činku, vražedný nástroj, na níž jsou jeho otisky. Detektiv Huggins, vyšetřující případ, si také dal fakta do souvislostí a Isaac se rázem stává podezřelým číslo jedna. (TV Nova)

jondoe

Priemerny thriller z dobrymi herca z ktotych ma najviac zaujala Uma Thutman. Nemyslim si ze je to az taky zly film ako sa tu o nom pise. Uznavam ze bol scenar bol mizerny a velmi nedoveryhodny ,ale tych 124 minut mi rychlo ubehlo a ani trosku som sa nenudil. Dostal som presne to co som aj ocakaval. ()

cab

Nevyrazni herci, natahovany konec, nelogicka vyusteni nekolika situaci, hezky kozy (Kim Basinger) a provareny pribeh vezouci se na uspechu Zakladniho instinktu. 50% ()

wosho

V porovnání se Základním instinktem ze stejného roku vyšla Mrazivá vášeň rozervaná na cucky. Chybý jí napětí. erotický náboj, atmosféra. Je jen profesionálně odvedená a hrozně nudná, bez ničeho navíc. ()

Garch

Kim Basinger v roli, pro kterou je jako stvořená. Její scény s Robertsem, ze kterého jde mrazivý strach, jsou fakt síla. Účel je splněn. Kdo by ho litoval. A jede se dál, močálem černým, kol bílých skal... ()

chalp

Teda u mňa jediná vec čo pri tomto filme stojí za zmienku je herecký výkon Erica Robertsa, jeden z najpresvedčivejších hajzlov na filmovom plátne vobec.A to by som pri takej Gere-ovke nečakal :) ()

Bozvav

Typicky "devadesátkový" příběh ve stylu Základního instinktu, ledového obětí a jiné. Dobře udělaný, výborně obsazený, se sluřnou hudbou. Nicméně námět pokulhává a dialogy přímo pajdají. Lepší průměr. ()

hakon

Casting hvěznější než u Základního instinktu a přesto o dost horší film. Gere je tu bez emoci, ale celkem fajn, Basinger hot as hell a Thurman bohužel hraje druhé housle a nedostává se jí prostoru. Nicméně snímek Mrazivá vášeň si komplikuje život sám tím, jak moc chce být chytrý film. Zpočátku tedy dostanete klasický thriller, který rozehraje všechny charaktery a baví. Nicméně v půlce se to začne lámat a když se začínají věci přiostřovat, tak zbytečně vymýšlí jednu kličku za druhou. Bohužel to sráží jak děj, tak samotné postavy, které najednou vyznívají o dost hloupěji. Nicméně film ničím neurazí a je pohodových 6/10. ()

helloween93

Thriller se skvělým obsazením, ve kterém Richard Gere spadne do smrtících intrik dvou sester, které si s ním hrají jako kočka s myší. Zejména první polovina filmu má pomalejší tempo, ale druhá půlka už je mnohem svižnější. Jen ten závěr si tvůrci mohli odpustit. ()

Hapretor

Hodně předvídatelné, až stupidní. Špatné triky, zvláště na konci, navíc zbytečné. Moc se tady tlačí na pilu, a tak ve výsledku děj pokulhává. Opravdu atraktivní Kim to nezachrání, ani kdyby hrála celou dobu nahá. A Gere??? - Brr !!! ()

kersten

Slušný thriller, ktorý i vzhľadom k roku výroby má stále čo povedať a nadchne každého diváka. Dostala som sa k nemu, keď na skúške z psychiatrie som si vytiahla otázku patologická intoxikácia. Vtedy ma profesor zaskočil otázkou, či viem v akom americkom filme bola preberaná táto patolog. intoxikácia. Nevedela som, ale aj tak som to mala na A a vrelo mi odporučil pozrieť si Mrazivú vášeň, že tam je toto ochorenie celkom pekne podané. Takže. Áno toto ochorenie naozaj existuje, aj keď u Heather by som naozaj pochybovala, presvedčivá... to teda bola. ()

Petulka88

Neoriginální, nenápaditá a místy i nudná variace na Základní instinkt. To vše podtrhuje děsivý český dabing. Děkuji, nechci.... ()

mira.l

Tak podle zdejšího hodnocení jsem to čekal horší, na jedno podívání vcelku ušlo. Je teda pravda, že ledacos pro mě zachraňuje Kim Basinger, lépe řečeno na její nekonečně dlouhý nohy se rád čas od času podívám i ve slabším filmu. A koneckonců ta hysterka jí docela šla:). Takový dvě sestřičky můžou být ... pěkný mrchy:). Chvílema mi to trochu připomínalo Základní instinkt, ani nevím proč, snad hlavní ženská postava = dlouhonohá dlouhovlasá blondýna/mrcha. Viděno v originále, sice titulky byly chvílema řekl bych poněkud "zkomprimované" vzhledem k množství mluveného slova, ale když tady čtu, že v české verzi dabovali Pomeje a Boušková, tak jsem docela rád za to, co jsem viděl. Takže za pár týdnů asi nebudu vědět, o čem to vlastně bylo, ale takové slušně průměrné tři závaží na činku přidám, fakt je, že jsem se nenudil. Je taky třeba trochu přihlédnout k tomu, že v době vzniku (při prvním pohledu na R. Gera mi bylo jasný, že něco už to pamatuje, uuuff... Made in 1992, čas letí tempem,jako by se rozběhly nohy Kim Basinger) se to dalo považovat za docela slušný thriller. ()

wito

film zo zaciatku nema ziadne tempo a chce sa mi odist. potom sa to zacne vsetko trosku zamotavat a cakam ako sa to skonci. veru nic moc koniec. snaha o nieco, cim sa to nemoze nikdy stat. ()

celticek

Dobré herecké výkony, zápletka už tady podobná byla. Líbil se mi Eric Roberts, správný despotický manžel. Zbytečné kombinace na konci filmu. ()