Jonathan je osamelý muž v stredných rokoch, ktorý väčšinu svojho voľného času venuje pestovaniu kvetín. Celé obdobie dospievania poznačené matkinou šikanou mu natoľko ubralo na sebavedomí, že nadviazanie vážnej známosti bolo z jeho strany priam nemožné. Keď príde jedna z mladých žien počas vlámania do jeho príbytku nešťastnou náhodou o život, zdá sa, že sa Jonathan dostal do nezávideniahodnej situácie, z ktorej niet východiska. Kým by iný jednotlivec spanikáril či s obavami kontaktoval políciu, Jonathan nadväzuje so zosnulou priam harmonický vzťah. Pravidlá biológie sú však neúprosné. Ako plynie čas, "rozpadáva" sa nielen Jonathanova vytúžená partnerka, ale i zdanlivo dokonalá, romantická idylka. (*CARNIFEX*)

Gilmour93

Když máte přítelkyni s rigor mortis, očekávejte tichou domácnost i věčně nevyžehlené košile.. Wartnerchaney mě svým zvráceně estetickým debutem zasypal pytlíky ledu. Na místě přešlapující drama o psychicky nestabilním mladíkovi, co rád pěstuje orchideje a jednostranné vztahy, by se klidně vměstnalo do nějaké třicetiminutové seriálové epizody. Stereotypy rituálů, flashbacky s matkou vysvětlující současný stav, snové představy, to všechno mi postupem času přišlo strašně ubíjející, ale kdo ví, třeba to byl způsob vykreslení muk osamělosti.. Vlastně to všechno mohlo skončit už po dvaceti minutách, kdyby Jonathan přeskočil to nekrofilní tokání a rovnou to Katlyn udělal. Pak by si zapálil cigaretu, řekl: „Promiň, ale zatím se nechci moc vázat.“ a s tím, že můžou být dál přátelé, by ji rozřezal, uložil do černých igelitových pytlů a zavolal jí popelářské taxi.. ()

ricci.s

Príbeh o jednom dementnom chlapíkovi, ktorý bol v detstve často ponižovaný svojou pobožnou despotickou matkou a zanechalo to na ňom poriadne stopy. Jedného dňa sa mu do domu vláme mladá zlodejka, ktorá však pri nehode zomrie, lenže ten pako sa rozhodne nechať si ju na pamiatku a nadviaže s ňou pomaly až poetický vzťah (aj keď k nekrofílii nedôjde, to by bol iný nášup - režisér však s látkou narábal opatrne, takže to veľmi neodbočilo od psychologického hororu). Samozrejme, niekoľko nechutností, príp. bizarných vízií chorej mysle sa tu nájde. Síce žiadna moja obľúbená a moralistami natoľko kritizovaná samoúčelnosť, na druhej strane v rámci žánru dostatočne silný film s pomalou pútavou hudbou a celkom zaujímavým príbehom, z ktorého tvorcovia vyťažili čo sa dalo - najmä keď sa to v poslednej dobe hemží samými psycho nepodarkami. U mňa dobré, odporúčam sebe. ()

Marceloo

Mladý, psychicky narušený muž, ktorého celý život trýznila jeho matka, po jej smrti konečne zistí, že svet sa nerozprestiera len vo vnútri jedného domu. Po ťažkom detstve je však naviazanie kontaktu s luďmi velmi ťažké. Ako správny muž však túži mať ženu po svojom boku, takže keď vo svojom dome nájde telo ženy po smrti, rozhodne sa konečne oddať ozajstnej láske. - Vo svojej podstate vyzerá námet tohto hororu velmi inteligentne a aj na spracovaní je vidieť snahu, lenže štúdio Uncork'd Entertainment jednoducho nedokáže poskytnúť dostatočné zázemie pre vznik kvalitnejšieho hororu. Ich produkty sa neustále potácajú na hranici béčkovej a céčkovej scény, a preto si myslím, že by potrebovali jeden výraznejší horor, ktorý by im pomohol preraziť. S hororom Decay sa im opäť nepodarí zahviezdiť, pretože príbeh je pocitovo strašne natiahnutý. Flashbacky mám v hororoch velmi nerád, ale tu poskytovali parádne zázemie pre pokrytie minulosti hlavnej postavy, takže už od úvodu sa dal stavať hororový základ. Ten sa však zboril kopou nezmyselných dialógov a pretiahnutých scén, ktoré dej neposúvali ďalej. Práca s maskami vyzerala slušne a na také slabé finančné pomery vyzerala pôsobivo, lenže ak bolo cielom diváka znechutenie, Decay mal zatlačiť na pílu ovela hlbšie, pretože u niekolkých minuloročných hororov tvorcovia dokázali, že aj horor, ktorý sa sústredí len na znechutenie diváka, dokáže preraziť. Herecké výkony v Decay nehrajú až tak podstatnú úlohu, ale musím uznať, že konkrétne úlohy boli obsadené ideálne a herci vyzerali na svojich miestach uveritelne. Už teraz má štúdio pripravených viac ako desať hororov, lenže to, že si ich budú na IMDB zámerne nadhodnocovať, im k úspechu rozhodne nepomôže. ()

*CARNIFEX*

Jonathan je osamelý muž v stredných rokoch, ktorý väčšinu svojho voľného času venuje pestovaniu kvetín. Celé obdobie dospievania poznačené matkinou šikanou mu natoľko ubralo na sebavedomý, že nadviazanie vážnej známosti bolo z jeho strany priam nemožné. Keď príde jedna z mladých žien počas vlámania do jeho príbytku nešťastnou náhodou o život, zdá sa, že sa Jonathan dostal do nezávidenia hodnej situácie z ktorej niet východiska. Kým by iný jednotlivec spanikáril či s obavami kontaktoval políciu, Jonathan nadväzuje so zosnulou priam harmonický vzťah. Pravidlá biológie sú však neúprosné. Ako plynie čas, "rozpadáva" sa nie len Jonathanova vytúžená partnerka, ale i zdanlivo dokonalá, romantická idylka. Už tu bolo niekoľko obdobných snímkov, kde dochádzalo k postupnému rozkladaniu jednej z "hlavných" postáv (Thanatomorphose, Contracted), aj keď subžánrovo odlišným spôsobom pojatých príbehov, no tento mi sadol rozhodne najmenej. Je to o divákovi. Čo chce, čo očakáva, čo ho dokáže "naplniť", prípadne nadchnúť, mňa osobne samotný dej príliš nezaujal. Prišlo mi to akési monotónne, kedy občas zaujal soundtrack, najmä v záverečnej tretine snaha o budovanie atmosféry v kombinácii o nejakú tú lakačku, či solídne spracovanú masku hnijúcej fešandy. Tie flashbacky (aj keď boli pre vývoj príbehu dôležité) ma však skôr nudili a rušili. Vizuálne orgie v podobe umeleckých záberov na polievajúce kvetinky síce pekné, no prídu mi rozhodne viac vhodné do dokumentu ako hororu. Nie zle, ale mňa tento počin proste nebavil - 45% ()

darkrobyk

Když je matka magor, vychová také magora. Chvílemi jsem měl před očima Normana Batese, pak jsem čekal, zda se film nezvrtne do podoby snímků Thanatomorphose či Contracted. Nezvrtnul. Nádherná kamera, smysl pro detail a atmosferická hudba, co se dokáže v pravou chvíli proměnit v rozvernou či naopak hrůzyplnou, vytvářejí až cosi hypnotického. Ač tedy film nemá nijak košatý děj, nenudí. Navíc sledujeme dvě linie - současnost a minulost (ta se snaží divákovi vysvětlit Jonathanovo chování). Ubíjející stereotypy, noční můry, stírání hranic mezi realitou a fantazií a hrst prášků na nervy. Vtipné momentky v rámci lekaček - asi nejlepší je ta, kdy Katlyn poprvé u stolu promluví... Orchideje, červi a hniloba. Pomalé, tajemné a jedovaté... ()

pornogrind

Tak tomuhle říkám parádní psychologickej film. Kdo čeká klasickej horor bude zklamán. Kdo má rád sondy do chorých hlav a pohled na život tak trochu " jiných " lidí bude nadšen. Tenhle film mapuje život Jonathana jehož budoucí život poznamenala drsná výchova jeho matky. Jeho život je jasně nalejnovanej. Jonathanův stereotyp přeruší až mladá žena, která umírá v jeho domě. A právě od teď začíná to pravý vzrůšu. Love story až za hrob. V podstatě nemám co bych snímku vytknul. Vše šlapalo tak jak má. Počínaje luxusní kamerou ( parádní detailní záběry ), přes herecký výkony až po skvěle se hodící hudbu. Sice to není žádnej extrém, ale přesto je to hustý. Nebo spíš možná smutný. Každopádně to pro mě byl po dlouhé době snímek, kterej mi sedl na 95 % ()

Karamanlis

Sonda do života psychicky narušeného jedinca, sužovaného viacerými úchylkami či fóbiami (nekrofília, myzofóbia) a úzkostlivo dbajúceho na každodenné chorobné rituály, ktorá však už po pár minútach začne byť stereotypná až nudiaca. Príbeh postráda nejaký zásadnejší dejový zvrat či posun zvráteného konania ústrednej postavy do ďalšieho levelu bizarnosti (rátal som, že to zlízne aspoň socka, pravidelne žobroniaca o drobné...). ()

JASON_X

Křehký a citlivý příběh jednoho slušného jemnocitného chlápka, kterému milosrdná Fortuna sešle přímo do náruče krásnou mladou dívku. Co na tom, že je mrtvá, láska je mocná čarodějka. A tak si ji náš milý hrdina vezme do péče, hezky ji obleče, nalíčí, nakonzervuje biolitem, a od té doby už nemusí večeřet sám. Dokonce krásnou útulnou rakvičku jí ve svém sklepě zhotoví, kluk šikovná. A nejedná se prosím o žádné nekro porno pro úchyláky, ale o čistě platonický a mládeži přístupný nekrofilní romanťák. Náš mládenec je totiž nejen zbožný a dobře vychovaný, ale i asexuální. Bohužel však démon rozkladu, hniloby a šílenství jeho čisté a nevinné lásce dlouho nepřeje... Film mě uvedl do stavu příjemné melancholie, hlavou mi znělo Johnovo "Aaah, look at all the lonely people..." a postava podivínského nekrofilního estéta mi docela přirostla k srdci. Když k tomu připočtu nápaditou režii a dobrou kameru, výsledkem je slušná čtyřka. ()

Morholt

Vyšinutý neškodný maník a jeho romanťárna s mrtvolou Líbilo se mi, že film nesklouznul do nějaké prvoplánové nechutnosti, ale udržoval si po celou dobu poetický nádech, díky němuž občasné hororové scény více vynikly a výborně zahrál i důvěryhodný představitel hlavní role. Na druhou stranu mi pojetí tohoto námětu připadalo příliš chudé na to, aby ho režie natahovala na hodinu a půl a i když je tu úporná snaha držet neustále divákovu pozornost, v mém případě se to ne vždy dařilo. Nicméně i tak celkem vydařený debut. 60% ()

peiton

Najlepšia žena je tá žena,ktorá nereptá,neodvráva,nie je utáraná a poslúcha muža svojho na slovo.Presne ako v tomto snímku ,,priateľka" psychicky narušeného mladíka.Hlavné motto snímky:,,Kam ma položíš,tam ma máš".Možno ak by jej ten magor pustil pri ,,romantickej" večery namiesto tej vojnovej hudby Black Eyed Peas tak by vari aj pookriala.Nemám k tomuto snímku viac čo dodať.Mdlá dejová linka je na môj temperament príliš statická a jednoduchá a utvrdila ma v tom,že o magorov núdza neni,nielen tých filmových.. ()

Hapretor

Úchylné a neškodné - stejně jako hlavní představitel. Akorát mi unikla myšlenka filmu, jestli tam nějaká měla být ... Celkově ale nudné. Opět mi to posloužilo jen na zabití času ne pro pobavení na relax. ()

Mamlas odpad!

Nedívatelný odplivek. Být to o hodinu třicet tři kratší, možná bych se do konce nějak doklikal. (1%) ()

Martin29 odpad!

A to jsem si myslel, že horší sračkohoror než je Čarodějnice už neuvidím, ale mýlil jsem se. K chlápkovi se vloupají dvě ženské jelikož si myslí, že má doma trávu. On jich, ale překvapí což má za následek, že jedna spadne a umře a druhá v panice vběhne pod auto a umře taky. Jednu z nich si nechá doma a koupe ji večeří s ní atd. V celém filmu jsou ještě prostřihy na jeho matku, která ho učila zavírat dveře, aby ji nikdo neznásilnil vypínat troubu, aby neumřela atd. Do toho jsou záběry jak každý den vstává v 08:08 jde do práce kde poslouchá kecy jakéhosi chlápka s kolikati ženskýma spal dává si léky a to dokola. Čekal jsem aspoň na nějakou pointu, ale ani ta není.5 procent za scéna jak umřela jeho matka i když z ní moc neukážou. ()

space weaver

Zamiloval se do nesprávné, pro něj však jediné. Psychologicko poetický horor o následcích šikany a komplikované výchovy v dětství. ()

VsetkoVsade

Tento týždeň sa mi potvrdilo staré známe príslovie, že nešťastie za človekom nikdy nechodí samo. Ako keby nestačilo, že mi z práce už pol roka neposlali výplatu, na krku mám exekútora za nesplatený paušál a hypotéky sa zbavím najskôr niekedy v budúcom živote, teraz k tomu všetkému dlžím obličku a dve deká kokaínu Michaelovi Schaiebovi a Brentovi Lordovi. V poslednom prípade som o tom dokonca rozhodol celkom sám a dobrovoľne. Spôsob, akým používajú hudbu v jednotlivých scénach, bol totiž jediným dôvodom, prečo som Decay dopozeral až do konca, okrem iného ňou podčiarkujú skutočnosť, že ide skôr o komédiu ako horor a zachraňujú tiež situáciu pri množstve bezduchých dialógov, ktoré v scenári nepatria zrovna k nedostatkovému tovaru. To by však bolo čo do kladných stránok filmu z mojej strany všetko, neodporúčam ho predovšetkým nekrofilom s príliš citlivou povahou, nakoľko milostný pomer hlavného hrdinu im nemilosrdne pripomenie vekmi overenú skutočnosť, že osud takým ako oni šťastie v láske jednoducho nepraje a každý ich vážny vzťah sa začne neodvratne rozpadať už po započatí hnilobných procesov. ()