Olivera a extravagantní Emily spojí náhodný milostný románek, který prožijí na palubě letadla při cestě z Los Angeles do New Yorku. Oliver by záhadnou a bystrou dívku rád blíže poznal, Emily však bere sex s cizím klukem jako nezávazné dobrodružství, a tak se po příletu do New Yorku jejich cesty rozcházejí. Během následujících let je však osud svádí znovu a znovu dohromady. Při náhodných setkáních a neplánovaných schůzkách začnou jeden druhého blíže poznávat. Oba zoufale hledají lásku a vztah, který by nebyl odsouzen ke katastrofickému konci. Jejich sedmileté přátelství je dovede ke zjištění, že je mezi nimi možná něco jako láska. (TV Nova)

lennyd

Potkali se během jednoho letu, a ačkoliv si to ani jeden z nich nechce přiznat, přeskočila mezi nimi ona pověstná jiskřička. I když se v následujících letech potkávají jen zřídka - a to ještě v situacích, kdy ani jeden z nich není na trvalejší vztah připraven, je jasné, že prostě k sobě patří. Že by mezi nimi bylo něco jako láska?... Na tomto filmu jsme byli kdysi dávno se ženou v kině (tenkrát to byla asi ještě jen přítelkyně) a na takové rande je tento film naprosto pravý. A když už nás letos na vánoce omrzely stále dokola omílané pohádky a vánoční filmy, volba byla jasná - Ashton Kutcher a Amanda Peet v této romantické taškařici. I když je už od prvních minut jasné, o čem film je (a bude), stejně té dvojce držíte celý film palce, ať jim to vyjde (a před koncem i ve mně hrklo, jestli náhodou ... ale dost, víc neprozradím). Takže, pokud nehledáte žádné hluboké zamyšlení, ale film, u kterého se můžete k někomu přitulit, tak Něco jako lásku vřele doporučuji... ()

Skip

Skoro po celou dobu, co jsem na tenhle film koukal, mi letělo hlavou slovo: impotentní. A přesně takový je tenhle film, který se nemůže rozhodnout, co je to vlastně zač. K tomu navíc velmi vlažné herecké výkony, ale když se tak podívám na tu sestavu, nedalo se vlastně ani nic moc čekat. Sečteno podtrženou nuda s malými záblesky něčeho trošku zajímavého. ()

ABLABLABLA

Och, tak tohle jsem nečekala. Myslela jsem si, že to bude jedna z dalších romantických komedií s blbým ovšem pohledným Kutcherem, ale ono se z toho vyklubal docela hodně zajímavý film. Amanda a Ashton mi k sobě krásně jako pár sedli, oba předvedli slušné herecké výkony. Co mě na tomto filmu ale mile potěšilo bylo to vcelku netradiční časové posouvání. Film začíná nejprve před 7 lety a pak se postupně dostáváme k současnosti. Líbilo se mi, jak oba byli pokaždé jiní, víc rozumnější, prozkoušeni životem, ale přesto mezi nimi stále zůstávala ta jiskra. No myslím si, že na romantiku vysílanou v 8 večer je to hodně dobré:) ()

Tom Hardy

Hodně nenáročná romantická záležitost, které dominují některé humornější pasáže a fakt, že to ústřednímu páru šlape a sluší. Děj je stokrát omletá káva (tu okořeněná o příchuť Když Harry potkal Sally), ale výsledkem není překvapivě bezbarvá břečka bez špetky chuti, ale celkem lahodný nápoj, který už jsme měli sice nespočetkrát, ale v tom správném podání pořád docela chutná... ()

Curlyman

Začalo to dosť infantilne, ale postupne sa z toho vykľul veľmi príjemný film. Hoci bol priebeh jasný hneď od začiatku a príbeh nepriniesol nič nové, dobre sa na to pozeralo. Proste klasický romantický film podľa šablóny, ktorý nenudí a má dobré obsadenie. Aj preto sa pri hodnotení uchýlim k 4*, hoci si ich možno celkom nezaslúži. ()

• Komedie stála producenty přiměřených 30 milionů. Během prvního víkendu (22.-24.4. 2005) vytáhla z amerických diváků 7,5 mil. dolarů a za dva týdny promítání necelých 19 milionů. (imro)
  • V čase debutu snímku na 3. místě amerického žebříčku měl Ashton Kutcher v Top 10 ješte jeden snímek. Konkrétně to byla komedie Hádej kdo? na 8. místě. (imro)