Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze. Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy. (oficiální text distributora)

Zikus

Ty tři dějové linie činily film jaksi nepřehledným, no, ale jinak je to zajímavej snímek, samozřejmě díky duu Hrubeše a Mareše. ()

Mocoft

Výborná sonda do vztahu pomalejšího kokota a nesnesitelného kokota s naprosto úchvatným závěrem. Ovšem musíte překousnout občasnou zmatenost prostřihů během snímku - na konci se to vyjasní ;) ()

Zuzanyje

Tímto filmem mě Vladimír Morávek velmi zklamal. Sice se pokusil zpracovat aktuální téma a nebezpečí tolik zprofanovaných reality show, ale záměr se nepovedl. Prostředkem mu k tomu měli být opět dva dementní kamarádi. Prostředek k tomu, jak udělat dementa jednoho z ústřední dvojice je opět předkus, který hraje sám za sebe, již bez velkého hercova přičinění (aniž bych tím chtěla shazovat výkon R. Krajča, kterého vnímám jako herce kvalitního). Budař zvládá hrát idiota i bez zubů, Krajča (stejně jako K.Holánovou v Nudě z Brna) klasifikuje předkus. Navíc pokud člověk zná Morávkovy divadelní inscenace, zjistí, že vykradl své divadelní postupy, které nadto ve filmu vůbec nefungují... Prostě špatné... ()

sulek

Myslím, že filmu nejvíc ublížil Marešův debilní předkus. Člověk má pocit, že to má být "povedená taškařice". Naštěstí není a já jsem byla velmi příjemně překvapená. ()

casef odpad!

To jsem zase jednou ztratil dvě hodiny svého života. Budař s Krajčem zde hrají kokoty a jsou trapní až na půdu. ()

hero_bk

Po prvním shlédnutí to byly dvě, na druhé zvyšuji na pět. Opět se uplatňuje typický Morávkův rukopis, ačkoliv kvalit Nudy v Brně nedosahuje, Navíc je ve filmu hodně odkazů na Nudu, kterých si vážně cením. Jediné, co mi nevyhovovalo, bylo celkově negativnější vyznění filmu než v případě Nudy v Brně, která je vlastně pohlazením po duši. I tak tento film vstoupí do historie. Nebo by alespoň měl. ()

markyzgero

no dobře. je to asi nuda v praze. a ta nejni tak dobrá, jako v asijskym brně.uznávam. nic to ale nemění na tom, že kamarádi do deště jsou vlhký stejně tak, jako prdýlky sagiho a lukyho v 5 hodin ráno v nonstopáči. ()

Prubner

Po skvostné Nudě v Brně je to zklamání. Problém je především v tom, že příběh filmu je hodně nadsazený a vyžaduje tudíž nadsázku i v realizaci, režisér však zvolil stejně jako v předchozím filmu vcelku realistický přístup, což sem vůbec nepasuje. Chtělo to zkrátka určitou stylizaci a rychlejší tempo. Navíc to jako komedie tentokrát moc nefunguje: některé vtipy se stále opakují, narážky na jiné filmy vycházejí do prázdna a vtipů o sexu a masturbaci i vulgarit je tu také přehnaně a zbytečně moc. Nejsem prudérní, ale vtípky o sexu pro první signální soustavu dokáže vymyslet každý blbec, od autorů bych očekával inteligentnější humor. V Nudě v Brně to mělo smysl, tam to bylo tématem filmu, tady ne. Dvě hvězdičky za pár povedených dialogů titulních hrdinů. ()

KryplXxX

Obsadit někam Krajča, no tak to je vrchol všeho. A obsadit do komedie arogantního a nadřazeného Krajča, to je absurdní. Nechápu tě Morávku. A taky nechápu proč pořád točíš jen s Budařem, chceš snad zase vyhrát nějakou cenu? ()

Meescha

Film začne jako komedie a končí jako tragedie...pane Morávku, tahkhle snad ne! Potenciál měl snímek opravdu velký, po Nudě v Brně a díky kvantu výborných herců byla má očekávání velká, leč humor pohým chrlením sprostých slov bez pointy nevykouzlíš. Místy je Hrubeš a Mareš až příliš necelistvý a zachraňuje jej pouze několik zajímavých scén. Příště snad Vladimír Morávek a Jan Budař odvedou kvalitnější práci (myslím pouze jimi vyprodukovaný scénář). ()

Behind

Vůbec nerozumím tomu, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. U Hrubeše a Mareše jsem se výborně bavil, příběh nebyl okoukaný, měl spád, zajímavý konec a obě hlavní postavy byly výborně vymyšlené i zahrané. Film mě dokonce donutil poopravit si mínění o Richardu Krajčovi, protože rozbít tak pracně vybudovanou image chtělo velkou dávku odvahy. Dávám proto jednu hvězdičku navíc v naději, že snad zvýším takhle do země zadupaný film. No dobře - holčička s křídou byla navíc. ()

Jaromír

Strašně depresivní příběh, v kterém je několik zajímavých momentů, které nechci prozrazovat. Nelíbí se mi, že má v názvu "kamarádi do deště" parazituje tak na "originálu" (přes tuto záměnu jsem se k filmu dostal). ()

macetoma

Ale jo, některé myšlenky zajímavé, jenom se člověk nesmí nechat odradit těmi "kokoty" a "kretény". Stojí za to vidět. Dávám pěkné tři hvězdy. ()

FrankieCZ odpad!

Co napsat o filmu, jehož nejlepším vtipem je věta: "3000 jsou strop, pane Podlaho"? Všechny ostatní složky filmu jsou špatně - scénář, kamera, triky, "herecké" výkony. To všechno je tak strašidelně špatné, že se až nechce věřit jménům uvedeným v titulcích... ()

Bounce11 odpad!

Žalostně trapné a tragicky nevtipné. Ráda bych dala alespoň jednu hvězdičku, protože mám ráda Budaře, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemůžu přijít na jediný světlý moment filmu, který by hvězdu zasloužil. Jediný dobrý nápad ve filmu byl paradoxně jeho chaotický děj, kterému se podaří alespoň na chvíli zmást diváka a udržet ho tak o něco déle u obrazovky. Nijak mě do kolen nedostává ve filmu nadužívané slovo kokot, které je zde používáno jako náhražka jakéhokoliv důmyslnějšího vtipu a nelze ani plesat nad hereckými výkony, protože pro tento film žádné nebyly potřeba. Výsledný dojem z filmu je jen to, že Česko je nejspíš pouze banda debilů a choleriků a jako anti-reklama na Česko by pravděpodobně zaznamenal úspěch. Jako celovečerní film ale nikoliv. Jedním slovem skutečně odpad! ()

nula87

Po Nudě v Brně, která mě naprosto nadchla, je i v tomto filmu vidět ta komediálnost založená na absurditě a trapnosti, která tolik fascinuje Morávka a Budaře. Bohužel právě narozdíl od Nudy, Hrubeš a Mareš jsou nesoudržní, Morávek honí příliš mnoho zajíců, kteří se rozutíkali na všechny strany. Film má skvělé vtipné momenty, ale jako celek nemůže obstát. Právě kvůli té nesoudržnosti, absolutně zbytečným pasážím a přehnané stopáži. Prostříhat, učesat a mohlo to být o třídu lepší... 50% ()