Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

FOCKE_WULF

Opět neskutečnej audiovizuální nářez: netrpělivá Alice, přijíždějící se svým bourákem do Zabulonova apartmánu po stěně proskleného mrakodrapu, utržené ruské kolo, apokalypticky se valící ulicemi Moskvy, srážka Zabulona s „dvaadvacítkou“, vysátí životní síly ze stařeny na tržnici, to vše za doprovodu kulervoucího soundtracku. [A samozřejmě se tu dál hraje o duši občana Goroděckého.] ()

Dovlatovka

Po filmařské stránce o ždibínek lepší než Noční hlídka, ale obsahově to na moje vnímání byl trochu moc velkej chaos. ()

Foo

Celkem dobré, trochu dlouhé, ale dá se říct, že to má děj. Chvilema, díky některým kamerovým trikům, jsem nevěděla která bije a kam film směřuje. Film se nedá ani porovnávat s knihou. Nejen že by to měl být spíš druhý díl noční hlídky, ale myslím si že je to ve filmu trochu dost zjednodušené! Hodně mě překvapil konec. Jsem i celkem ráda že denní hlídku uzavřeli tímto způsobem a navázat na to už ani nepůjde! Ale nemůžu říct, že by se mi ten film nelíbil. Dá se říct že přes některé nedostatky sem byla aj nadšená! ()

pjeer

první díl mě dost bavil, tenhle druhý už není tak dobrý, ale atmosféra je stále zábavná a originální ()

ER

Noční hlídka bodovala koloritem ruského prostředí (bydlení,ve kterém by u nás bydleli tak bezdomovci)a herců, které jsme nikdy neviděli (trochu to funguje,jako když jdete do zoo).Díky tomu jsme byli ochotni více akceptovat nedostatky,které by trochu náročnější divák u hollywoodské produkce "zpucoval" Bohužel,u dvojky jsem již očekával,že se vylepší,poučena z chyb jedničky.No,ona se "vylepšila"-přibylo akčních scén (u mnohých jsem však netušil,proč),efektů a hlavně je delší.Zároveň s tím se však ztratilo kouzlo jedničky a zvětšila nesourodost jednotlivých scén (na konci filmu si nevzpomenu,k čemu patří scény z úvodu filmu), Filmu by určitě prospěla kratší metráž,čímž by se zvětšila přehlednost "nosné"části příběhu-příběh otce a syna,boj dobra se zlem. ()

artuš

Velmi dobře se drží režiséři prvního dílu. Žédné velké překvapení se nekonalo. S tejně složitý děj jako v Noční hlídce. Ale nejvíc do sebe mělo když se ženská projela sproťákem barákem a zaparkovala v místnosti. ()

BLADER

Slušný film, plný efektov, akcie a humoru, ktorý v tomto filme pôsobí divne, ale je o to vtipnejší. Ku koncu dosť zmätené, nevedel som, čo, ako, prečo, a kvôli tomuto strhávam Dennej hliadke pár bodov. Ale keď sa na to dívam ako na celok, je veľmi prekvapujúce, čo dokáže Timur Bekmambetov urobiť s takým rozpočtom, s akým v Amerike točia céčkari svoje nezmyselné "filmy". Rozporuplný, ale veľmi zaujímavý film. ()

Teleri

Povedený kousek. Opravdu jsem se nasmál. Stylizaci i dialogům i charakterům. Akční scény mě taky bavily. Hudba byla trochu šílená, ruské songy vtipné.. Je to natočené volně na motivy knihy a jelikož série hlídek je mé oblíbené čtivo, byl jsem nadšený. O to více, že příběh odkrývá jinde nerozvedené linie. ()

Luckyman

Rovnako dobré ako jednička a trošku lepšie, hlavne tie udalosti, ktoré objasnili niektoré veci z jedničky. Akčné scény boli vynikajúce a hudbu ani nemusím komentovať. Musím si prečítať obe knihy, pretože nie všetko sa dá dať do filmu. ()

Gardenboy

Nepozerateľná, šialená nuda, pri ktorej som nechápal a zaspával súbežne. Je to niečo tak uletené a nezmyselné a tak veľmi serúce na neznalého diváka, že si to jednoducho NEZASLÚŽI viac ako hviezdu a to aj napriek nesporným technickým kvalitám a zaujímavým efektom. ()

Acrobat

V zasade sa druha HLIADKA nelisi od prvej. Ak sa niekomu pacila jednotka bude aj dvojka. No a ak niekto nad jednotkou ohrdol nos, nie je dobvod pozriet si ani pokracovanie. V zasade herci odvadzaju to co v predoslom filme, scenar dodava mnoho dalsich linii, snazi sa drzat divaka v centre diania. Dej sa rozvetvuje a zamotava, co moze byt pri spleti dalsich postav opat bez znalosti literarnej predlohy trosku matuce. Efekty sa zvysili, hlavne posledny boj je odvedeny skvele. Opatovne je urceny priaznivcom fantasy a aj zvedavcom na rusku kinematografiu, ktora si s tymto zanrom poradila aj v druhom pokracovani. ()

Lorge

Tak tohle byl rozhodně zvláštní filmový zážitek. Na první pohled to vypadá neuspořádaně, zmateně a nepochopitelně. Navíc okořeněno vyloženě ruským stylem a humorem, který ne zrovna každému zachutná (někomu se možná i vyloženě vzpříčí), ale... U mě to fungovalo. Mám rád zvláštní filmy, a tohle je rozhodně jeden z nich. A je tak zvláštní, až je skvělý. Navíc scény jako sporťák na zdi, či závěrečný útok, to vše umně pospojované do jednotného celku... No paráda. po druhém shlédnutí musím své hodnocení zvedbout ještě o jednu hvězdu :) ()

newer_more

Oba filmy (jak Noční tak Denní hlídka) mi přijdou na Rusko jako velmi nadprůměrná záležitost. K tomu jedinému mu můžu gratulovat. ()

Anayka

WTF?! Denní hlídka je především zmatená a absolutně nepřehledná. Z příběhu nevím konce kraje, a to jsem tu knížku četla. Ne, Timure. Dokážu ti odpustit hodně, Nočnoj dozor jsem zhltla i s navijákem a Wanted mám v TOP 10, ale tohle ti neprojde, ani když zavřu všechny svoje oči. Veškerá mytologie zůstala pohřbená někde v kopě těch střihů a záblesků. I když ta Jegorova party... ta byla aspoň správně ruská. ()

vincchuppo

Ze začátku mě to nestrhlo jako jednička, ale pak se síly vyrovnaly. Tohle je prostě ujetá fantasy a její neotřelé, šílené zákonitosti se mi líbí. PS: Vysávání obětí upírů přes mezidimensionální brčka je celkem cool. Stejně tak jako krosit s kabrioletem po stěnách baráků. Jenom člověk musí přijmout tento fantasy svět. ()

Shaleman

Ono by si to zasloužilo více hvězdiček kdyby nebyl Timur tak zbrklý šílený a v několika scénách nevyhrotil scénář do nelogické slátaniny ve které se neztratí jen člen hlídky ale i její představitel. Jinak vizuálně vskutku podmanivé a závěr trilogie určitě vyzkouším... I když se trochu bojím výsledku. ()

M1911 odpad!

Ruské fantasy, to se jen tak nevidí a očividne je to jedině dobře. Teď bych měl asi napsat nějakou objektivní kritiku abych objasnil moje hodnocení, ale to bohužel nepůjde, protože si z filmu vybavuju jen to, že to byla nebetyčná píčovina a celou druhou půlku filmu sem se ptal sám sebe proč se na to pořád dívám. Scénárista byl asi pořádnej notor, který každých 20 stránek zapomněl, o čem to vlastně psal, akce tu nebyla skoro žádná a pokud ano, tak notně přitažená za vlasy a jediné, co mi z filmu utkvělo v paměti, byl pořádný hardrockový riff. První díl alespoň tu jednu hvězdu dokázal vypotit, ale přes tohle vlak nejede. ()

Likan7 odpad!

Regulérně nekoukatelný. Už Noční hlídku jsem jakžtakž přetrpěl, ale tohle mi za poslední půl roku dalo nejvíc práce dokoukat. Guláš, u kterého jsem prakticky téměř okamžitě nevěděl o co jde... ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013