Brutální město

(neoficiální název)
  • Itálie Città violenta (více)

Jeff Heston (Charles Bronson), profesionálny zabijak, je prenasledovaný svojimi bývalými zamestnávateľmi, ktorí sa ho chcú zbaviť. Po napínavej autonaháňačke ho zrania, ale on skoncuje s prenasledovateľmi. Zistí, že sú o ňom kompromitujúce fotografie, ktorých negatív vlastní jeho bývalý hlavný objednávateľ (Telly Savalas). Jeff zistí, že mu v spolupráci s jeho priateľkou nastavili pascu, ktorú odhalí a pripravuje krvavú pomstu ... (Cicis)

Martin741

Sergio Sollima ako reziser natocil 2 svoje najlepsie filmy : El Halcon y la Pressa a Citta Vioelnta. Fakt perfektny film, nemam slov, Dzefa Hestna prenassleduju byvali zamestnabvatelia, lebo proste ...... prilis vela vedel, a to je neziaduce ? Nevermind, kazdopadne rezisersky takmer genialne, vidno ze sa reziser pohral s kazdou scenou, tempo je msakarozne dobre, nuda nehrozila ani v strede. Zacina to Brojler perfektnou nahanackou Koniec Brojlera. Dobre som napisal, Brojler ci Bojler ? To je jedno, nieco tym smerom. Plus su tu take veci ako genialna kamera, perfektne dialogy, okrem Bronsona ako hlavneho hrdinu som videl aj Jill Ireland a Michel Constantina. Takze Bronson film netaha sam, vyrazne mu pomahaju dalsi herci. Savalasa som nikdy nemusel, popravde ho dodnes nemam rad. O5 skoda, ze kvalitni komentatori na databaze - tron, Pomo, Radek99, Pan hnedy, povedzme i Snorlax a mchnk prakticky nekomentuju Polizzioteschi filmy - zase tu vsak vidim komentar Karla Chrochta, ale to je miestny dement a konspiracny teoretik. A som rad, ze sa v hodnoteni filmu zas a znova s Karlom Chrochtom rozchadzam : 98 % Axte funda polizzioteschi filmov, toto je povinna jazda. ()

borsalino

Velmi málo upovídaná, zato výrazově bohatá krimi, podpořená výbornou hudbou. Film představuje život z jedné strany bohatý a nezávislý, z druhé strany však není komu věřit, každý sleduje vlastní zájmy a k jejich uskutečnění hodlá využít veškeré prostředky. Správně rozklíčovat takové zájmy je však více než obtížné. Brilantní byl závěr, kdy se Jeff rozhodne celý kolotoč zastavit. Hudba se ztiší a jediné, co je slyšet je tichounké klepání kulek, pronikajících zkrz skleněné tabule fasádového výtahu... ()

Flego

Thriller, ktorý sa sprvu javil ako klasické talianske poliziotteschi, ale americké reálie ho pribrzdili. Príbeh nájomného vraha a peknej zlatokopky trpí siahodlhými scénami v duchu atmosféry. Opak je pravdou, atmosféru to ničilo a nebyť pár dobrých scén, zničilo by to celý film. Očakával som silnejší film a nielen verbálnu hru o moc. ()

Karamanlis

Od iných snímiek, spadajúcich do subžánru poliziottesco sa Città violenta tematicky dosť líši. Hlavným hrdinom tu nie je policajt, dej sa neodohráva v Taliansku a nie je reakciou na vlnu kriminality a násilností, ktoré v 60. a 70. rokoch otriasli talianskymi mestami či kritikou tamojšej skorumpovanej spoločnosti. Città violenta diváka nezaťažuje politizovaním a moralizovaním, ako tomu u italo-crime neraz bývalo zvykom a prináša akčne ladený príbeh elitného nájomného vraha, ktorý na svoju smolu príliš podľahol ženskému šarmu v podaní jedinečného a tradične strohého (tie milostné scény mu teda moc nešli) Charlesa Bronsona. ()

Snorlax

Nejlepší výkon podalo Bronsonovo charisma, všichni ostatní za ním značně pokulhávají. Film je to nezáživný, vlastně nudný, míchá několik žánrů, o akci bych zbytečně nehovořila, s kriminálkou nemá také mnoho společného, takže nakonec je z toho romantická gangsterka. A gangsterský film à la soap opera mě fakt nebere. ()

• Identita herce hrajícího Coogana je zjevnou záhadou. Není uveden ve filmových titulcích, ani v žádných sekundárních zdrojích a režisér Sergio Sollima v rozhovoru uvedl, že si nepamatuje, jak se jmenoval. (sator)