Reklama

Reklama

Zrození naděje

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born of Hope

Obsahy(1)

BORN OF HOPE je fanouškovský film, volně šířitelný na internetu. Vypráví příběh Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Ve filmu potkáme také malého Aragorna, elfí bratry Elladana a Elrohira, nebo jeskynního trola. Zajímavostí je, že se na vzniku podíleli členové Weta Workshop, studia, které pracovalo na PÁNOVI PRSTENŮ a nyní bude pracovat na HOBITOVI. Podobným filmem je i HON NA GLUMA. (Kwandar)

(více)

Recenze (78)

Němi 

všechny recenze uživatele

Za hodinu se da odvypravet hromada veci. A nebo taky vubec nic. __ Born of Hope dojelo na snahu okopirovat co nejvic Jacksonovych postupu (tedy tech obrazovych) a opravdu moc spatnou rezii (spatnou i na uroven fanfilmu). Navic vsechen ten patos co do trilogie Jackson nacpal si 'predplatil' hutnym pribeh a sikovnou rezii, zatimco zde zamenitelne postavy skrze priserne neherce vykrikuji priserne dialogy balene do LotR havu, az se sledovani stava fyzickym mucenim. __ Prekvapil celodigitalni zlobr, kvalitou srovnatelny s par let starou ackovou produkci. Nepotesily prehnane barevne filtry 'jakoze LotR' ukazujici na nesoudne fanousky a nesnesitelne prepalene emoce (haha) bez snahy je na necem vystavet. __ Ze i fanfilm muze mit uroven se ukazalo u "Hunt for Gollum", ktery porazi krom CGI snimek ve vsech smerech. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Je tomu necelý rok od "premiéry" Honu na Gluma a je tu nový amatérský počin z LotRovské mytologie. Fascinuje mě, kolik lidí je jen tak z čirého nadšení ochotných vrážet svůj čas a peníze do těchto záležitostí a obrovsky tomu fandím. Abych mohl napsat o Zrození naděje něco korektního a konkrétního, rozhodl jsem se srovnávat právě s Honem na Gluma. V obou případech se v hodnocení samozřejmě ohlížím na mizivý rozpočet. Začněme tím dobrým. V obou případech jsou vynikající masky a digitální efekty. Jen škoda, že tentokrát si triky užijeme vlastně jen na pár sekund se zlobrem. Přibyla famózní práce se zvukem. Skutečně velmi nadstandardní. Choreografie soubojů, kterých není zase tak málo, více než potěší. To je výrazné zlepšení za Honem. Kamera je také velmi slušná, byť noční záběry si ty přístroje očividně moc nedávají. A teď to horší. Bohužel, v obou případech se tvůrci báli výrazněji inovovat jen lehce načrtnutý příběh a oba snímky vlastně nemají co vyprávět. U Zrození naděje je to o to horší, že se o půl hodiny natáhla stopáž. Trochu se zdráhám pozastavovat se nad výpravou, protože ta závisí na penězích nejvíc. Ruční kostýmy tolik nevadily, ale vesnička, kam se měly stahovat obyvatelé Arnoru z široka daleka měla všehovšudy pět dřevěných kůlen a na obranu neměla dokonce ani palisádu. Ale, jak říkám, to je věc, která sice zamrzí, ale je naprosto pochopitelná. Rozum ovšem zůstává stát nad výběrem herců. Arathorn je (stejně jako Aragorn v Honu) docela slušný. Ovšem, stejně jako byla tragická Arwen, je i tentokrát nejdůležitější žena ta nejošklivější. V celém filmu jsou dvě opravdu pěkné holky a ani jedna Gilraen nehraje. Já být Arathornem, kdyby na mě visela taková kočka, jako byla ta hraničářka, v životě bych si Gilraen nevzal :) Oproti tomu, Arathornův otec Arador je typově vynikající, ale bohužel neumí hrát a ani ten kroužek v uchu nepůsobí moc královsky. Elladan a Elrohir jsou sice oškliví a špatně oholení, ale to byl koneckonců i Weaving, když hrál jejich otce v Jacksonově filmu. V celkovém souhrnu říkám: Jsem nadšený, že se takové filmy točí a že mají tak vynikající technickou kvalitu. Je radost vidět, jak se rozrůstá filmová mytologie Pána prstenů v rukou mistrových fandů. Něco takového ostatně před padesáti lety Tolkienovi prorokoval jeho přítel C. S. Lewis. Kdyby do příště přibyl i příběh, budu ještě raději. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Síla legendy je meč o dvou stranách. Pokud se natočí alespoň trochu slušný film, síla Pána prstenů už tomu dodá patřičný dozvuk. Pokud se ale šlápne vedle, pád do propasti je pak daleko daleko hlubší. Arathornův příběh zachránila jednak zdařilá (vykradená) hudba a pak přidržení se reálií Jacksonova filmu. Je samozřejmě znát, že vše je levnější a "lacinější", ale příběhu to kupodivu zas až tak neubírá na síle. Pro fanoušky filmu to bude určitě fajn překvapení při čekání na Hobita a ti ostatní- těm to zase bude úplně fuk...75% ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Největším nedostatkem filmu není amatérské pojetí, nedostatek peněz na výrobu nebo nevýrazní herci ale nedostatečná hloubka a propracovanost filmu. Jsem fanoušek Tokienovy tvorby PP jsem samozřejmně vyděl, Hobita už také... a tak jsem se zajímal o tohle. A protože je tenhle film podávaný hlavně pro fanoušky, čekal bych mnohem, mnohem, MNOHEM více informací, zajímavostí. Prostě takový polodokument a životě Aragornových rodičů a Důnadánů v zaniklém království Arnor. Bohužel jsem dostal pouze milostný trojúhelník a několik chabých soubojů. Za mě 50% ()

MiGi87 

všechny recenze uživatele

Jako třeba v případě Hunt for Gollum, poměr cena-výkon je základním měřítkem kvality fanouškovských amatérských filmů tohoto střihu. Tenhle je hezky udělaný, pokrývá dosud nezfilmovaný zajímavý úsek příběhu a za to si zcela právem vysluhuje 4 hvězdičky. Největší minus ve zpracování je, že Arador, a většinou i Arathorn, úzkostlivě lpějí na nošení koruny, a to často, i cestou do terénu za skřety - vypadá to velmi divně. Ale celkově výborný dojem! ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Barahirův prsten, jenž Sauron (Sala Baker) hledá, byl skutečnou chloubou Dúnadanů. Byl to největší poklad královského rodu, podle kterého se dalo poznat, kde potomci králů přebývají. (ricky4)
  • Velká část herců jsou amatéři. Avšak v obsazení nalezneme i "profesionály". Například Matt Kennard hrál několik let v nejdéle vysílaném seriálu na světě Coronation Street (od r. 1960), Ian Marchall se objevil mimo jiné v příbězích Rosamunde Pilcher a Kate Madison spolupracovala coby dablérka na filmech Guliverovy cesty (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010). (gogos)
  • Film se natáčel mj. v národním parku Snowdonia ve Velké Británii. (ricky4)

Reklama

Reklama