Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

uprchlice

Šílený mutantský paskvil. Genetika naruby. Natočit toto příšerné dílo nedalo asi moc práce. Nekvalitní snímek natočen v roce 2009 neslavil mnoho úspěchů. Není se čemu divit. Grafika mutanta Dren vcelku ujde, ale to ostatní je na úrovni děsu. Koukat na stvoření spojené se zvířecím a lidským DNA bylo peklo. Navíc, když jednomu z vědců začalo strašit ve věži a mutanta s těžkým srdcem pomiloval. Hrůza na "entou". Adrian Brody není špatný herec ale někdy zkrátka stačí hrát ve špatném filmu. A mezi námi toto je špatný film. ()

AfroCmx

Sci-fi mám rád, umělé vytváření mutantních zvířátek taky, ale zrovna tenhle kousek mě doslova lezl na nervy. Nic proti Sarah, ale její role byla jak horská dráha, nejdříve tuťu ňuňu, pak bum useknout vocas, pak zase lítost, pak sex s ještěrem. 1/10 ()

Mistr119

To je tak kontroverzní film až se mi líbí! :) Otázka etiky, směšování emocí a práce, nošení si práce domů, to, jakým způsobem se vyvíjí vztah k "experimentu", jak na to nahlížet, jestli jako na výchovu a proč a spousta dalších otázek. :) ()

Pattrick

Tak todle je zklamání největšího kalibru, čekal jsem slušný sci-fi horor, dostal jsme mutant péčko se vztahovými zvraty a jeblým chováním představitelů. Některé scény ale byly slušné a začátek byl napínavý, ale potom to šlo všechno z kopce a skončilo to fakt katastrofálně. Chjoo ... ()

misiacik

Tešil som sa ako malé dieťa keďže zástanca sci-fi veľký som no čo toto moje oči uvideli a začiatok sľubnú solídnu až drsnú řezbu predstavoval sa po pár minutách vytratilo i nudiť začalo ma a ku koncu už len predýchaval a režiséra zmasakroval za tak nedokrvený filmový počin čo mohlo mi(y)lníkom sci-fi stať sa. ()

peppe

Nemůžu si pomoct, mě se to líbilo i když to horor není ani náhodou a bát se u toho člověk nemoh, spíš sem tam trošku humus - zvlášť třeba sex s tou potvorou. Brrrrrr. Ale jinak fajn oddychovka. ()

Leonit

Musím souhlasit s Malarkey. Je to do nebe volající. Dávám jednu hvězdu za zpracování mutanta, víc ale ani omylem. ()

MakoJakoPako odpad!

Po shlédnutí filmu Splice jsem byla opravdu zaskočena a tento silný zážitek mi vydržel do dalšího dne. Začátek tohoto podivného snímku mi připadal zajímavý a to i přesto, že exampláře, které představovaly neznámý druh živočichů, velmi připomínali mužské genitálie. To co však přišlo poté, předčilo i mé nejhorší představy... Nápad zkřížit nespecifikovaný druh živočicha s lidskou DNA mě vcelku zaujal, ale že se s tímto stvořením bude mladý vědecký pár pářit, jsem opravdu nečekala. Přišlo mi to opravdu nechutné a zvrácené a divím se, že jsem to dokázala dodívat do konce. Pro slabé povahy nedoporučuji! ()

Majushko_za

Zvláštny film.Zaujímavá myšlienka kríženia živočíšnych druhov ale keď som videl ako sa klátia ľudia s hybridmi,tak mi zle prišlo. ()

dc

Takový jakože Hellboy v "normálním" světě... Snaží se brnkat na strunu zodpovědnosti, či čeho vlastně. Francouzský vliv čiší z každého obrazu a pokusy o zdlouhavé psychologické pasáže nudí a unavují. Triky a masky ponechme stranou, celkově jde o hodně nepodařené dílko. ()

JerryPilsen

Velice originální,velice pozoruhodné,velice šokující.Dobrý nápad přetavený v trochu pomalou scifi,což ve finále vůbec nekazí celkový dojem. ()

Lucpro

hm... jednu hvězdu dávám za Adriena Brodyho, který je jako vždy úžasný, ale jinak nechápu. V první polovině je to velmi hezké sci-fi se zdařilými efekty a super nápadem. V momentě, kdy Dren začne svádět Cliva a dojde na mezidruhové křížení, jsme už trochu jinde a konec filmu, kdy Dren, už coby syn, znázilní svoji matku jde už o film pro úchyláky. Pokud chtěli tvůrci šokovat, tak se jim to bezpochyby povedlo. Myslím si ale, že závěr snímku skutečně zdevastoval velmi dobrý nápad na velmi dobré sci-fi. ()

Necrophobic

No ty krávo to zas byla jednou ptákovina :-)))To prostě nejde brát vážně ani pod sedativy.Co jsem si z filmu odnesl?Asi nic snad jen ,že Dren mě v dospělosti trochu připomínala Vladku Erbovou. Doufám ,že si toTomáš Řepka nepřečte ,nebude mít blikanec a nepřijede mě poplivat nebo zmlátit :-)) ()

Keledaia

Chtěla bych napsat něco, jako hodnocení. Kritiku, pochvalu... Jenže.. Mám fakt neuvěřitelně rozporuplné pocity (už jen to, že ve mě tyto pocity film vyvolá, je plus)... No, jak říkám, rozporuplné, občas jsem se dívala se zatajeným dechem (to je fakt hodně dobrej film) a občas přepínala (to je moc, to je nuda, stejně vím jak to dopadne)... Jako jestli tenhle žánr (drama, genetika, zrůdy, příšerky, dávka psychologie - syndrom matky, střídavě očekávání a znechucení...) někoho vyloženě baví (mě), tak stojí za kouknutí. Závěr strašně předvídatelný - to byla hodně velká slabina tohoto dílka - předvídatelnost. ()

Dexies odpad!

Adrien Brody je můj oblíbený herec, ale s tímto filmem šlápl hodně vedle, ale pojďme od začátku ... mrknu na trailer, jak jinak, než výborná upoutávka, tedy stáhnu film a pouštím ... to co následovalo 103 minut jsem nepobral, nepobírám do teď a ani nepoberu ... hybrid čeho si ? řekněme paskvil, manželé a kolegové zároveň, menší manželská krize, menší etická krize, sex s hybridem ? no a to co následovalo, když hybrid "vyrostl" ... NE NE NE, s hodnocením ODPAD šetřím, ale tady jsem jinak nemohl ... ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra