Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi
USA, 1998, 6 min

Tento krátkometrážní šestiminutový film nám velice vybíravým způsobem ukazuje dilema úspěchu za "nějakou cenu". Stěžejní postavou filmu je osamělý vynálezce, který ve dne pracuje jako řadový dělník-elektrotechnik v továrně, která ve velkém množství produkuje přístroj který má lidem zlepšovat život. V noci však sám pracuje na vynálezu, který má jeho vytoužené pocity promítnout vizuálně. Konečně se mu přístroj podaří sestrojit a díky slávě z jeho prodeje se stane šéfem v oné fabrice. Později však zjišťuje, že spolu s úspěchem jeho přístroje v něm něco vyhaslo. Film je stylizován do oslovující anonymní šedi, která spolu s vynikající hudbou navodí opravdu správnou atmosféru a donutí člověka o motivu přemýšlet. (ČSFD)

bakeero

Pokud hledáte (nejen) nový smysl a chuť do života, tomuto snímečku se raději vyhněte. Beznaděj a smutek přímo číší z každé vteřiny téhle šestiminutové depresivní hříčky a hudba navíc naprosto dokonale vystihuje atmosféru i tíživé pocity "vyhasnutí" a konce(?)... :-( ()

Werde

Tenhle snímek krásně znázorňuje, že štěstí je jen krátkodobé formy v momentě dosažení nějakého stanoveného cílu. Pokud je někdo dlouhodobě šťastný nechť mi rychle napíše recept :) ()

OPI.

Skvělý krátkometrážní snímek, který Vás donutí přemýšlet ještě dlouho po závěrečných titulcích. Z hlavy se jen tak nedostane a to je dobře! Hudební doprovod je také skvělý. http://vimeo.com/988244 ()

Euchrid

Tak hluboké a jednoduché poselství mě s pomocí dokonale padnoucí hudby na těch 6 minut úplně zhypnotizovalo a ještě u psaní mám pořád podivný pocit. Smutná nádhera! ()

Ewík

Krásný filmek, který donutí člověka přemýšlet. Nejde jen o rutinu, o stereotyp, o hledání štěstí, o úspěch, ale i o povrchnost, smutek, samotu, boj jedince ... - je to velmi komplexní záležitost. Jako sám život. ()

Tohuk

Moc povedený příběh, zřejmě i pěkně udělaný, ale na mně působil až moc depresivně. Někdy si ho musím pustit určitě ještě jednou. Nyní 70%. ()

ClapTrap

Krátký příběh s obrovskou silou, jenž podtrhuje dokonale vybraná hudba. Neskutečný, avšak krutý, pravdivý a drsný příběh, který vypovídá mnohem víc, než jen v těchto necelých 6 minutách "šedivého pána". ()

LencaN

Tohle je přesně to, proč mám ráda kratkometrážní filmečky. Umění, vcucnout do několika minut poselství či myšlenku a navíc se provrtat divákům skrze hrudní koš až k srdci. Pravdivý kraťásek, který na náladě moc nepřidá, ale člověku se trochu víc otevřou oči, alespoň na chvíli. Nelze si kupovat štěstí jako produkt, je to něco co se nedá získat penězi někde v regálu obchodu. Nestačí si ani nasadit růžové brýle, přehlížet všechno šedivé zlé kolem a zavřít se do vlastního pestrobarevného světa. To špatné tam pořád zůstává. Dá se to uchopit ale i druhým způsobem, že člověk tak touží po úspěchu, že když se mu ho dostane, tak může vnitřně vyhasnout a už nebude mít ostatním co nabídnout. Ten plastelínový panáček byl velmi sugestivní. Zajímavé zpracování. ()

ssamo

veľká sila. nezvyčajný a odvážny námet s výborným atmosferickým stvárnením. či už chcete alebo nie, prinúti vás to zamyslieť sa. ()