V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

TERRORDROME

No jasné, pamätám sa na tú masáž trailermi na kazetách od intersonicu voľakedy začiatkom 90-tych. Vyzeralo a znelo to tak brutálne, zmutovaný bezdomovci kanibali vyliezajúci z kanálov, dokonalý námet na hororové béčko. Nakoniec to bola hlavne nuda kde sa skoro nič nedialo a len v závere bol ten trailerový záber na mutanta s predlžujúcim sa krkom. Dnes ma pomalý dej riešiaci záhadne miznúcich somrákov bavil viac vďaka solídne fungujúcej kanálovej atmosfére a potešil aj Daniel Stern ako hipisácky šéfkuchár zo santusáckej vývarovne. Prekvapivo ma menej bavili akčné scény pretože boli proste zle a nudne natočené a "somrotanti" príliš dementný, stupídne bublajúci, gumený a mali žiarovky miesto očí. Záverečné riešenie situácie bolo potom americké jak divá sviňa, vyhodili do vzduchu dodávku nad poklopom do kanála a akože je hotovo. Zaujímavé mi prišli len dve scény, mutanti klaňajúci sa zeleným toxickým sračkám a stretnutie s komandom ako z Votrelcov. Chcelo by to kurevsky poriadny remake, lebo ten potenciál je fascinujúci! ()

wampire23

Typické Bčko 80tych rokov, postrádajúce akúkoľvek snahu o invenciu a držiace sa zaužívaných klišé. Zmutovaní kanibali v kanáli, ktorí majú miesto očí žiarovky (asi tak jediná invencia:D), mi trošku pripomenuli časy Aligátora. Inak najväčšia sranda z celého filmu je aj tak Daniel Stern:D. ()

Socom

Perfektné a jedno z naj hororových béčiek mojej mladosti. Filmu sa dá toho určite veľa vyčítať, čo sa týka fektov, hercov atď, no tá atmosféra keď som sa na tento film pozeral ako malý chlapec sa nedá pustiť z pamäti. V celku dobré gore scény, fajn masky, originálny príbeh. Zopár filmových chýb sa tu taktiež nájde ale tomuto kultovému snímku to na kvalite rozhodne neuberie. Je to stará hororová klasika, ktorú pozná každý.10/10 ()

Matli

Typická osmdesátková záležitost. Masky nejsou špatný (na tu dobu), ale je jich tam podle mě docela málo, Hodina filmu tak nějak o ničem, kde člověk musí dost zapojit fantazii. A hlavně mě tam zaráží spousta chyb, ale to asi nikdo moc neřešil:-) 37% ()

helloween93

Ukázkový 80's horror se vším co k němu patří, výborné masky, skvělá atmosféra a mizerné herecké výkony. John Heard tu byl opravdu mladej a samotní C.H.U.D. vypadali fakt skvěle, hlavně jejich zářící oči. ()

Denny

Průměrný horror s několika zajímavými momenty. Celek však vyznívá tuctově a nenápaditě. Jen tak pro pořádek: zkratka v názvu označuje odpadní látky s toxickými účinky. ()

helraiser

Šílené béčko z 80. let se všemi svými plusy i mínusy. Skvělé masky, místy solidní atmosféra- především v poslední půlhodince, špatné herecké výkony, ale to je naprosto jedno s tím se stejně nepočitá stejně jako s originalitou. No prostě slušná béčková zábava, kterou si jistě každý užije. Já byl spokojenej, slušně jsem se bavil a rozhodně se poohlídnu po pokračování. ()

Cryptkeeper

Víc takových ponurých až mysteriozních sci-fi Bček! Atmosféra,která by se dala krájet. Perfektní efekty,masky. Prostě kultovka své doby! ()

Daiker

No kdysi se mi to na VHSce s dabingem líbilo více, ale na rozdíl od jiných hororů z 80' let, tento film ve mě nic nezanechal. Připomněl jsem si ho teď v HD kvalitě a jsem rád, že se nerad vracím zpět.... Film je opravdu trapná sračka... ()

ASPHALT

Malé faux-pais na konci filmu,když je pistole vytrhnuta policistovi zastrčená za opaskem,poté je touto zastřelen řidič auta a v následujícím záběru na umírajícího policistu po výbuchu auta ji má stále zastrčenou za opaskem....Klasické béčko,které první polovinu filmu dost nudí,odehrává se většinou v kanceláři.Zajímavě stvárnění mutanti (4,5/10) ()

Taffey

Není to sice žádný Vetřelec nebo něco podobného, nicméně nostalgicky se na film kouknu občas ze staré rozhrkané véháesky. Je jedno, zda jde o béčkový nebo bůhvíjaký film. Důležité je, že vyvolává nějaké emoce. Když CHUD porovnám třeba s vysokorozpočtovými filmy typu Hvězdná pěchota, CHUD jasně vyhrává. Totiž výkony herců, ať jsou jakékoli, mě v tomto filmu nutí, abych věřil, že se tito v nastalé situaci opravdu ocitli. Na rozdíl třeba od té Hvězdné pěchoty, Armagedonu nebo Dni nezávislosti. Herci hrají naprosto civilně, nevidím v nich žádný americký nacionalismus nebo podobně. Jsou to normální vyděšení lidé, kteří jdou do boje s neznámem se strachem, ne s úsměvy ve tvářích, jako třeba Will Smith (kterého mám jinak rád) ve Dni nezávislosti. ()

Rastabilly

Kultovní béčko zlatých osmdesátek, výjimečné pro svůj parádní zvuk a neskutečně tísnivou a hutnou atmosféru strachu. Samotný CHUD je dost děsivý, ale to hlavní je v hudbě. Spíš bych měl říct v té obskurně šílené směsici zvuků, jenž vám drásá nervy a napíná až do konce. Po tomhle filmu budete měsíce obcházet kanály širokým obloukem. ()

beso74

Toxický odpad a strach z neho, v 80-tých rokoch regulárna súčasť paranoje z jadrovej energie, hlavne tej vojensky využívanej. Tak to je námetom tohoto hororu, ktorý aj napriek svojej nie najvyššej kvalite dosiahol kultový status. Osobne síce príliš nechápem prečo, ale zas nemusím chápať všetkému. Film trpí na dlhé pasáže, v ktorých sa nič nerobí, len kecá, sústavné vyhrážanie sa médiami začne po čase tiež poriadne isť na nervy a samotnému filmu chybí trošku ta tajomná atmosféra, čo sa deje pod povrchom sa dozvieme až príliš rýchlo a navyše, ani pocit strachu sa u diváka akosi ni a nie dostaviť. NA strane druhej, film má vynikajúce obsadenie ( John Heard a Daniel Stern), príbeh je zaujímavý a samotná skratka C.H.U.D.(Cannibalistic Humanoid Underground Dweller - kanibalistickí humanoidní podzemní obyvatelia) takmer geniálna. Konečný verdikt: Pozrieť si ho jednoznačne treba. ()

Knor

Nádherný béčko ze zlatých 80'. Chtělo by to trochu víc krve a rychlejší tempo, ale jinak paráda. Slušná béčková zábava se sympatickým obsazením. ()

Sir Ludvig

Ďalšia príjemná spomienka na detstvo, keď som tento video hit púšťal kamarátovi a on ho chudák nezvládol dopozerať. Nevihol sa síce stretnutiu so "sympatickými " humanoidnými, kanibalistickými obyvateľmi podzemia, mohol sa v ich spoločnosti zdržať i dlhšie, veď to bol boj so sebou samým. A síce ľutujem psíka z úvodnej sekvencie a striedmi výskyt charismatických "chudov", pri všetkej vážnosti projektu dávam palec hore a rád sa možno niekedy opäť odovzdám slasti z dôb VHS. ()