Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Ukázka z filmu 2

Isherwood

Jediný sitcom (a vlastně seriál vůbec), kde jsem všech (9!) řad zkouknul během necelého roku dvakrát. Michael Scott je nejsympatičtějším kreténem, jaké jsem ho kdy měl možnost poznat. Něco tak s chutí zahraného se vidí málokdy. V záplavě vedlejších figurek ale stejně mám největší chuť dozvědět se více o Creedovi. ()

Spooner

No jo není nad originál. I když se Carrel snaží, tak Ricky Gervais je stejně úplně někde jinde stejně jako celý zpracovaní toho konceptu, který v tomto podání moc nevychází. Stejně jako humor, kterej tady někdy vyzní úplně jinak než v originálu. Opravdu pár dílů stačilo a nevidim důvod koukat se na to celých 5. sezón nebo kolik jich to má. ()

lebowski!

Rozporuplný seriál. Carrella sice moc nemusím, ale tady hraje tak prvotřídního blba, že se mu snad nedá nesmát. Forma dokumentu je taky zajímavá, někdy spíše na škodu, ale někdy je samotná zdrojem vtipných situací. Samozřejmě stojí na hereckých grimasách a věčně přítomném nechápavém výrazu. Epizody se vcelku pravidelně střídají výborná se slabou, stejně tak jako postavy v kanclu. A zatímco plochá postava Michaela Scotta je postavena pouze na stupiditě hodné Homera Simpsona, opravdu nejoriginálnějším a nejvtipnějším zjevem je Dwight. Nemám problém s tímto seriálem, ale ani si jej nezařadím do své sbírky. P.s. Hodnoceno po dvou sériích a neovlivněno původním Kanclem. ()

petaspur

Bytostně nesnáším remaky a jejich tvůrce bych nejradši připravil o genitálie. Přesto tentokrát poprvé v životě hodnotím kopii lépe než originál. Určitě mám radši anglický humor, ale v případě tématu trapnosti je pro mě trapnost v americkém balení daleko zábavnější. Pravděpodobně to bude proto, že se všeobecně při trapných scénách stydím za jejich stvořitele, ale tady jsem se přes smích stydět nestačil. ()

Bonaparte.

Tak mi to trvalo 2 celé série, než jsem tomu přišel na chuť a přeorientoval se z naprosto dokonalé britské verze. Největší ztráta je na pozici Garetha/Dwighta. Mackenzie Crook v britské verzi je jedinečný, avšak stále reálným obrazem určitého typu člověka. Naopak v americké verzi jde už spíše o psychopata. Carell na pozici šéfa dobrá volba, trošku postrádám to hraní s kamerou, které Ricky v trapných chvílích umí výborně. Tady bych jako příklad uvedl, když v jedné z prvních epizod vyhazuje (jako kanadský žertík) svoji sekretářku. Steve to však nahrazuje svým temperamentním jednáním. Velké plus si u mě americký remake vysloužil hereckým obsazením právě postavy Pam. Dalším plusovým bodem je rozmanitost epizod, je vidět že nápadů bylo požehnaně, takže nezbývá než kvitovat vznik americké verze. Bojím se, že s přibývajícími díly bude kvalita upadat (u britské verze to vzhledem k počtu epizod je nereálné) a jak Ricky Gervais v jedné ze svých uvítacích řečí na adresu americké verze poznamenal "Quality, not quantity... sooo". || Momentálně jsem na konci 7. série a úroveň Kanclu bohudík neklesá. Vlastně je to přesně naopak! https://www.youtube.com/watch?v=oBeHiPabqBE || Tak S07E22 pro mě The Office končí. Odchází hlavní tahoun M. Scott a já se nemám na co těšit v dalších epizodách. A samotná epizoda je kurevs** dojemná. :)) || 1. série: 60% || 2. série: 80% || 3. série: 90% || 4. série: 95% || 5. série: 95% || 6. série: 100% || 7. série: 100% || 8. série: 60% ()

Galerie (1 720)

• Jenna Fischer si po skončení natáčení seriálu nechala na památku zásnubní prsten, který Jim (John Krasinski) její postavě Pam věnoval. (Zdroj: huffingtonpost.com)
    (Pria)
  • Údajná adresa kanceláří je 1725 Slough Road, Scranton. Jde o vymyšlenou ulici jako pocta britskému originálu, kde se děj odehrával ve městě s názvem Slough. (don corleone)
  • Čtyři členové štábu jsou původem z Massachusetts: Steve Carell, John Krasinski, BJ Novak a Mindy Kaling. Nancy Walls, která hrála Carol v několika epizodách, je také z tohoto města. (don corleone)

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)