Dvojice kriminálníků, uprchlý vězeň a mladý zlodějíček, se chystá na společný, samozřejmě ilegální útěk za hranice. Dlouho unikají, dokonce se jim podařím proniknout na polské území. Směřují k pobřeží, odkud se hodlají přepravit do Švédska. Polské bezpečnostní orgány jsou však bdělé. Zřejmě mělo vzniknout napínavé vyprávění o náročné práci policistů, koordinovaných dokonce mezinárodně, avšak napětí i věrohodnost se vinou ochotnické režijní práce vytratily. (oficiální text distributora)

vinducha

Hádám , že jediná skoro hlavní role dětského herce Tomáše Vacka. Líbí se mi hláška v obsahu , "samozřejmě ilegální útěk za hranice". No ono to v 84. ani jinak možné nebylo :-) . Každopádně mít to ještě lepší hudební doprovod , byla by to docela slušná krimi. Pan Potměšil jako uprchlý krimoš se s tím vůbec nepáral . ()

huspenina33

Nebyl to špatný na tu dobu kdy to bylo natočený.Jen mi na nervy lezly ty polský policajti.A vsuvky ze soukromého života policajtů českých jsem taky nějak nepobral.Hlavně to, že přivedl někdo někoho do jiného stavu a dál o tom už nikdo nemluvil, když starýho Zounara zastřelili ()

milos.bradik

Velmi nepovedený pokus o socialistický přístup k akčnímu filmu. Je tady více řečí než akce. Jedna hvězdička za Potměšila, který hraje uvěřitelného magora a druhá za tu hezkou Polku v plavkách na konci filmu. ()