Akční thriller Carlitova cesta: Zrození gangstera od producentů filmů Zjizvená tvář a Carlitova cesta popisuje mladá léta legendárního Carlita Brigante, nejznámějšího z newyorských gangsterů. Nenasytná touha po penězích a moci zavede mladého Carlita do brutálního podsvětí New Yorku, kde vládnou pouze peníze a kde platí jediný zákon: "oko za oko, zub za zub". Carlito je na nejlepší cestě stát se heroinovým králem Harlemu. Rychle ale zjistí, že jediná cesta k přežití v newyorském podsvětí New Yorku je naprostá loajalita jeho přátel a respekt k zákonům ulice. (oficiální text distributora)

LINKIN

(konec reklamy) ... "Na co že to koukáme?" --- "Na ten sitcom" --- "Já myslel, že na Stalloneho" --- "Né, na Carlitovu cestu přece" --- "Aha" --- "Aha" ... (cca 30 minut) ... "Není nějakej divnej?" --- "Kdo?" --- "Ten Carlito" --- "Že? Neměl ho hrát Al Pacino?" --- "Tež si řikám. A ten De Palmův vypadal starší" --- "Dáme ještě koláčky?" ()

Elessar.

Akože ak by sa hlavný gauner volal trebás Tommy alebo Lenny a nie Carlito tak by to bola celkom "vpoho" vec do telky, ktorú síce aj tak zabil ten záver, ale s De Palmovou Carlitovou cestou to nemá nič spoločné. Hej síce sa snaží o takú tú podobnú vizualizáciu a tak, ale ne. Na to proste nemá a herec čo hral Carlitovo mladšie ja márna snaha :) Ten okolo Pacina ani nešiel. Ale dalo sa to pozerať a nenudilo to. ()

BlackTom

Nevedel som, že najprv bola kniha, no aj tak, Carlitova cesta patrí medzi moje obľúbené gangsterky a tak trochu som sa vyľakal, čo za znesvätenie sa to ide páchať. Jay Hernandez na 89 minútach zvládol ukázať sa v dobrom svetle a zapasovať mi do role mladého Briganteho, P. Diddy si zahral podobného mamrdára ako v Dostaň ho tam, čo ma potešilo a Luis Guzmán sa "vracia" ako usmrkaný Nacho (aj keď - načo?). Zápletka celkom ušla, no dalo sa k nej prepracovať aj trocha skôr, no chápem, šlo sa podľa predlohy. Celkovo som spokojný, žiadna veľká blasfémia sa nekoná a záverečný podfuck mi vykrútil kútiky do úsmevu. Slušné ***. ()

gogo76

Možno som trochu prísny, keďže ide o video film, ale mám až príliš rád DePalmovu klasiku . Na tak vyzrelú a kultovú gangsterku akou je Carlitova cesta sa niekto pokúsil nadviazať, ale výsledok je dosť mizerný. Keď som si asi po hodine v duchu povedal, že sa to konečne začína rozbiehať mi zrazu pred oči skočili záverečné titulky.... Nestačil som sa čudovať a mal som pocit akoby film niekto nasilu uťal v tom najlepšom. Mal som priemerné očakávania, ale výsledný dojem je ešte horší. Táto gangsterka robí iba zlú reklamu svojmu právom slávnejšiemu predchodcovi. Táto gangsterka sa na ňu iba hraje. 40%. ()

kamil0606

Veľkolepý úvod (asi tak 3 minúty), zvyšok podpriemer, záver nadpriemer ... Priemerný dej, priemerný herci, priemerná réžia ... Hudba bola len ojedinelá a tým pádom slabá. Na gangsterku tomu chýbala tomu predovšetkým SILA, viac hlášok a drsných kecov. Gangstri boli slabí, ľúbostná aféra bola skôr mínusom. Zaujímavý záver ale úplny koniec bol hnus. Nič extra, takých 55% ()

• Anachronismus: Film se odehrává na konci 60. let, v té době se ještě Malcom X Boulevard nazýval pouze Lenox Avenue. (liquido26)
  • Anachronismus: Na plakátech v holišství jsou vidět moderní účesy. (liquido26)
  • Carlitova Cesta: Zrození gangstera je založena na knižní předloze Carlitova Cesta od soudce Edwina Torrese. De Palmův film byl natočen podle druhé Torresovy knihy o Carlitovi s názvem After Hours, ale aby nedošlo k záměně se stejnojmenným Scorseseho filmem z roku 1985, vypůjčil si De Palma pro svůj film název první knihy. (liquido26)