Matka, jejíž dítě zemřelo při útoku dinga v australském vnitrozemí, je obviněna z dceřiny vraždy. Snaží se prokázat vlastní nevinu, ale všichni, včetně médií, stojí proti ní... (TV Prima)

filmmovier

Takhle má vypadat perfektní drama! Je sice pravda, že mi rozhodně dech nevyrazilo a na druhou stranu ani nenadchlo na úplné maximum, ale výsledek je rozhodně mimořádně zdařilý. Velkou zásluhu na tom má rozhodně božská Meryl, která je prostě naprosto fenomenální a v Samu Neillovi má perfektního parťáka. Příběh, natočený podle skutečné události, je dramatem sám o sobě, takže na tom není co zkazit a nejistota toho, jak to celé ve skutečnosti bylo, je skutečně veliká, takže určitě doporučuju, minimálně po herecké stránce je to nezapomenutelný koncert. Trošku to bohužel kazí stopáž. Ke konci se to už trochu táhne a zkrácení o patnáct nebo dvacet minut by filmu určitě pomohlo. To je ale jen detail a já tenhle film, který jsem hledal opravdu dlouho, rozhodně doporučuji. 75%. ()

plechulka

Další variace na téma, jak se nevinný člověk dostal za bohatého přispění medií do vězení a naštěstí i ven. O případu, podle kterého byl film natočen, jsem kdysi pár článků četla a musím přiznat, že výkon Meryl Streep byl úžasný. Celé je to hlavně o tom, jak "hlas lidu - hlas boží" dá převážně na vnější zdání a když je někdo nesympatický, bude i automaticky vinen a když se matka při zmínce o mrtvém dítěti nehroutí, automaticky má s jeho smrtí něco společmého - a navíc jsou to adventisti! ()

JohnSmith

Moc mě tenhle soudní proces z Austrálie nezaujal. Asi i tím, že jak Streep tak Neill hrajou děsně nesympatický postavy. ()

Ravi

Citlivě dokumentárně podané drama jedné australské rodiny, která zažila hrůzu ze ztráty malé dcery, což byl ale teprve začátek. Meryl Streep v jedné ze svých nejzanícenějších rolí matky a Sam Neill bravurně sekunduje v roli otce rodiny. Tenhle případ poukazuje nejen na to, jak může být pravda někdy nudná, podivná a prostá, zatímco lži si prorazí cestu do myslí lidí mnohem rychleji a snadněji. Pravda, rodiče brali smrt dítěte tak trochu s nadhledem, nicméně ani ne o století dříve na tom nebylo nic divného. Jednoduše proto, protože lidé brali život takový, jaký byl a víra v tomto velmi pomáhá. Drama jsem prožíval s nimi. Skvěle natočeno. 85% = 4/5 ()

Standito

Celé mi to pripadá nezaujímavo a sucho natočené. Navyše je tu mnoho scén, ktoré sú zbytočné a nikam príbeh neposúvajú. Kto iný však môže zachrániť česť snímku, ak nie Meryl... ()

Schuldiner

Asi první film, kde mě Meryl Streep nepřesvědčila.. Ale dost možná, že to bylo dabingem, který začínám docela nesnášet. Ale stejně mi to nepřišlo jako bůhvíjak dobře natočené. ()

valasek.m

Opravdu velice emotivní a silný příběh. Naše skvělá Meryl to jako vždy zahrála na výbornou a hlavně kvůli ní je tam ta pátá hvězda, jinak by to bylo za čtyři, příběh je to velice ale velice silný, akorát mi tam prostě něco chybělo. ()

sona123

Velmi zvláštní film, snad jediný, kde má Meryl černé vlasy. Úsměvné kulisy let - nevím kterých, osmdesátých, sedmdesátých? A drsné drama, kde pravda je - kdovíkde. Nejde to jen tak odkoukat bez toho, že by u sledování člověk neprošel plejádou podivných a silných emocí, nad kterými visí otázka: tak jak to teda všechno bylo? ()

Lovely.Bones

Bohužel se tu setkáváme s velice opomíjeným kouskem z filmotéky Meryl Streep. Ještě si pamatuji, jak nám asi ve čtvrté třídě na základce naše třídní učitelka vyprávěla příběh, který se právě stal předlohou tohoto filmu. K filmu jsem se ale nakonec dostal velikou náhodou. Nebojte se toho, a puste si to. Meryl tady ukazuje úžasný výkon a nominaci na Oscara se ani nedivím. Ostatní herci jsou také velice příjemní. Je tu dokonce i velice hezká kamera Iana Bakera, který většinou točí jenom sh*ty. Chtěl bych, aby tento film vidělo více lidí, než kolik vidělo třeba Jack a Jill. Smutný osud tohoto filmu :-( ()

aLPaC

Musím říci, že jsem předtím o tomto případu neslyšel, takže jsem měl výhodu, že jsem nevěděl, jak se bude příběh vyvíjet. A rozhodně vynaloženého času nelituji. Jedná se totiž o výborné drama, ne asi tak známé ve filmografii Meryl Streep, ale svou pozornost si jednoznačně zaslouží. ()

camper

Abych se přiznal, na tento film jsem se po přečteních některých komentářů zde velmi těšil. Bohužel musím říct, že má očekávání ani za mák nesplnil. Celý film mi přišel takový rozvlečený, bez pořádného spádu. Meryl Streep mi přišla v každé situaci téměř stejná, jako kdyby s ní ztráta díděte nic nedělala. Zvláště v klíčové scéně, kdy v kempu o dítě přišli, tam se mi zdálo, že se Meryl Streep snaží, aby si diváci mysleli, že jí na tom dítěti záleží (což by asi mělo, když hrála jeho matku), ale pro mě to tak nevyznělo. Mnohem lepší výkon pro mě představoval Sam Neill, který si zahrál jejího muže, zvláště se mi pak líbil, když jako manžel prožíval zoufalství ze soudů. ()

Patrac999 odpad!

V životě jsem neviděl "delší" film, opravdu by se někteří autoři měli zamyslet nad natáčením filmů s maximální délkou půl hodiny. Jakoukoliv tragičnost případu atd. pohřbila neskutečná nuda. ()

Chudobka

Film mě vůbec neoslovil, nedokázala jsem u něj vydržet až do konce. Matka se chovala úplně nepřirozeně, takhle se nechová žádná normální žena, která přišla o dítě. Meryl Streep nepatří k mým oblíbeným herečkám, zajímal mě spíš Sam Neill. Nejsem věřící, takže ani on mě nezaujal. ()

Petrus1

I když se jedná o příběh motivovaný skutečnými událostmi, mě až zase tak moc neoslovil. Ani nevím, proč, prostě to na mě příliš nepůsobilo. Možná proto, že nemám děti, možná proto, že se to celkem natahovalo, možná proto, že justičných omylů je v našem světě nepočítaně, možná... Meryl je vynikající (jak jinak), někdy sem si fakt říkala, že je to bezcitná mrcha! :-) Jestli se tak chovala i skutečná "hrdinka" nevím, já ten proces neznám, ale zahrané to bylo fakt výborně! Přece se nebudu přetvařovat jen proto, že mi někdo nevěří! Ano, i tento názor já zastávám...kašlu na to, co si o mě kdo myslí...upřímnost je u mě velmi důležitá (byť může i zraňovat). Ale pravda přece musí nakocec vždy zvítězit! Nebo, ne? :-) ()

zahadum

Všetky štyri hviezdy za strhujúci výkon Meryl Streep ! Neill jej len veľmi slabo sekundoval a je jeden z mála slabých článkov tejto drámy o jednom ľudskom nešťastí. ()

agassi68

Celkovo dobrý dojem z filmu bol ovplyvnený strašným účesom Meryl Streep, ktorý mi celý čas pripomínal Majku z Gurunu. Aj keď aj skutočná Linda Chamberlainová mala taký istý.. ()