Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

Blaogranas

Jednoznačně nejslabší Shyamalanův film. Pro mě dost velké zklamání vzhledem k tomu, že je to jeden z mých oblíbených tvůrců. Jediné pozitivum filmu vidím v zapáleném výkonu Paula Giamattiho a celkem příjemné hudbě, i tak nejdu víš než 1,5*. ()

Pekisan

I wanna be like a child again. I need to believe there is more than this awfulness around us.....a s tym ja problem nemam. Rozpravka o obycajnych ludoch, ktori sa stali hrdinami, aby pomohli zachranit morsku vilu a tym mozno aj cely svet. Rozpravkovy pribeh so skrytym, hoci jasne citatelnym, ponaucenim. Tak ako sa na pravu rozpravku patri. Jasne. Mozme sa tu bavit o nelogickom scenary, oblludne velkom sebavedomi rezisera alebo o "ospalosti" celeho filmu. Ale mozno by sme sa mohli radsej bavit...proste len sa bavit. A ak nemozes tak proste: shut up and try ()

IdaHutt

Shyamalan už mě vážně štve! Jakmile pod křečovitou, rádoby multikulturní maskou začne zoufale spojovat evropské (euroamerické) prostředí a postavy s jakýmisi šamanskými mýty, vyjde mu z toho infantilní slátanina, která dospělého diváka uráží a děcko zase nejspíš nudí. Ne, tuhle hloupou hru nejsem ochotná hrát. ()

Eilean Donan

Chýbala tomu dynamika, ale prestrašne. Prvky rozprávky či fantasy sú mizivé a ich atmosféra, keď sa objavia, nefunguje... Rozvláčnosť tomu značne ublížila, aj keď sa mi postava Story dosť pozdávala, niečo... jej marilo vyniknúť. A tá roztrieštenosť! Nemám nijak zvlášť povznášajúce pocity. Škoda. ()

KOOHA

Těm, kterým se to nelíbilo nepochopili ani trochu význam a poslání tohoto filmu. Nádherná pohadka, která se nás snaží upozornit na to jak žijem, jak jsme my lidé, všichni z nás spojeni a že můžem být něčím daleko lepším. Ve světě, který jsme si vytvořili to jde ale od desíti k pěti a pokud něco neuděláme, možná bude pozdě. Je to příběh, který v nás má nastartovat myšlení, abychom si toto uvědomili a žačali podle toho jednat. VŠECHNO je v podstatě řečeno na začátku filmu v prologu. Když se soustředíte na kreslený prolog úplně na začátku filmu a pochopíte význam, všechno vám pak v závěru dojde. Možná měl film jít do kin až dnes a měl by větší pochopení, protože v tom roce 2006 ještě nebylo tolik lidí, kteří to cítí také... ()

Perth

Magický a hluboký film, který je zde velmi podhodnocený, nejspíše za to může nedocenění běžného mainstreamového diváka, který nutně čeká levný humor, krev nebo mimozemšťany. Upřímně, mně se tato podivná pohádka hned taky nepozdávala. Pamatuju si jak jsem se po prvním shlédnutí, při poslední scéně, rozčarován a pln emocí neubránil a stíral slzy, byť jsem ani nechápal proč. Přesto jsem velmi brzy pochopil, že na té podivnosti je něco kouzelného a krásného. Málokdy jsem tak naměkko ale tenhle snímek, který mně vrátil do dětských let ve mně dokázal hluboko kopat a najít víru v dávno ztracené dobro. (ani teď nechápu že jsem byl něco takového vůbec schopný napsat :) ). Zmínit musím i strhující orchestrální hudbu Jamese Newtona Howarda, která dokonale podtrhovala srdcervoucí atmosféru. Naprosto zasloužených 5*, ignoranti kteří film hodnotí pod průměr by se měli vážně zamyslet. ()

denisavary

Pohádka, která se vloudila do současnosti....obyčejní lidé, kteří zachraňovali vílu a stali se někým výjimečným..výpravný příběh, kde byla jistá naivita (např. všichni, bez překvapení, uvěřili té pohádce-příběhu) ale to se dá i odpustit:) Film byl hlavně vyzdvihnut nádhernou, úžasnou hudbou Jamese N. Howarda a to si zaslouží 4*. ()

Jajar

Znovu skvělý námět a znovu příšerná realizace. Splácaný, krkolomný, do sebe zahleděný, samolibý film bez napětí a bez emocí. Bohužel i hrozně nudná záležitost, u které dopředu víte, jak skončí. Při Vesnici jsem ještě alespoň vnímal děj a přemýšlel o něm, tady už jsem jenom zíval a kroutil hlavou. Objektivně povedený výkon Paula Giamattiho a přece jen o trošku koukatelnější druhá polovina filmu zvedá moje hodnocení na dvě hvězdičky. Originalita i odvaha za každou cenu zkrátka není můj šálek kávy. ()

Hpatrik

Celý příběh se ze začátku zdá být hloupý až k smíchu, ale Shaymalan a jeho výborně obsazené postavy Vás pomalu přesvědčí, abyste vstoupili do jejich světa, a prožili tenhle pohádkový příběh s nimi. Znovu výborná, citlivě umístěná hudba J. N. Howarda. ()

Kingjiri

Technicky slušně nakroucený s občasně solidní atmosférou. Prostě Shyamalanův standard, kterej je důkazem toho, že je bez debat schopnym režisérem. Na pozici scénáristy toho nikdy moc dechberoucího neukázal a v tomhle případě je výsledek hodně mizernej. Ještě jsem dokázal pochopit, že Cleveland dokázal propadnout báchorce o Narfě. Ale jenom těžko jsem se smiřoval s náhodama, na kterejch scénář staví (zrovna v obytnym komplexu bydlí babka, co zná příběh, kterej Cleveland potřebuje slyšet). Ještě horší byla nezištnost, s jakou nájemníci ochotně Clevelandovi a Story v jejich snažení pomáhali. Nikdo se mu nevysmál, naopak každej uvěřil a pomoh, dementnější a neuvěřitelnější chování postav aby člověk pohledal. Od průseru biják zachranila solidní filmařina, Howardova hudba a slušnej casting, za což letí druhá silnější hvězda. ()

NorseSword24

Na dlhu dobu Shyamalanov posledný dobrý film. Veľmi divne sa to rozbieha ale potom to všetko v scenári a výprave zapadne do seba. Zaujímavý scenár a rovnako tak aj niektoré kompozície v kamere. Ale ten prológ o mytológii sa mi moc neľúbil. Tých pár digi efektov mi nevadilo, ale hudba... hudba sa mi vždy u Shyamalana moc ľúbila a tu je to rovnako. Hudba tu dosť oživuje niektoré scény. Film má veľa silných aj slabších častí ale určite sa počíta ako ten lepší od režiséra. ()

Dovlatovka

Možná jsem divná, ale podle mě to zase takovej propadák není (nemluvím o tržbách). Má to všechny Shyovi nedostatky (sebsestřednost, neschopnost pracovat s nadpřirozenými bytostmi...) a byly by z toho klidně i tři filmy. Pohádka, komedie o baráku plném podivínů a thriller o vlkovi s trávou na zádech. Fantasy stránka je chabá až běda, do mytologie to daleko. Ale párkrát ke to lekavé a občas i napínavé. Výborná je hudba a naprosto luxusní je Giamatti, jehož citové uvolnění by asi uzdravilo i mě. I přes to hrozný koktání...Od Shyamalana se asi i po Vesnici (líbila se mi) čekalo víc, ale existuje spousta mnohem horších filmů. 60% ()

MilesTeg

Mám Shyamalanovy filmy rád, včetně ne zrovna povedeného Znamení, ale tady úplně ztratil svůj styl šokující pointy na závěr - ten konec byl vážně k uzoufání. Jinak to bylo docela milé, ale to je bohužel málo. Ještě že Bryce je tak pěkná narfa. ()

arkie

Preboha čo to bolo? Tak slabý, patetický dej som už dlho nezažil. Ak by mi toto niekto predložil ako prefíkanú hru typu Dračí doupě, tak mu poviem super. Ale u tohoto filmu boli celkom zjavné scenáristické rozpaky a trapná snaha záchraniť pointu za každú cenu. Vrcholom úbohosti bola tá scéna s chlapcom, ktorý veštil z krabíc od cornflakes ... aby neskôr prišiel v situácii, kde to už aj záchranka vzdáva a povedal - "chlapi, já se sek". Hrozné, a to začiatok bol ešte sľubný. A mimochodom, už to Shyamalan s tými cameo roľami vážne preháňa. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)