Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

Grogan

Oproti comebacku na vrchol v Lovci policajtů se Steven propadá dolů. Sice ještě film není tak strašný jako některé pozdější, ale Steven už evidentně není ve formě a role bojovníků přebírá parta černošských vězňů. Chestnut působí dojmem afektovaného blbečka, akce je nudná a humor nikde. ()

BLADER

Možno to má sem-tam dosť chaotický strih, možno to nie je také dobré ako staršie klasiky Seagala, ale pod 5* nejdem, pretože okrem Lovca policajtov je NA POKRAJI SMRTI Seagalov najlepší novodobý film ( rozumej 21. storočie ). Kiežby Steven točil vždy aspoň takéto filmy. Silne subjektívne hodnotenie. ()

Likan7

Jeden z nejhorších akčních filmů co jsem viděl. A že ten seznam je už pěkně dlouhý. Všechno tu vypadá šíleně lacině a trapně. Přestřelky jsou jak z komedie, kde na jedné straně stojí drsná ženská se samopalem, 5 metrů před ní tvrdě se tvářící chlápek, začnou na sebe střílet a ani jeden se netrefí. Takových scén je ve filmu snad 5 a když to poprvé vypadá legračně, na popáté už jen blbě. Chtěl bych říct, že je to béčko se spoustou akce u které vypnete mozek, jenže ani tehdy Vás to nebude vůbec bavit. ()

rublik05

Velmi povedený béčkový snímek, kdy Seagal opět sází na doprovodné herecké obsazení, díky kterému má film hodně co nabídnout a jedná se o jeden z jeho nejlepších filmů. Výborný příběh zasazený do útrob tajuplné věznice Alcatraz, pořádná akční řežba od začátku až do konce. Tak jako u Lovce policajtů, se i zde nachází pár postav, které jsou vyloženě komediálního charakteru a dodávají tak filmu určité odlehčení a zábavu. Akční scény jsou natočeny dobře, stejně tak jako souboje, kterých je sice méně, přesto to vůbec není na škodu. Z herců nejvíce září asi Ja Rule a Kurupt, ze záporáků především drsná Nia Peeples a samozřejmě hlavní záporák Morris Chestnut. Celkově jsem s filmem moc spokojen, sice se nejedná o takový boom jako předešlí snímek Lovec policajtů, přesto velmi povedené akční béčko. 6/10. ()

Nix

Tak nám nejlepší bojovník na světě pomaličku hezky kyne. Ale o to větší sílu získává a začíná lidi posílat svými hody daleko. Jako jo, jsou tam prostě už trapnější scény, některé hlášky jsou nucený, některý postavy lezou na nervy ( ano, ty rádoby Black Widow s nejhorším drsným pohledem, co jsem kdy viděl), ale přesto se na to dá v klidu kouknout až do konce a nenudí to. Akce je tam dost, film se snaží hnát dopředu a občas to Steven zachrání nějakou tou plácanou. Morris v záporný roli potěšil, ten se s tím nepáral. Pořád bych to zařadil mezi ty koukatelný filmy Stevena, kdy ještě se pořád dal skousnout a točil vcelku obstojně. Věřte mi, má daleko horší filmy, stačí jen vyzkoušet. ()

src

Cool rezie, cool kamera, cool strih, cool scenar, cool herci, cool hudba. Proste cool film. ... A ted vazne: parta cernych raperu spolu s belosskym tloustikem se mlati ve zbesile sestrihanych a nesmyslnych scenach a keca nesmysly. K tomu navic otravna hudba a obcasne zpomalene zabery. Boze... ()

aik

Mám pocit, že se na tomto s(S)nímku někdo opět vyřádil. Již od prvních minut to vykrádá (paroduje) veškeré úspěšné akce za posledních několik let a snaží se to být neuvěřitelně COOOOOOOL :(((( a to zdaleka není vše. Prostě Segal a celý štáb spadli do neuvěřitelně hluboké žumpy. * dávám pouze za emoce, které to ve mně vyvolalo, neuvěřitelné záchvaty smíchu. Jo a taky za to, že jsem se konečně dozvědel, co udělá americký vězeň, když má otevřenou cestu k útěku, no přece začne hrát s kámošema basket:) ()

PRobin

Snad jediná věc, která si na tomhle filmu zaslouží hvězdu, je choreografie bojových scén (myslím že jedné u nich :). Naštěstí můžeme vidět, jak skrček Ja Rule s pubescentním knírkem všude dostává hrozně do držky a sádelňák Seagal vylepšil svůj bojový styl "máchej rukama jak kretén" na "máchej rukou jak kretén a drž si rameno". Snad v žádném jiném filmu jsem neviděl tolik vystřílené munice bez zasažení nepřítele. Tedy pokud nepočítáme černémo tlusťocha, kterého protě trefit MUSELI. Děs, běs, hrůza! ()

snake

Ano, jedna hvězda za ten né moc kvalitní hip-hop.Jinak slátanina všeho, trapné hlášky, trapné chování=trapný film.Seagale, ty stará vykopávko vem si důchod a zales do nory. ()

HanSolo

Hodně nevydařený akční film, ve kterém už vůbec nedostal prostor můj oblíbenec Steven Seagal (a pokud jo, tak v žádném případě ne pro své bojové umění), ale holohlaví černoši rapující o sto šest (ani to nějak zvlášť nekrotěj) a pokud přijde na řadu akce, připadá mi, jako kdyby ji jen tak mimochodem natáčel konkurent Eda Wooda Uwe Bowl. Ale přesto musím přiznat, že chvílemi (ale opravdu jen chvílemi) jsem se u toho pobavil. ()

Eraser

Lovec policajtů ukázal, že Steven ještě nepatří do starého železa a je schopný i v novém tisiciletí nabídnout slušnou podívanou. Bohužel "Na pokraji smrti" toto nepotvrzuje. Příliš zmatené a chaotické. Čekal jsem víc. ()

kabul

Seagala nemám moc rád, tento film som videl až v TV. Skoro pri každej scéne som mal pocit, že som to už niekde videl, ale aj tak som sa dobre bavil. Na 4* to nieje, ale zo zábavného pohľadu viac ako na 3. ()