Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

walkingdead

Steven ještě jakžtakž ve formě, podobně jako v Lovci policajtů se obklopil spoustou negrů, pardon afroameričanů, a rozjel svou levnější verzi Skály. Byť teda na jeho poměry to levné nebylo, budget 25 milionů dolarů, za to by dnes natočil 50 filmů. I proto se na to celkem dalo dívat. ()

Brano

Ďalšia rozprávka s neporaziteľným Seagalom, ktorého kilogramy na viac nepôsobili zrovná najlepšie a akčné filmy už preňho rozhodne nie sú vhodné, pretože boli hrozné. Celkovo mi to prišlo ako taká vykrádačka filmu Skala. Takisto tucet ozbrojených černochov aj s tou neporaziteľnou ženskou v latexe mi prišli len na smiech. Bez hereckých výkonov a nápadu. Celé to bolo na dosť tenkej hranici pozerateľnosti. /50%/ ()

RigorMortis

Nebolo to až také zlé, no zasa ničím výraznejším nezaujalo. Tuctový americký akčňák so Seagalom a Ja Rulom (či ako sa ten chlap skloňuje) v hlavnej úlohe. ()

Pitryx

Souboje jen tři a Steven se v nich tedy moc neukázal. Vlastně skoro vůbec. Ještě že jsou tu trikaři a střihači. Celkově jde o akční záležitost, dívat se na to dá, ale znám lepší filmy. Herci jsou dobří. Přesto hodnotím jako slabší průměr s hnusnou hudbou, za kterou taky strhávám plusy. CHYBA:67-Při souboji Saši a jednoho z útočníků je zřetelně vidět roztržená nohavice po celé délce útočníkovy nohy. V dalších záběrech jsou kalhoty v pořádku. ()

johnsnow

Už nám Pišta pribral, už viac využíva dabléra, už to slabne. HERCI: Pišta tučný, dablérovaný veľmi často, Rule v pohode parťák, Chestnut a tá jeho kamoška ako záporáci sú našťastie výborný, zvyšok postav, najmä väzni sú fajn. AKCIA: Snaha o veľkoleposť ala Skala ale ostalo tak v štvrtine, niektoré pasáže fajn, niektoré smiešne. Najlepšia bola si bitka Rula s tou ženskou. Skrátka tomu objektíbne dávam 3* ale 4* za celkom vydarenú akciu ktorá sa netýkala pištu. ()

smrtubohem

Zde vidím počátek úpadku Stevenových filmů, způsobený třemi věcmi: nechutné a nucené vyzdvihování rapu a černochů, špatní režiséři/scénáristi, Steven stárne(což je v pořádku) a zároveň tloustne(taky by bylo, kdyby jej nezačal zastupovat dublér a kdyby Steven nosil méně volná saka a kalhoty). ()

rafix

Mě se ten film moc líbil a nechápu to hodnocení všech těch uživatelů. Film byl plný napětí a akce. ()

Europe

Tak tohle je fakt slabota. Po vynikajícím Lovci policajtů by člověk přece jen čekal trochu víc. Můj oblíbenec Seagal je stále níž. Vězni vůbec nevypadaj nebezpečně a Seagal jen tak párkrát máchne rukama navíc mu pak není vidět do tváře proč asi...snad to bude příště lepší (aspon trochu) ()

DansteR

Seagal, Seagal a furt jenom Seagal...a ještě k tomu starý Seagal...trochu důstojnosti by to chtělo...už to hold není hvězda bojových umění :-D....jeden z těch lepších novějších, ale jinak pořád bída. ()

Boss91 odpad!

Alcatraz v něm volně pobíhající banda černochů s bouchačkama a Seagal, který vypadá, že se těsně před filmem připravoval v Mcdonaldu. Akční scény jak jinak všechny zpomalené (asi, to odůvodnili tím, aby šel vidět daný styl úderu, já si však myslím, že Seagal se už ani nehýbe a je tak pomalý, že to musí ještě zrychlovat). Seagala mám rád z jeho prvních filmů jako Nico atd. ale myslím si že od toho filmu měl buď rapidně zhubnout nebo točit komedie či animované filmy. závěrečné zhodnocení: Je to zkrátka hnůj! ()

Horác

Protože jsem viděl Maximální konvici, vím, že lze klesnout daleko hlouběji. Tento snímek mi proto připadá svěží a zdařilý. Mám jen několik otázek. 1) jak to Steven dělá, že mu pokaždý někdo nabízí peníze, dejme tomu takových 200 milionů 2)Jak to Steven dělá, že všechny přepere, i když se zjevně nemůže hnout. ()

swenyx

Steven Seagal je týpek na kterýho jsem vždycky s dědou koukal a vždy to bylo cool,  teď to ale rozhodně můj šálek kávy není a jako ostatní mě to taky neoslovilo, příběh neexistuje, postavy kromě Sašy a Nicka nejsou zajímavý a kromě střílení to větší hloubku nemá. ()